Първо да си кажа честно, познанията ми по NoSQL клонят към скромни, ако има някой по-напред с материала нека се изкаже. Конкретно с CouchBase никога не съм работил, и не мога да ти кажа нищо конкретно освен това да превеждам документацията. До колкото виждам има такъв
Админ UI, дори и CLI. Букетът ти представлява дефактно база данни, към която се създават документи (таблици в SQL). След това от тия документи правиш
view-та, с чиято помощ вземаш неструктурираната информация и я структурираш във формат, пригоден за твоите нужди. Това напрактика е един JSON, с който се работи лесно и приятно по ключ и стойност.
А на мене ми е интересно що реши да ползваш NoSQL и точно CouchBase, някакво изискване по проекта ли е?