Автор Тема: Предложения и поправки  (Прочетена 9603 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 120
  • -Получени: 73
  • Публикации: 991
  • Кибик
Re: Предложения и поправки
« Отговор #45 -: 28 Октомври 2014, 22:31:46 »
Аз съм за орязването на потребители, защото 30-40% от тях са мъртви души и ботове.
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #46 -: 28 Октомври 2014, 22:40:27 »
И как решавате, че даден потребител е мъртва душа? Това, че не пише, не означава, че не чете. Мяркал съм някой хора от време на време.  В базата данни от потребители има ботове, които трябва да се изтрият.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #47 -: 28 Октомври 2014, 22:41:03 »
Ава ти си интелигентно момче. Абе може ли наистина да не виждаш това тоталитарно управление на сайта / форума, тук? Как може някой станал админ да бъде доживотно тук? Кво демократично виждаш в това? С какво са виновни потребителите, при положение, че примера който вземат те е от самата администрацията? С какво са виновни те, че не могат да участват активно в развитието на сайта? Да ти напомня ли, че ми отне 18 месеца борба, срещу сВятото мнение на метост? Или аз съм виновен, че повдигам тази тема? И последно - незамени хора няма. 
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #48 -: 28 Октомври 2014, 22:42:45 »
Аз съм за орязването на потребители, защото 30-40% от тях са мъртви души и ботове.
аз нито съм за нито съм против но да си питам като по глупав щото наистина не сфащам ... какво печелим като изтрием ботовете и тия дет никога не са писали и какво губим ако не ги изстрием?
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #49 -: 28 Октомври 2014, 22:48:00 »
Както виждаш слятото мнение е премахнато.  Доста неща се промениха  от тогава.  Разпищяхте се за титлите и имаше своевременна реакция.  Да изтрием Иван ако искаш а? Или Еч или Боровака или чичо Гошо? Все хора помогнали на този форум и този бранд да просъществува.  Потребителите не взимат пример от администрацията. Потребителите идват, взимат наготово нещо и си заминават.  При 70 процента е така. Не знам за каква 18 месечна борба говориш като те нямаше през повечето време.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #50 -: 28 Октомври 2014, 22:54:50 »
Цитат
Преди една година, преди да поискам админски статус, можех и аз да стоя и да лая като тебе и да се нервя що админите не ми обръщат внимание докато сайта запада

Ето, виждаш ли каква е разликата м/у мен и теб. Ти винаги ще бъдеш част от статуквото на сайта / форума изградено от Ечеверия. Доката аз предпочитам да лая ( благодаря за милата дума и това, че усилията ми тук се третират просто като лаене от вас), но да се промени модела и демократично да върви форума напред. Дали това ще е за добро или не, само времето може да покаже.   

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2593
  • meow
« Отговор #51 -: 28 Октомври 2014, 22:57:07 »
Ава ти си интелигентно момче. Абе може ли наистина да не виждаш това тоталитарно управление на сайта / форума, тук? Как може някой станал админ да бъде доживотно тук? Кво демократично виждаш в това? С какво са виновни потребителите, при положение, че примера който вземат те е от самата администрацията? С какво са виновни те, че не могат да участват активно в развитието на сайта? Да ти напомня ли, че ми отне 18 месеца борба, срещу сВятото мнение на метост? Или аз съм виновен, че повдигам тази тема? И последно - незамени хора няма.
Ако беше толкова тоталитарно сега щяхме да имаме други титли и един потребител по-малко.

Няма доживотни админи - това от къде дойде? Ечеверия още преди години каза, че няма проблем да НЕ е админ - стига да има кой да заеме мястото му. Дори и аз с радост бих си отстъпил мястото, ако има на кого!
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2593
  • meow
« Отговор #52 -: 28 Октомври 2014, 23:03:29 »
Твойто също не е демократично.

Добре, изкикваме админите - оставаме аз и Мето, махаме неактивните потребители - остават има-нема 100, от които половината ще трябва да ги кикнем след няколко месеца. И какво правим по-натам, какво се променя?
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #53 -: 28 Октомври 2014, 23:05:36 »
Ок, аз съм пас! Щом това ви харесва на вас и на основната маса потребите тук, аз ще спра да пиша, по тази тема. За да няма самоотлъчили се от форума, както казвам всеки един от вас е ценен за мен. Нямам време за детайлен анализ. Излизам. Но нещата се случват и то не за добро.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #54 -: 28 Октомври 2014, 23:08:10 »
Съжалявам Jazz, но няма как да те приема насериозно.  Няма как да те приема насериозно, защото преди година бяхме активни само Аз, Авата и Метост. Всички други(особено ти) си бихте шута. Кой с причина, кой не.  Сега да ми се правиш на борец за свобода, не ми се струва сериозно.  Всяко едно решение и предложение се подлага на гласуване,  в така изкарания за тоталитарен форум.  И да Еч има само един глас. Това е .  Така че приеми, че предложенията ти са били отхвърлени с повече от неговия глас.  Еч в момента не е толкова активен във форума, както и повечето от админите(не пишат по темите), но правят други неща, които не са видими за вас. Така че ако е възможно нека не се ядем за глупости.  Казвам това с най-голямо уважение към Джаз.
« Последна редакция: 28 Октомври 2014, 23:15:37 от HD »

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #55 -: 29 Октомври 2014, 00:23:57 »
Цитат
Съжалявам Jazz, но няма как да те приема насериозно.  Няма как да те приема насериозно, защото преди година бяхме активни само Аз, Авата и Метост. Всички други(особено ти) си бихте шута. Кой с причина, кой не. 

