Автор Тема: Текст след тайтъла. Въпрос.  (Прочетена 2179 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SuSaMeCa

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 0
  • Публикации: 18
Текст след тайтъла. Въпрос.
« -: 13 Юни 2014, 18:07:53 »
Имам един въпрос свързан с резултатите в гугъл... забелязах, че на повечето страници ми излиза след тайтъла " - стъклени врати", а в самия тайтъл това отсъства. Знам, че начина по който съм го направил сайта не е правилен, но може ли някой да ми обясни при какви условия излиза тази информация зад тайтъла, тей като забелязах, че и на някои страници излизат други фрагменти сайта
Ето вижте резултатите: https://www.google.com/search?q=site%3Amvtradebg.com&gws_rd=ssl

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 275
  • Публикации: 2601
  • meow
Re: Текст след тайтъла. Въпрос.
« Отговор #1 -: 13 Юни 2014, 18:24:12 »
За пръв път чувам за такъв казус. Обаче явно не си само ти. Кешираната версия на страницата показва че в заглавието по едно време е имало "Варна/София". Явно търсачката прави автоматично някакво заглавие спря историята на страницата. Скоро време променях заглавието на моя сайт и сега забелязах че новото заглавие е добавено към старото. Явно това е някаква нова "екстра" на гугъл търсачката ;)
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

SuSaMeCa

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #2 -: 13 Юни 2014, 21:04:00 »
И на мен ми стана много странно... заглавията се генерират в зависимост от страницата само. За всяка страница различно заглавие и просто се изкарва тази променлива....
Проблема в този линк който си дал, е че накрая ми изкарва " - стъклени врати" след "Варна/София". Ясно ми е, че ако кешираната версия е с по-стара дата и тази промяна я е нямало "Варна/София" ще излиза в резултатите от търсене, обаче защо накрая ми изписва " - стъклени врати" след като аз никога не съм го задавал така :?

« Последна редакция: 13 Юни 2014, 21:07:29 от SuSaMeCa »

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 275
  • Публикации: 2601
  • meow
« Отговор #3 -: 13 Юни 2014, 22:49:12 »
Тоя казус за пръв път го срещам, явно вече гугъл си позволяват всичко.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

SuSaMeCa

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #4 -: 14 Юни 2014, 11:13:55 »
Прочетох в блога на гугъл и до колкото разбрах имат някакъв алгоритъм който следи за "качеството" на заглавието, и ако не му хареса си прави негово като разглежда страницата и по-някакви техни си сметки ти генерират ново заглавие. Това било с цел подобряване на резултатите и техни изследвание показали, че имало "файда"... според мен е пълна простотия ама...

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 122
  • -Получени: 73
  • Публикации: 1002
  • Кибик
« Отговор #5 -: 14 Юни 2014, 18:12:05 »
Ами те така могат да решат, че сайта ми е за терористи.
Така е като всеки ги величае, осраха интернет, осраха Линукс, осраха търсенето, осраха рекламите, осраха света - време е да им запушим задниците, но е трудно, защото сме по-АЛЧНИ от тях!
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой