Автор Тема: Предложения и поправки  (Прочетена 9609 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
Re: Предложения и поправки
« Отговор #30 -: 19 Октомври 2014, 19:57:48 »
Единственото становище дето е дадено е предложението на Еч, което го обсъждахме в друга тема. Иначе като идея да се превеждат уроците не е зле и я подкрепям.

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 104
  • Публикации: 1438
    • DanailDR.EU
« Отговор #31 -: 19 Октомври 2014, 20:05:11 »
Единственото становище дето е дадено е предложението на Еч, което го обсъждахме в друга тема. Иначе като идея да се превеждат уроците не е зле и я подкрепям.
Имайте предвид лиценза на видеата. Не е приятно да преведеш дадено видео и после да се наложи да го сваляш, заради нарушени авторски права.
А то и сега може да се качват такива видеа ... даже би било хубаво, тъкмо ще живне малко сайта (сайта, не форума)
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #32 -: 19 Октомври 2014, 20:09:52 »
Цитат
Единственото становище дето е дадено е предложението на Еч, което го обсъждахме в друга тема

Това не го разбрах. Говоря, дали по принцип се обсъжда въпроса, а не конкретно моята кандидатура?

Цитат
Иначе като идея да се превеждат уроците не е зле и я подкрепям.

То не са точно уроци. Разгледай сайта ако те интересува.

Цитат
Не е приятно да преведеш дадено видео и после да се наложи да го сваляш, заради нарушени авторски права.

Разбира се, че съм наясно с това. 99% от тях са свободни за превод, не мисля, че ще е проблем. Но както писах по горе, като проект в главата ми стои. Никога не съм превеждал, но жена ми е превела поне 100 филма от корейски към български, така че ще удари едно рамо ;)

Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #33 -: 19 Октомври 2014, 20:15:00 »
Да въпроса за модераторския екип се обсъжда. Повече в момента не мога да ти кажа.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #34 -: 19 Октомври 2014, 20:26:33 »
Да въпроса за модераторския екип се обсъжда. Повече в момента не мога да ти кажа.
Да не са та назначили за говорител на администрацията  ;D

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #35 -: 28 Октомври 2014, 19:33:27 »
@HD, как върви хорото по върховете? Малко трохички за рана можеш ли да подхвърлиш на раята долу? Виждам, че админите отново започват да нарушават устава на сайта. Пак ще повторя и потретя дори! Как може да се промени статуквото и комунистическият модел тук? 

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #36 -: 28 Октомври 2014, 21:12:56 »
С какво този път админите са нарушили устава? 

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #37 -: 28 Октомври 2014, 21:19:49 »
Я ... Честито синичко ... И лека работа ;оР
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #38 -: 28 Октомври 2014, 21:49:11 »

Ами примерно, това че задавам въпрос а никой от тях не отговаря по теми важни за развитието на сайта или персонално нещо имат към мен ??? Аз като член тук, бих желал да се обсъдят нещата относно развитието на сайта, всеки един от администрацията да изложи някакъв бъдещ план за действие, предложения, поправки и т.н... Виждам, че си станал част от тях. Честито. Ти си един от малкото акитивните потребители тук останали верни на форума. Надявам се да бъдеш мост между мен и тях и да им предаваш / превеждаш това което пиша. Очевидно, още не е дошло времето да променим модела (вярвам и това ще стане), но поне малко отговорноста към форума и администрацията се надявам с времето да нарастне. 

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2594
  • meow
« Отговор #39 -: 28 Октомври 2014, 21:54:00 »
Това малко ми звучи като развален телефон. Повечето от предложенията, които даде бяха необосновани и доста безпочвени. Лично аз съм много твърдо против триене на потребители и махане на админи, без да има желаещи и достойни тяхни заместници. Искаш план за действие, аз вече съм ти казал какво съм намислил, друг е въпроса кога, как и дали ще се реализира, скоро ще има ъпдейт по темата с новата система.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #40 -: 28 Октомври 2014, 22:02:10 »
Задаваш им въпрос къде? Не съм станал един от тях. Не мисля, че си останал и без отговор на въпросите ти. Друг е въпроса, че това, което ти казват явно не ти харесва.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #41 -: 28 Октомври 2014, 22:02:51 »
Цитат
Повечето от предложенията, които даде бяха необосновани и доста безпочвени.

И кои по точно са безпочвените?

Цитат
Лично аз съм много твърдо против триене на потребители

И какъв е смисъла да се държат имена на потребители дето не са влизали повече от две години?

Цитат
и махане на админи, без да има желаещи и достойни тяхни заместници.

И как това може да стане след като устава не го позволява?

Гледаш на парче. Между дърветата ходиш, а не виждаш гората. Да, вярно е че сподели за плана си, но бъдета така добри да ни включите и нас в решенията на въпросите свързани с форума или това не е редно? Ако ли не, коя точка от устава го забранява?

Форума е в това състояние благодарение на администрацията, а тя стои тук непокътната благодарение на устава. А той не може да се промени по никакъв начин, без участието на админите в процеса на обсъждане.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #42 -: 28 Октомври 2014, 22:11:42 »
Не мога да се съглася с теб. Какво му е на форума? Форума директно е обвързан с видео материалите, които се публикуват на индекса.  Устава не ти е проблема в момента.   Неща като триене на админи и такива неща, просто няма как да станат. Пък ти ако искаш пикай срещу вятъра. :)

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 120
  • -Получени: 73
  • Публикации: 991
  • Кибик
« Отговор #43 -: 28 Октомври 2014, 22:21:52 »
Затова държавата ни е на това дереже, защото има закони, които държат тез дето не искат да коват качествени закони, както се получава тук!
Кервана си върви, кучетата си лаят, а всеки си мисли, че като има ден и нощ това е промяна, не това е цикъл!
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2594
  • meow
« Отговор #44 -: 28 Октомври 2014, 22:27:53 »
Защо аджеба да отнемам админския статус на хора, дето реално няма кой да ги замести, а ако стане утре нещо веднага мога да ги извикам на помощ и мога да разчитам на тях.
Защо аджеба да трия потребители, поради простата причина че са неактивни. Хората се бият да имат по-голяма база данни от потребители - ние ще ги трием.

И форума не в това състояние заради админите, а заради потребителите - или може би е по-правилно да се каже поради бездействието на потребителите. Преди една година, преди да поискам админски статус, можех и аз да стоя и да лая като тебе и да се нервя що админите не ми обръщат внимание докато сайта запада. Единствения начин да не стигам до това положение беше да взема власт - направих го. Нещата се променят трудно - факт, ама продължавам да се мъча. Съобщенията и изказванията които пишете главно аз ги чета, Мето и той, но рядко пише. И ти казвам че не виждам как чрез съкращения в редиците ще получим възход, поне и на този етап. Правилата се ползват само като има нещо конфликтна ситуация, не знам от къде дойде тая идея че едва ли не е библия!
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!