Автор Тема: Предложения и поправки  (Прочетена 9429 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
Предложения и поправки
« -: 10 Октомври 2014, 16:51:26 »
Във връзка с подобряването нивото на активност във форума, предлагам следнoто да бъде разгледано от всички активни потребители и админи тук!

Предлагам, да се добавят или премахнат / заменят някои точки от устава на сайта.

1. Към "Правни въпроси", предлагам да се добави и следното:

а) Потребителите нямат право да изразяват мнение си по въпроси свързани с поведението на друг потребител и да изживяват себе си, като част от администрацията на сайта. Ако те са установили нередност, са длъжни да уведомят администрацията за това, а не да влизат в пряк конфликт с въпросното лице. 

2. Към "Права и задължения", предлагам да се премахне точка 14 и да се добави следното:

а) На потребителите се забранява да имат повече от една активна регистрация в сайта / форума.
б) На потребителите не се разрашава да контактуват, чрез лични или някакъв друг, алтернативен метод за комуникация предоставен от сайта за решаването на програмни въпроси публикувани от тях.
в) На потребителите не се разрашава ползването на чата, като средство за решаване на програмни въпроси.
г) Не се допуска пускане на две или повече последователни мнения при положение, че темата е все още в началната страница. Последователно мнение се разрешава само в ситуации, когато е предоставена допълнителна информация свъзана с проблема.
д) Личната кореспонденция през форума се допуска, само по въпроси непубликувани от потребителя като обществени такива. Личната кореспондеция трябва да остане лична.

Предлагам, следните промени в администрацията на научиМе.

1. Администраторите на сайта да се сведат до двама. Единият да е отговорен за индекса, другият за форума или отговорноста да бъде споделена между тях.

2. Администратори с отсъствие повече от 3 или 4 месеца да им бива отнет статуса автоматично от системата и неговото място да бъде дадено на друг.

3. Избора на нов администратор да се извършва само от администраторският съюз .

4. Да се въведе / даде нов статус върху хора достатъчно добре познати и активни с помоща си тук. Тази група потребители да има правото да взема решения относно облика и състоянието на форума.Да има права да моделира постовете на останалите потребителите, но все пак да е с лимитирани администраторски права. В някои форуми тази група от потребители се наричат - global moderators. Решението относно това, кой да бъде или не,  да се взема от администраторите и модераторите. Предложения за номиниране на такъв тип потребители, може да се дава от всеки потребител в научиМе.

5. Цялата администрация да се извършва от админите и модераторите, а не от системата.

6. Да се даде администраторски статус на Гатака в знак на уважение и признателност към това, което е направил и прави до този момент.

7. Да се обсъди домуването на научиМе , догодина.

8. Да се обсъди алтернатива за дарения към сайта.

Предлагам следното за добруването на форума.

1. Темата с "Предложения за сайта" да се премести най-отгоре на страницата от форума и въобще всички теми свързани със състоянието на сайта / форума да бъдат най-високо, а не, както е сега в дъното на форума заедно с кошчето за боклук.

2. Тайминга на редактирането на постингите да се намали до 20 мин.

3. Да се направи нов раздел за тесктови уроци. Аз, примерно, бих направил или превел няколко, освен това има няколко тук и предлагам да се съберат в едно.

4. Да се направи нов раздел със задачки-закачки. Виждам, че това се харесва на общноста тук.

5. Да се стимулират потребителите да пишат и да дават все по компетентни мнения. Даването им на модератор / администраторски статус по късно,  да бъде част от признанието им към тяхната дейност в научиМе.

6. Да се помисли относно неактивните потребители и да им се даде шанс да се върнат отново тук. 5% от тях да успеем да върнем, като начало ще е успех.

7. Подкрепям идеята на wanderer да се премахват акаунтите на потребители, неактивни повече от 18 месеца.

8. Потребителите да имат право да сменят активното си име веднъж годишно, а не както е в момента. 

9. Привествам идеята чата да остане понеже смятам, че той допринася и спомага хората да общуват и да създават нови, виртуални приятелства. Но...той трябва да остане, като част от забавлението във форума и въпроси свързани с програмиране не трябва да бъдат толерирани и поствани в него. За това има форум!

