Операционни системи > Mac - въпроси и проблеми

проблем с еnv vars in OSX

(1/2) > >>

HD:
Здравейте,
Понеже съм глупав и не мога да се справя, реших да питам.  Искам да добавя нещо към въпросния масив и го правя така:

--- Код: Bash ---export PATH="$PATH:~/.composer/vendor/bin:$PATH" Така нещата работят. След като затворя конзолата обаче и искам да изпозлвам отново глобално homestead, в конзолата ми пише, че командата не е намерена.  Очевидно е че не правя нещо като хората.
PS!
Може ли да си направим секция за OSX?

Avalanche:
Това трябва го добавиш към конфигурационния файл на терминала ти. Линукския май позлва ~/.bashrc

П. п. Раздел лесно се прави, въпроса е дали ще се ползва ;)

HD:
При OSX е същата работа. Нещо не ми е ясна много как става работата с добавянето. Опитах, но ми изписва, че въпросния път не е valid identifier. Понеже конзолата не ми е от най-любимите неща, реших да пия от извора. 
PS! Имаме, Linux, Windows и други ОС, което е малко глупаво. Най-използваната е тази за Линукс. Това означава ли че трябва да махнем другите?

kjufte:
Добави я към /etc/paths, което я прави глобална за всички юзъри.

--- Код: Text ---sudo vi /etc/paths
Или както при линукс за активния юзър само към .profile

HD:
Скарахме се малко с конзолата, но после се сдобрихме. Оказа се, че аз съм виновен :)  Намерих една статия, която много ми помогна и реших да я споделя:
http://unix.stackexchange.com/questions/26047/how-to-correctly-add-a-path-to-path
Под OS X /еtc/paths е празен файл и няма нищо.  Направи ми впечатление, че във второто мнение  пича обяснява, че не е хубаво да се редактира .bashrc файла,  а .bashrc_profile. Стана ми интересно защо е така?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия