Автор Тема: Искане на администраторски статус или номиране нa някой друг като админ  (Прочетена 3922 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2593
  • meow
Ей, канадец, канадец, ама си личи от къде е тръгнал. Стига си бягал, не стига че от дома си духнал, па сега и форума иска да напуска. :)

Поне новите администратори винаги са били гласувани. Ти сам казваш и знаеш че трудно се сбираме цялата банда, а без единодушие е кофти - писна ми да се караме за глупости и да се делим за щяло и нещяло!
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
Цитат
Ей, канадец, канадец, ама си личи от къде е тръгнал. Стига си бягал, не стига че от дома си духнал, па сега и форума иска да напуска.

Няма бре, споко, за ся съм тук, нъл казах, че са върнах форевър :) Ако трябва шъ пускам мнения още една година, както направих за слятото мнение докато не дойде Гошето да разреши нещата демократично. Искам само да знам ква е вашта принципна позиция по въпроса с отсъствията на колегите ви?
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2593
  • meow
Не ги виня, никой не мога да задължа да влиза или още повече да не влиза. Никой няма материална изгода и го прави от сърце. Такова е моментното състояние, че няма този наплив и нужда от сръчни ръце като 2010-а година (да се надяваме засега). Вярно сега, за нещо по-непознато за мене като Java и C++ е кофти, ама има няколко готини пичове тука, винаги стоят скрити, но ги джиткат тия езици здраво и винаги помагат, за което само адмирации, евала - те си знаят кои са (beer).
Не виждам нужда да понижаваме неактивните админи, това са утвърдени хора, на които може да се има доверие. Опредлено може само да загубим, отколкото да спечелим нещо от това. Мене повече ме притеснява че нямам време да пиша по системката, а вместо това стоя тука и се обеснявам в любов, айде че много се отнесохме, а и ракийното време ще свърши вече :)
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
Говори за себе си пич. Я сум на трета обиколка вече. Женътъ денъска реши да е щедра и ме дари с руска и снежанка от кауфланда, та сега си посръбвам блажено, позамезвам, чакам канадските кифтаци и  ръся акъл, дето га немам.

Да ви съ уплачъ. Га бех на работа, ми плащаха добре и работех по-малко. Сега ме експлоатират зверски, нема парса, нема време за мене си, ама пък мо'а пиша тука те  8)
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
Цитат
Не виждам нужда да понижаваме неактивните админи, това са утвърдени хора, на които може да се има доверие. Опредлено може само да загубим, отколкото да спечелим нещо от това.

Лавино, абсолютно не си прав младежо! Администратора трябва да бъде образец за всички потребители. Тук не говорим, за неговите програмни способности, какъв ебач е, пияч или добър човек е той. С неприсъствието си тук или с неуместните си изказвания, той може да  антистимулира присъствие от останалата потребителска част и дори, да я отблъсне. Понеже вие сте малко меки и очевидно имате приятелски или други взаимоотношения с неактивни админи (лошо няма) ще ви бъде трудно да не ги обидите, докато на мен не ми пука особено за позицията им тук.
Имам много въпроси. Примерно, дайте да отворим и тема за дискусия, как да подобрим / увеличим посещаемоста тук във форума? Вандерер, има предложение да се изчистят ненужните регистрации, което аз подкрепям и т.н..  Виждате кво се случва, когато се пише?  Има живот тук, малко е наистина, но има наченки. А не да ми казвате трябва да се правят нови уроци, за да вървят нещата. Тва не го вервам :)         

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
Админ на целия сайт ли искаш да си, или само на форума?
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
Админ на целия сайт ли искаш да си, или само на форума?

Аз нищо, принципно не искам за себе си, нещо не сте ме разбрали. Това, което искам е да раздвижим малко от малко форума и админите да са малко по отговорни към задълженията си.  Ще предложа някои нововъведения в най-скоро време. За съжаление, тези дни съм доста зает и направо уморен и за тва още не съм седнал да ги обмисля детайлно, но са ми в главата де ;) 

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
Аз само се чудя, що се карате като малки деца? Толкова админи има, че може да ги правим на супа. На какъв принцип всъщност се става админ? Аз досега гласуване не съм виждал?  Давайте предложения и да работим по тях, а не да се карате като госпожици, кой колко влизал, кой колко е активен и така. 