Ами това е общи линии. Очаквам предложения и обсъждане на въпросите поставени от мен.

« Последна редакция: 10 Октомври 2014, 21:56:47 от theCanadian »
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Wanderer

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 4
  • -Получени: 26
  • Публикации: 196
Re: Предложения и поправки
« Отговор #1 -: 10 Октомври 2014, 17:22:13 »
Съгласен съм с всичко освен с 1а  :)
“You must make the Journey along the road, nobody is able to do it for you!”

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #2 -: 10 Октомври 2014, 17:40:51 »
1а и аз нещо не го разбирам много много ... не че съм ЗА да се караш с някой и то за глупости де но така написано ме обърква доста :о)
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #3 -: 10 Октомври 2014, 19:42:41 »
Сещам се потребител с имена като -  савагруп, сава видов 1, сава видов 2 и т,н ..

Опс... тва било 2а :) Какво не ви е ясно по 1а?
« Последна редакция: 10 Октомври 2014, 19:48:43 от theCanadian »

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #4 -: 10 Октомври 2014, 19:50:59 »
Сещам се потребител с имена като -  савагруп, сава видов 1, сава видов 2 и т,н ..

а) Потребителите нямат право да изразяват мнение си по въпроси свързани с поведението на друг потребител и да изживяват себе си, като част от администрацията на сайта.

на мен това не ми е ясно ... как може някой да се изживее като администратор ... а и какво лошо има да кажеш на някой че се държи като гамен и не е хубаво така ...

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #5 -: 10 Октомври 2014, 20:07:33 »
Идеята е да се намалят междуличностните конфликти между потребителите. Ако трябва да се разреши определен конфликт, в крайна сметка  той бива решен така или иначе от администрацията по-късно. Може и да не съм го оформил както трябва, но това е основният му смисъл. Представи си кво би станало 10 потребителя да се нахвърлят срещу един?   

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #6 -: 10 Октомври 2014, 20:31:37 »
Идеята е да се намалят междуличностните конфликти между потребителите. Ако трябва да се разреши определен конфликт, в крайна сметка  той бива решен така или иначе от администрацията по-късно. Може и да не съм го оформил както трябва, но това е основният му смисъл. Представи си кво би станало 10 потребителя да се нахвърлят срещу един?
елате ми всичкитееееее ша ва изколяяяяяяяяя :о)))

в тоз вариант ок ... но не мисля, че това го е имало а искренно се надявам, че няма и да се случи :о)

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #7 -: 10 Октомври 2014, 20:53:04 »
Имам и още три предложения. Прикачих ги към основните.

1. Да се даде администраторски статус на Гатака в знак на уважение и признателност към това, което е направил и прави до този момент. Този статус по никакъв начин няма го обвързва със задълженията му на админ тук. Според мен той е много важен коз за нас. Ето,  учител стана, известен блогър в бг пространството е и това което наблюдавам от доста време е, че публикува линкове към научиМе, плаща името му и въобще гледа да го спомене навсякъде където има възможност

2. Да се обсъди домуването на научиМе догодина. Имаме още 5-6 месеца, мисля че е време за предложения. 

3. Да се обсъдят алтернативи за дарения към сайта. Аз имам някои идеи. 
« Последна редакция: 10 Октомври 2014, 21:12:26 от theCanadian »

canon4o

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 18
  • -Получени: 33
  • Публикации: 324
« Отговор #8 -: 10 Октомври 2014, 21:30:24 »

а) Потребителите нямат право да изразяват мнение си по въпроси свързани с поведението на друг потребител и да изживяват себе си, като част от администрацията на сайта.

на мен това не ми е ясно ... как може някой да се изживее като администратор ... а и какво лошо има да кажеш на някой че се държи като гамен и не е хубаво така ...

И аз съм против тази точка 1.а). Канадец, ти тука 3 месеца само нападаше администраторите, а сега искаш това да не става.. ?! Да разбирам ли, че ако тази точка бъде приета ти трябва да си ходиш?
Против тази точка съм, също защото не трябва да се ограничава на хората да пишат каквото и да е то. Затова има модератори, които да следат темите и ако забележат нещо нередно да преместят/изтрият темата, до уведомят администратора и нататък да се прави каквото трябва. Има си достатъчно други точки забраняващи на потребителите какво да правят и да не правят.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #9 -: 10 Октомври 2014, 21:35:16 »
Цитат
. Канадец, ти тука 3 месеца само нападаше администраторите, а сега искаш това да не става..
Канончо, аз нападам тяхното отношение към администрирането на сайта и то не от 3 месеца, а кажи-речи две години. Тук говорим за други неща.

