Автор Тема: Преместване на чата извън форума  (Прочетена 3625 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 104
  • Публикации: 1438
    • DanailDR.EU
Re: Преместване на чата извън форума
« Отговор #15 -: 11 Ноември 2014, 12:27:29 »
Не е и нужно, едно уеб приложение така маскира IRC, че не се забелязва какъв протокол се използва (за информация, уеб чата на абв), в същото време се позволява на напредналите потребители да използват native приложение. Т.е. имаме 2 възможности (и повече от 2 всъщност).
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #16 -: 11 Ноември 2014, 13:12:27 »
Едно от нещата, което искаме да изпробваме е това:
http://laravel.io/irc
Не говорим само за чата, а за цялата функционалност. По този начин нещата стават много по-изчистени. Чата ще може да се отваря на multiple devices, а не само през форума.

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 104
  • Публикации: 1438
    • DanailDR.EU
« Отговор #17 -: 11 Ноември 2014, 13:45:47 »
На мен ми допада :)
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #18 -: 11 Ноември 2014, 13:57:54 »
Има опция за поставяне на код, има опция дори за подкастове.   

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #19 -: 11 Ноември 2014, 14:23:23 »
Има опция за поставяне на код, има опция дори за подкастове.
за да може пак някой да се размрънка че фоума не върви щот в чата се решават проблемите ли?
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #20 -: 11 Ноември 2014, 14:35:34 »
Ако визираш мен, съм мрънкал не защото разрешавате проблеми в чата, а затова, че не остава следа от тези решения. Все пак трябва да се реши дали искаме проектта да върви или не. Ако искате ще направя една анкета за месец и всеки ще може да гласува. Нека масата реши. Администрацията ще се съобрази с  вашето решение.

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #21 -: 11 Ноември 2014, 14:40:15 »
Ако визираш мен, съм мрънкал не защото разрешавате проблеми в чата, а затова, че не остава следа от тези решения. Все пак трябва да се реши дали искаме проектта да върви или не. Ако искате ще направя една анкета за месец и всеки ще може да гласува. Нека масата реши. Администрацията ще се съобрази с  вашето решение.
теб най малко визирам ... тез за които говорих вече са си изтрили профилите при предишното оцеляване на чата ...
а колкото до гласуването ми нека гласуваме но да знаем за какво гласуваме все пак
дигнете го тоя ирс чат някъде да се тества все пак трябва да знаем за какво гласуваме а не да правим двойни работи дай да го слагаме и после а не ни аресва искаме си стария
да е ясно къде ще е ирц сървъра кой ще го администрира и грижи за него (за да е спокоен Жазмена от към права ;)) ботове ще има ли няма ли да има ако ще има какво ще правят те статистики ли игри ли ще раздават наказания за псувни ли и т.н.
както вече казах ако е за добро ще подкрепя с 2 ръце и 3 крака цялата тази иначе глупаво изглеждаща маниполация ;)

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #22 -: 11 Ноември 2014, 14:43:46 »
Нямам времето да прочета всичко до тук, както би рекъл един ярко червен, неактивен админ, но какво ви пречи текущият чат в момента? Щото е shout-box ли?  Идеята да има такъв тип чат за който вие говорите е добра и я подкрепям, но при положение, че имаме голям брой потребители и не стигат хора (модератори / администратори) за да отговарят компетентно на питанията във форума. Не се нуждаем на този етап от нов чат и на ново място в момента. Това е моето мнение.
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #23 -: 11 Ноември 2014, 14:49:22 »
Нямам времето да прочета всичко до тук, както би рекъл един ярко червен, неактивен админ, но какво ви пречи текущият чат в момента? Щото е shout-box ли?  Идеята да има такъв тип чат за който вие говорите е добра и я подкрепям, но при положение, че имаме голям брой потребители и не стигат хора (модератори / администратори) за да отговарят компетентно на питанията във форума. Не се нуждаем на този етап от нов чат и на ново място в момента. Това е моето мнение.
е поне се изказа .... ама защо тряя да има чат в който да се отговаря на питания различни от КВО СТАА ;)

