Автор Тема: средно дневно потребление на бойлер  (Прочетена 11512 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 104
  • Публикации: 1437
    • DanailDR.EU
Re: средно дневно потребление на бойлер
« Отговор #45 -: 15 Февруари 2017, 16:59:17 »
Средно с 5  години повече от България ... не е чак толкоз много
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

mendore

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 1
Re: средно дневно потребление на бойлер част 2
« Отговор #46 -: 21 Януари 2018, 01:12:20 »
Интересно ми беше колко средно ток харчи един бойлер и като гледам отговорите по предна тема "средно дневно потребление на бойлер" ми стана интересно защо никои не спомена факторът нощна енергия казват че ако не спираш болера ще харчи по малко е ако работи само на нощна енергия не е ли по добре да си вземе човек по голям бойлер и да го пуска вечер сутрин да го спира така колкото и ток да се спестява при постоянно пуснат бойлер едва ли ще е двойно по евтино.Аз лично се спрях на поточен бойлер който още не сам използвал но до колкото разбрах от ползващи лятото харчи около 3-3.5 кв на час е дори и бойлер пуснат на нощна енергия не може да ми стопли с толкова киловати за толкова време водата и да е по евтин като цената за болера естествено защото видях и един които е 1 киловат но той е и около 1000 лв и е доста по голям от поточния.По мое мнение или трябва бойлерат да е поточен или да е по голям и да се пуска на нощна за да ви е по евтино но ако някои възразява с радост ще поспоря

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 120
  • -Получени: 73
  • Публикации: 988
  • Кибик
« Отговор #47 -: 01 Февруари 2018, 21:46:15 »
Така е, но се ограничава къпането, а и трябва да се включва за да не замръзне.
Значи да обобщим: ;) трабва да се ползва нощна тарифа, да се включва през дневната, само за да не замръзне и да се "запалва" 2 часа поне преди да се ползва.
... това ми мирише на задача за програмисти, давайте решение :) !

п.п. Аз не съм програмист :)
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #48 -: 06 Февруари 2018, 21:21:42 »
Таз тема възкръсна от пепелта ... ти да видиш... даже бях забраил че съществува...
Сега хита на сезона е бойлер с термо помпа ... жив климатик който за да се охлажда топли вода ... така че решения много ...
Ювиги какво замръзване бе батко... говорим за нормален бойлер в къщи а не ония у външния клозет дет го нагрява слънцето :)
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #49 -: 17 Февруари 2018, 02:08:43 »
Pit, za vrf li ide rech?

Sorry, i have no cyrilic keyboard installed on this machine :)
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #50 -: 19 Февруари 2018, 08:28:50 »
Не Джаз vrf.  То е огромно чудо за централна климатизация на сгради... това дет разправям си е най обикновен климатик на който вътрешното тяло не е на стената да духа топло/студено а е в самия бойлер и нагрява водата ;)

Даже съм очуден, че и наще елдомци правят такива ...

http://eldominvest.com/bg/category/21.html
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...