Прав си HD. Преди година някъде, спрях известно време да пиша във форума, по специално в секциите за програмиране. Не съм спирал да следя форума, но липсата на писмена активност го отчитам като грешка! Затова и се завърнах. Миналото е в историята и не може да бъде поправено или заличено. Go back to the future:

Аваланч, почна да отговаря на потребителите доста активно, показвайки етика и респект към администрацията. След няколко постинга, лично аз видях живец, пламък и реших да го подкрепя, допълвайки постингите му. След по малко от седмица, набора се появи, след него Данаил, HD, кюфте видях днес и други също така, че се получи ефекта на лавината (avalanche). Постепенно, форума живна. Все по често виждам ново-регистрирани потребители да се задържат тук, а по стари да четат и пишат. Но.... за да се запази това и да се увеличи посещаемоста, трябва да се помисли, как може да им е интересно на тези хора да стоят и пишат тук. В противен случай, те ще се регистрират, ще зададът въпрос и ако не им се отговори може и да не повторят. Точно затова аз настоявам админите да пишат. Понеже те са с най-висок статус тук и се очаква отговорите от тях да са максимално компетентни. Обаче тях ги няма, освен един! Ако вие не пишете то потребителите за кво да пишат и да влизат тук? Получава обратният ефект на лавината. Неучастието на администрацията във форума е третирано от мен като безочливост и безотговорност и не подлежи на обсъждане. Такива админи - не могат да бъдат админи във форум. В блог, да!  В индексс, ДА! Но не и във форум за програмиране!  Администратор с 4 - 5 постига годишно, къв админ може да е според вас? От друга страна, въвличайки хората от форума за вземане макар и част от решенията тук, ще ги направи съпричастни с него и те биха го почувствали като second home. 

Лавино, аз не искам ти и Метост да останете админи тук. Всъщност аз бих подкрепил кандидатурите ви, но това което наистина желая е общноста тук да ви избере като такива. Относно въпроса с евентуалнито отлъчване на админ, епа кво ти пречи да се свържеш с него и да ги помолиш за съвет ? Той никога не би отказал съдействие ако мисли доброто на научиМе.

Принципно, лично аз имам много идеи. Но все още не съм наясно каква е вашата, цялостна позиция относно развитието на научиМе.Част от идеите си виждам че вече работят и тва ме прави щастлив, когато видя активни 7-8 души. Но, както казах по-рано трябва да се почне с промяна на устава и промяна модела на администриране, ако искаме да имаме трайни успехи.   

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #56 -: 29 Октомври 2014, 14:45:48 »
Цитат
аз нито съм за нито съм против но да си питам като по глупав щото наистина не сфащам ... какво печелим като изтрием ботовете и тия дет никога не са писали и какво губим ако не ги изстрием?

При всички компании и админи, които познавам има почистване на системата и дейта сървъра от ненужен боклук. Тази профилактика се прави обикновено на 2 -3 години, зависи. По този начин, базата се оптимизира и стабилизира. Аз примерно имах активен акаунт към RedHat, когато закупих RedHat, сиреч 2009. Може би две, три години след това, оптитах да влезна и системата изплю нотис с подкана за ре-активиране на акаунта. Тук иде реч за организиране, по-добра грижа към базата и системата като цяло. Освен тва, ако се мести един ден дейтата, вярвам, не смяташ, че трябва да върви с целият боклук в нея?   

Но, HD си го каза човека - " познаваме се персонално с админите тук" Понеже не се мисли за форума, а се мисли как да не се развалят отношенията м/у админите в него, затова сме на тоз хал. От шест или седем админа - един активен във форума! Факт! Тъжен за мен, но факт! Айде, вече имаме и един глобален модератор, който също е активен. 
« Последна редакция: 29 Октомври 2014, 14:54:02 от jazzman »

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #57 -: 29 Октомври 2014, 16:56:52 »
Преиначаваш думите ми както ти е угодно на теб, което не е много гот. Да познавам се с Еч и Авата и Иван, но другите админи лично не ги познавам.  Това го казвам да се знае. Именно поради тази причина, съм против да се трият потребители с админски статус, защото на едно време, тези хора са помагали на форума и помагаха, докато ти си беше взел отпуска. След време пак ще помагат.  Що се отнася до неактивните потребители, ще гледам да се направи нещо по въпроса.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #58 -: 29 Октомври 2014, 17:09:38 »
Цитат
Преиначаваш думите ми както ти е угодно на теб, което не е много гот

Но съм прав, нали  ;)

И в този форум не само админите са помагали, помагат или ще продължават да помагат! Но, щом вие сте хепи от факта, че може да ни си активен с години и да се водиш администратор, както рекох по-горе аз съм пас.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #59 -: 29 Октомври 2014, 18:02:42 »
Не си прав. По твоята логика, трябваше да те изтрием и теб, защото повече от 12-13 месеца не влиза.  Както обаче виждаш това не стана. Бил си разсърден или си бил зает и не си влизал. Това не е достатъчна причина да те изтрием.