Цитат
Против тази точка съм, също защото не трябва да се ограничава на хората да пишат каквото и да е то. Затова има модератори, които да следат темите и ако забележат нещо нередно да преместят/изтрият темата, до уведомят администратора и нататък да се прави каквото трябва. Има си достатъчно други точки забраняващи на потребителите какво да правят и да не правят.

Абсолютно съм съгласен с теб.
« Последна редакция: 10 Октомври 2014, 21:37:00 от theCanadian »

Darnel

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 32
  • -Получени: 3
  • Публикации: 135
« Отговор #10 -: 10 Октомври 2014, 23:07:11 »
Предлагам, да се добавят или премахнат / заменят някои точки от устава на сайта.

1. Към "Правни въпроси", предлагам да се добави и следното:

а) Потребителите нямат право да изразяват мнение си по въпроси свързани с поведението на друг потребител и да изживяват себе си, като част от администрацията на сайта. Ако те са установили нередност, са длъжни да уведомят администрацията за това, а не да влизат в пряк конфликт с въпросното лице. 
Съгласен съм с всичко и ще отделя малко повече внимание на тази точка.

Аз лично не съм на мнение, че потребителите (Без Администрацията) трябва да взимат решение и да изказват мнение спрямо поведението на някой потребител. Все пак за това са Администрацията. Вярно е че живеем в демократична държава и всеки може да изказва мнението си както иска, но според мен, тук във НаучиМе не е необходимо.
Ние сме обикновени потребители и като такива след нашата регистрация, сме се съгласили с условията и правилата на форума и сайта,но това че сме "обикновени" потребители не означава , че трябва да се месим в администативната дейност.

Нека "Всяка жаба да си знае гьола" нали?
А ако толкова някой иска да изкаже мнение то може да ползва доклада в който да опише какво го възмущава а не директно да напада потребителя в нарушение. Обръщението му с доклад към администрацията, ще бъде повече от достатъчно според мен.

Благодаря Ви!

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #11 -: 11 Октомври 2014, 02:19:05 »
Съгласен съм с всичко без точка 1а.  Тук е редно да има модератори, който да могат да се намесват своевременно.  За даренията също съм съгласен, стига да не се налага да регистрираме фирма или нещо от рода. Авата ги разбира нещата там. Ако има нужда от помощ, бих се включил своевременно.

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 104
  • Публикации: 1438
    • DanailDR.EU
« Отговор #12 -: 11 Октомври 2014, 09:56:24 »
Направете една секция за предложения във форума, там всяко предложение да се прави под формата на анкета. След определен период, администраторите да обсъдят предложението взимайки предвид резултатите от анкетата. Като не са задължение да приемат решението на гласувалите в анкетата, ако това ще навреди на сайта. Така ще имаме 2 в 1, хем ще има демокрация, хем няма да се отнемат правата на администраторите да управляват сайта, както намерят за добре.
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

Darnel

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 32
  • -Получени: 3
  • Публикации: 135
« Отговор #13 -: 11 Октомври 2014, 15:46:32 »
Съгласен съм с всичко без точка 1а.  Тук е редно да има модератори, който да могат да се намесват своевременно. 

HD , в точка 1а се казва потребителите да нямат правото да изразяват мнение , а не администрацията(което включва модераторите)

Потребителите сме тук за да се научим , да помагаме с каквото можем а не да се месим в работата на администрацията която в случая както се изисква в т. 1а е ангажирана само тя да взима отношение по такива въпроси за отношението на потребителите във форума.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #14 -: 11 Октомври 2014, 16:00:00 »
Данаиле, абсолютно съм съгласен с теб. Аз не искам да излолирам администрацията на форума от проблемите на потребителите тук, а напротив. Предложението е разумно. В крайна сметка всички се борим за благото на научиМе.