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
Аз само се чудя, що се карате като малки деца? Толкова админи има, че може да ги правим на супа. На какъв принцип всъщност се става админ? Аз досега гласуване не съм виждал?  Давайте предложения и да работим по тях, а не да се карате като госпожици, кой колко влизал, кой колко е активен и така.

В чисто, концепционално отношение относно това, кой може да бъде администратор в научиМе е тотално сбъркано според мен. По мое мнение и разбиране, администратора дори може да не бъде добър програмист, благ човек, млад, стар, опитен или не, той дори може да не бъде активен във форума чисто програмно, за това трябва да има модератори. Този човек обаче, трябва да бъде способен дава идеи, единствено за развитието на сайта / форума. Такъв админ липсва измежду тях. 

Досега, всичките администратори в научиМе са били безидейни за мен, следвайки единствено модела на развитие, което Гатака остави. Всъщност, по онова време беше доста, модерно и вървежно да се правят уроци. Почти всеки, един от тях се пробва, дори Ечеверия ми беше писал, да направя уроци за CentOS. По-късно се видя, че правенето ежеседмично / ежемесечно видео уроци е убийствено тежка задача,освен всичко това, те трябваше да се занимават и с администрацията, и с индекса, и с форума, и с хората в него, и на всичкото отгоре и на работа да се ходи за да се плащат сметките. Малко-по-малко взе да им писва, станаха все по неактивни и така до ден днешен - резултата е на лице и е очевидно за всички мисля. Този модел на развитие е мъртъв повече от 2-3 години и трябва да стане ясно на всички тук! Потребители с различен начин на мислене са нежелани в администраторският блок (тва за самономинацията беше трик / тест от мен).

За да се промени модела, трябва да се променят някои части от устава на сайта съгласно новият модел на развитие, който ще се следва и от там логично следва, че ще трябва да се промени и администраторското ядро. За да стане това обаче, се иска широка подкрепа и дискусия върху тези въпроси, влючвайки се поне половината админи и голяма част от потребителите тук, за да има смисъл човек да се бори. До тук виждам само един администратор да пише по въпроси свързани с бъдещето на научиМе и една малка част от потребителите, което е много жалко. Но всичко това е в резултат на управлението през годините и никой не може да ме убеди в обратното. Неща казани от рода, като има много западни форуми, хората бягат след като се изучат и т.н и т.н, нямат много смисъл за мен.     

Промените трябва да започнат от горе. Администрацията, трябва да бъде намалена значително и влиянието на някои хора да бъде отнето, чисто административно. Двама са достатъчни, единият да дава идеи за индекса ( ако има въобще смисъл от него ), другият за форума - това е мястото където трябва да се наблегне според мен. В противен случай, ако модела, административното тяло и избора на администрация не се промени всеки един новоизбран администратор в научиМе, ще бъде като Аваланч - с други думи, маша на останалите.
« Последна редакция: 15 Октомври 2014, 15:56:04 от theCanadian »

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
Реалните потребители сме тази малка част, за която говориш.  Нещото, което мен ми харесва е че напоследък форума се съживи. На мен лично ми е странно, че има толкова много администратори, а няма никакъв модераторски екип.  Имам един въпрос обаче.  На каква основа ще се отнемат права, както на потребители, така и на административния екип? Има някой хора, който може да имат някакъв вид почетен ранг в системата, но не и да  има толкова много администратори. И пак ми е интересно на какъв принцип може да станеш админ? Кой го решава това? Щото ако е от значение колко време си онлайн, аз трябва да съм Йода на форума. Също така бих искал да стана админ.  Кой ще реши дали може или не?

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
Цитат
Кой го решава това?

Още ли не си разбрал за 5 години в научиМе  ;)

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
Там е тъмна Индия.  А и друго нещо, кой админ какво прави. Кой е за индекса, кой е за форума? Или всички са с универсални права?

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
Там е тъмна Индия.  А и друго нещо, кой админ какво прави. Кой е за индекса, кой е за форума? Или всички са с универсални права?
Кого питаш? Мен ли?

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
Питам всички.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
Питам всички.

Няма кой да ти даде отговор на този въпрос. Това е място чисто като блато ;)