Програмиране > Java

Jasper Report - sql заявка с where клауза

(1/1)

Meniak:
Здравейте. Искам да принтирам с Jasper Report резултата от заявка в която има where клауза, проблема ми е че параметъра по който ще се извеждат данните идва от един дропдалн които е в интерфейса на приложението и не се сещам как да направя заявката в .jrxml файла.

Или имам един прозерец в който има една таблица, над таблицата има един дропдалн който се пълни с имена и едно бутонче "Справка" след като изберем име от дропдалн - а и натиснем бутона "Справка" таблицата се пълни с информация за това име. Та не се сещам как ще стане хватката с  Jasper Report да принтира точно тази информация за това име.

kjufte:
Тука е обяснено какво да направиш в iReport.

После добавяш този параметър към hash map-а, който сега подаваш празен.

Ако примерно SQL-а ти е

--- Код: SQL ---SELECT * FROM ORDERS WHERE ORDER_ID = $P{my_order_id}
то допълваш следното

--- Код: Java ---...HashMap hm = new HashMap();hm.put("my_order_id", orderId); // тука orderId е това което си избрал в дропдаунаtry {   ...   JasperPrint jasperPrint = JasperFillManager.fillReport(report, hm, DBConnection.con());...

Meniak:
Благодаря за отговора. Аз разбрах че така става гимнастиката обаче вече се чудя дали да използвам Java за десктоп, в смисъл за да направиш едно просто принтиране са накакви гимнастики с някакви външни библиотеки - много е хамалогията. Мисля да пробвам C/C++ C# или да разуча кой език е силен в десктоп приложения като цяло защото това искам да пиша.

kjufte:
Принтирането няма нищо общо с външните библиотеки. Какво принтираш, как изглежда информацията и тнт определяш с помощта на библиотеката. Информацията не се оформя от само себе си в таблици.

Освен това явно имаш грешно разбиране за библиотеките. Те представляват програми предоставящи функционалност на готово. Ако искаш може да си напишеш собствена имплементация на тази функционалност и по някога дори е по-добре. Трябва само да си направиш сметка, колко време ще ти трябва и струва ли си да губиш това време, след като има готово решение.

Друго нещо, което не е за подценяване е стабилността на дадената функционалност. Ти да речем ще си напишеш такава библиотека за време  Х. После има да я фиксваш 20 години, защото бъговете се откриват само с  много тестъри. А при теб бая време ще мине докато ги събереш.

Ако мислиш, че C/C++ или в  шарпа нещата са по лесни се лъжеш. Особенно C/C++. Това десктоп приложение, което си написал да речем за 2 месеца с java,  ще ти отнеме 4 месеца на C.

Meniak:
Абе чесно да ти кажа маи не съм си доспал и пиша глуости днеска. Ама караи все едно не съм го писал горното. В смисъл знам че лесно нема, нема език дет всичко да ти е на тепсия и аре боцкаи на готово, иска си писане и гимнастики и по много от всичко.

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия