Автор Тема: Преместване на чата извън форума  (Прочетена 4028 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
Преместване на чата извън форума
« -: 10 Ноември 2014, 23:19:43 »
Здравейте съфорумци,
Идеята, която имам и се обсъжда от администрацията на сайта е да преместим чата извън форума. По този начин тази функционалност няма да е вече един неугледен модул, а ще си получи равноправното място в проектта и сайта. Разбира се мисля, че няма да имате против Питанката да продължи да е пазител на чата. :) Все още няма много ясна идея дали ще е под формата на irc или ще е подобрена версия на уеб чат.  Тъй като вашето мнение е важно за нас, нищо, че Джаза е на различно мнение, искам да се допитам до вас. Смятате ли, че така ще е по-удобно и по-приятно за вас.

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
Re: Преместване на чата извън форума
« Отговор #1 -: 11 Ноември 2014, 00:54:21 »
филма с irc сме го гледАли ... по добре да гледаме титаник ... Доста по НЕ сълзлив е ...
Да се отдели отделно на поддомейн или страница или каквото и да е според мен е най малкото непрактично ... Малко са идиотите кат мен които си имат по 123 отворени таба и си ги преглеждат ...
Сиреч аз съм против ... Но искам да разгърнете идеята да видим какво аджеба ви пречи тоз чат и какво ще спечели ако бъде отлюспен от форума и преместен еди си къде ...
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #2 -: 11 Ноември 2014, 06:50:51 »
Коко, много ти е грешна представата ако си мислиш, че на мен или на някой от останалите от администрацията ни пречи чата.  Истината е че този модул е отвартителен, поне за мане за използване. Когато се слагаше чата беше на базик, но виждаш, че с времето тази функционалност се използва все повече. Понякога дори и от самия форум. Идеята, която я имаме е да го сменим с нещо по-функционално и готино за използване.

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #3 -: 11 Ноември 2014, 10:14:33 »
Ок де разкажи тогава за по функционалния чат? Какви функции ще има повече? Размяна  а файлове ... Не мисля че е нужна ... поддръжка на аудио и видео разговори? ... Това не Е чат ... всеки да си из ира цвят с който да пише за по добра ориентация кой кога е писал .... Това има някакъв резон въпреки шаренията която ще настане и при положение че двама потребителя не може да пишат с еднакъв цвят (понеже се обезсмисля идеята) ... И последното което ми идва на акъла е някво хистори на чата но и от него не виждам огромен смисъл ппри все че вече в чата се решават само дребни проблемчета от рода на "кое е първото яйцето или кокошката" и "кои сме ние и какво правим на този свят" ...
Чакам да прочета вашите идеи за функципналността ;)

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 104
  • Публикации: 1438
    • DanailDR.EU
« Отговор #4 -: 11 Ноември 2014, 11:06:50 »
IRC,  тогава и Стилгар ще се включва в дискусиите
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #5 -: 11 Ноември 2014, 11:08:00 »
аз лично не помня да беше много активен когато бяхме у ИРЦ ... просто му завиждахме за айдъла и стабилната връзка ;)

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
    • DanailDR.EU
« Отговор #6 -: 11 Ноември 2014, 11:13:01 »
аз лично не помня да беше много активен когато бяхме у ИРЦ ... просто му завиждахме за айдъла и стабилната връзка ;)
Аз лично помня поне 3-4 случая в които се е включвал, а и на ЛС си отговаряше човека съвсем нормално. Освен това IRC има някои функционалности които са много полезни, например в комбинация със live stream на дадено събитие, в irc може да върви дискусия и да се задават въпроси.
Въобще, може да се използва за по-късен етап, ако например решим да правим интерактивни уроци :)
Не знам, на мен ми звучи доста подходящо, ама не аз съм пазителя на чата.
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #7 -: 11 Ноември 2014, 11:20:58 »
Не знам, на мен ми звучи доста подходящо, ама не аз съм пазителя на чата.
заеби ся тоя пазител на чата ... колкото до чичо Стил казвам  че не беше много активен а не че ич го е нямало ...
според мен е напълно излишно да се натоварваме с още един допълнителен клиент за да си чатим просто ...
а колкото до интерактивните щуротии дет ги мислиш ... какво му е на този чат че да не може да се ползва за задаване на въпроси?

и да не звуча кат няква яка консерва ... убедете ме че новото ще е добро и с две ръце ще съм първият който ще го подкрепи ;о)

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
    • DanailDR.EU
« Отговор #8 -: 11 Ноември 2014, 11:56:25 »
заеби ся тоя пазител на чата ... колкото до чичо Стил казвам  че не беше много активен а не че ич го е нямало ...
според мен е напълно излишно да се натоварваме с още един допълнителен клиент за да си чатим просто ...
а колкото до интерактивните щуротии дет ги мислиш ... какво му е на този чат че да не може да се ползва за задаване на въпроси?

и да не звуча кат няква яка консерва ... убедете ме че новото ще е добро и с две ръце ще съм първият който ще го подкрепи ;о)
IRC може да се ползва и с web апликация и с nativeапликация, което дава избор, а ний нали за това се борим 25 години .... Ако се вземе решение да е irc базиран новия чат и да си има специално местенце в  индекса, ще е супер. Защото ще даде допълнителни възможности, и въпреки това няма да ограничи сегашните, с изключение на това, че акаунтите са обвързани с регистрацията във форума, което може да се разглежда и като положителна и като отрицателна черта.

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #9 -: 11 Ноември 2014, 11:59:27 »
ще са обвързани тези които влизат от уеб клиента ...
както и да е ... вече казах че съм против IRC но ще чакам оцветените да кажат какво са замислили и кво разбират под функционалност ...

canon4o

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 18
  • -Получени: 33
  • Публикации: 324
« Отговор #10 -: 11 Ноември 2014, 12:07:30 »
IRC умря преди доста години, вече почти никой не го ползва, както и Skype върви вече в нея посока. Отделянето на този чат от тук, от форума, на отделен адрес го прави малко недостъпен за масата потребители. Да влизам във форума, след това да цъкам на линк и да отварям чата и после ако искам да видя дали има нови неща във форума пак трябва да се връщам на другия прозорец..., ами не.

Относно идеята на Данаил за live stream има Hangouts, което ще е идеално за случая.

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
    • DanailDR.EU
« Отговор #11 -: 11 Ноември 2014, 12:07:42 »
Да гласуваме тогава.
Нека админите да си кажат идеята, нека да се интезират 2-3 варианта (държа единия да е IRC базиран) и да гласуваме.

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #12 -: 11 Ноември 2014, 12:13:00 »
Все още няма много ясна идея дали ще е под формата на irc или ще е подобрена версия на уеб чат.
... Смятате ли, че така ще е по-удобно и по-приятно за вас.
ша чакаме да кажат кат си избистрят идеята и не няма да е по удобно и приятно за нас ;оР

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
    • DanailDR.EU
« Отговор #13 -: 11 Ноември 2014, 12:13:13 »
IRC умря преди доста години, вече почти никой не го ползва, както и Skype върви вече в нея посока. Отделянето на този чат от тук, от форума, на отделен адрес го прави малко недостъпен за масата потребители. Да влизам във форума, след това да цъкам на линк и да отварям чата и после ако искам да видя дали има нови неща във форума пак трябва да се връщам на другия прозорец..., ами не.

Относно идеята на Данаил за live stream има Hangouts, което ще е идеално за случая.

Не съм съгласен че IRC е умряло, да няма същия брой потребители като преди 20 години, но погледни каналите на убунту например.
Относно hangouts .... във форума има доста хора които не се доверяваме на гугъл, а има и такива които не желаят да имат гугъл акаунт, защо да им отнемаме правото да гледат и да участват в подобен род дискусии?

canon4o

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 18
  • -Получени: 33
  • Публикации: 324
« Отговор #14 -: 11 Ноември 2014, 12:23:07 »

Не съм съгласен че IRC е умряло, да няма същия брой потребители като преди 20 години, но погледни каналите на убунту например.
Относно hangouts .... във форума има доста хора които не се доверяваме на гугъл, а има и такива които не желаят да имат гугъл акаунт, защо да им отнемаме правото да гледат и да участват в подобен род дискусии?

Да, но масата потребители няма да се върнат назад и да използват IRC, а да не говоря, че има дори хора (особено тези по-младите от нас), които дори и не са чували за това животно.