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 120
  • -Получени: 73
  • Публикации: 991
  • Кибик
« Отговор #24 -: 11 Ноември 2014, 17:03:37 »
Администрацията като стои, стои и на магарето чуш казва, напомня ми за управлението на дъЛжавицата ни.
Абсолютно безмислени действия! Хора без работа.
« Последна редакция: 11 Ноември 2014, 19:21:43 от HanKrum »
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

Meniak

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 5
  • -Получени: 4
  • Публикации: 224
« Отговор #25 -: 11 Ноември 2014, 18:42:09 »
Здравейте съфорумци,
Идеята, която имам и се обсъжда от администрацията на сайта е да преместим чата извън форума. По този начин тази функционалност няма да е вече един неугледен модул, а ще си получи равноправното място в проектта и сайта. Разбира се мисля, че няма да имате против Питанката да продължи да е пазител на чата. :) Все още няма много ясна идея дали ще е под формата на irc или ще е подобрена версия на уеб чат.  Тъй като вашето мнение е важно за нас, нищо, че Джаза е на различно мнение, искам да се допитам до вас. Смятате ли, че така ще е по-удобно и по-приятно за вас.

Не знам дали ме смятате за ваш съфорумник но ще си кажа мнението защото доста посещавам Научи ме.

На мене лично идеята ми харесва, какво имам предвид.

1. Дори и малка промяна да има по сайта (както е в случая за чата) ще направи впечатление на потребителя че някой работи тука, някой нещо се старае да направи по този сайт а не е оставен на самотек. Макар и смяна на шрифта показва че това сайтче се обитава от някои и след като се обитава от някои защо аз да не си постна питанието тука и да видя какво ще стане. Знам доста сайтове който са вдигнати, наблъскали са ги с матрял и до там - на самотек с години, и как аз да знам ако си бодна питанието у тоя сайт дали някои въобще ще ми прочете темата ( не казвам отговори а прочете) след като това от 4 5 години - никакво движение.

2. И да ПРОТИВ съм ако Питанката НЕ Е пазителя на новия чат.

Wanderer

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 4
  • -Получени: 26
  • Публикации: 196
« Отговор #26 -: 11 Ноември 2014, 19:03:38 »
Аз съм за преместването на чата. Ако е в ИРК ще е много добре
“You must make the Journey along the road, nobody is able to do it for you!”

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 120
  • -Получени: 73
  • Публикации: 991
  • Кибик
« Отговор #27 -: 11 Ноември 2014, 19:07:24 »
1. Правенето на глупости не е доказателство, че се прави нещо добро по сайта!
2. ИРК обрича чата на смърт(вижте чата на Иван), умре ли чата, прогнозирам такава съдба и на сайта!

п.п. Който му пречи чата, има си бутонче да си го скрива, защо трябва да се унищожава нещо, което работи по-добре от останалото. Ако мислите, че ще съживите нещо, като убиете друго, много се лъжете!!!

Едно от нещата, което искаме да изпробваме е това:
http://laravel.io/irc
Не говорим само за чата, а за цялата функционалност. По този начин нещата стават много по-изчистени. Чата ще може да се отваря на multiple devices, а не само през форума.
Правите като децата, като видите някоя играчка в чужди ръце и почвате да тропате да искате и вие такава. Като ви харесва, направете си я на ваш сайт, аз да съм ревнал, че искам видеочат тук ??? , защото и на мен ми хареса играчката видеочат, но си я направих на моя сайт и не съм ангажирал харата тук с глупостите ми.
« Последна редакция: 11 Ноември 2014, 19:19:25 от HanKrum »
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #28 -: 11 Ноември 2014, 19:44:18 »
Хане за това има дискусия. На теб може да не ти харесва, но на други да им допадне. Наистина не може да ви се угоди.   Ако не ви хареса няма да се слага.  За това е дискусията.

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #29 -: 11 Ноември 2014, 19:56:17 »
за жалост съм съгласен с Хана че IRC ще убие чата но стига толкова приказки ...
пуснете едно демо да тестваме и тогава едно гласуване кой от двата чата или там колкото варианта предложите и готово ...
така мое си чешем езиците до догодина ... дела трябват другари не думи ;оР