Операционни системи > Mac - въпроси и проблеми

проблем netbeans и Mac OS X

(1/3) > >>

Did0_:
Здравейте, имам един проблем от доста време. Проблема е следния - ползвам Netbeans, но не мога да отварям файлове чрез double клик или open with. Когато се опитам да отворя файл netbeans-a се стартира но файла не се отваря.

Има ли някой който е решил този проблем. Ще съм благодарен да сподели. Благодаря.

PS версията на netbeans e 8.0.2, a MAC OS X - 10.10.2

HD:
Toва не е проблем на Yosemite.  Принципно ползвам php storm, но имам и инсталиран боба. При мен всичко си е наред.  И с double click и с open with си е ок.  Пробвай да го деинсталираш, което става лесно под Mac и да го инсталираш отново. Вади ли ти някакво съобщение за грешка?

Did0_:
Опитвал съм да деинсталирам и пак съм инсталирал, няма разлика. Няма и съобщения за грешка.
Има ли вероятност да е от версията на java. Ти с каква версия си на java си?

Avalanche:
Това по-скоро ми звучи че операционната система не знае какво да го прави файла и се опитва да го стартира. Пробвай да промениш настройките на това какъв тип файлове, с каква програма да бъдат отваряни.

Did0_:
В случая всички .php файлове съм задал да се отварят netbeans. При опит за отваряне netbeans се стартира, но файла не се отваря. Проблема е само при double click и open with. Чрез drag&drop файла се отваря без проблем.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия