Автор Тема: [бета] Проект - Нова система за Нау4и ме  (Прочетена 7721 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Wanderer

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 4
  • -Получени: 26
  • Публикации: 196
Re: [бета] Проект - Нова система за Нау4и ме
« Отговор #15 -: 18 Април 2014, 17:26:13 »
 А защо трябва да closed source? Така само си ограничавате хората които искат да допринесат за проекта
“You must make the Journey along the road, nobody is able to do it for you!”

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2595
  • meow
« Отговор #16 -: 18 Април 2014, 17:51:01 »
Както и тия дето искат да навредят.

Това с bitbucket-а ми хареса. Ама нещо вчера имах проблеми с настройването на хранилището за уиндоус, жалко.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

Wanderer

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 4
  • -Получени: 26
  • Публикации: 196
« Отговор #17 -: 18 Април 2014, 17:58:37 »
Какви проблеми, то си е най обикновено гит хранилище. За win може да ползваш msysgit
“You must make the Journey along the road, nobody is able to do it for you!”

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #18 -: 18 Април 2014, 18:17:07 »
Не ми трябват допълнителни неща, ползвам както Git Bash, така и Git GUI. Просто снощи ми отказваше паролата. Сега пробвах отново, пак ми даде същата грешка но тоя път push-а се изпълни. Явно е искало рестарт на компа, знам ли:
Цитат
The authenticity of host 'bitbucker.org (131.103.20.167)' can't be established.
RSA key fingerprint is 97:8c:1b.........:40.
Are you sure you want to continue connecting (yes/no) yes
И след това ми отхвърляше настроиките, сега без да пипам абсолютно нищо - мина.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #19 -: 20 Юли 2014, 21:49:32 »
Ава, как върви? Желаещи има ли за да помагат? Някакви бъдещи планове за научиМе, имаш ли?
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #20 -: 20 Юли 2014, 22:05:09 »
Ава, как върви? Желаещи има ли за да помагат? Някакви бъдещи планове за научиМе, имаш ли?
Натисна ме живота и в момента активно си търся работа, затова трудно се състредоточавам над проекта. Направил съм възможност за потребителите с определен брой постове във форума да имат достът за качване на ресурси. От това остана само да дооправя качването на файлове на части с flow.js, но още не съм го добавил дори в хранилището. След това мисля да направя по-добра система за оценяване и съответно така сайта да върви сам - желаещите качват видеа, оценява се по няколко различни параметри и така комюнитито само преценява дали урока става или не. След това не съм го мислил, може би тогава ще е готова да я пускаме официално...

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #21 -: 21 Юли 2014, 21:58:57 »
и за да не е па 100% оффтопик да питам: - Ава сложи ли фавиконче???
Веднага след като го поръча...

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #22 -: 14 Септември 2014, 21:10:14 »
Направих още реорганизиране на темата, като преместването пак беше в темата за обсъждане бъдещето на сайта.

Сега по темата, имам много лични ангажименти и просто не ми остава време да пиша код. Надявам се скоро време нещата да се подобрят и да ми остава повече време за сайта. Не бях правил commit от близо месец и днеска реших даже да кача даже нещо и на сървъра. Вече имаме (горе-долу) работеща система за качване на клипчета, плъгина се казва flow.js и поддържа chunk upload. Все още е кофти че трябва да се копира линк и да се поставя в текстовото поле, но това е проблем с имплементацията. По принцип има лимит от определен брой постове във форума за да може потребител да добавя урок (в момента е само 1 пост), но за такива дето хитруват съм сложил лимит от 200МБ за видео и бан система ;D. Добавих и сортиране на уроците, което го има в сегашната система, но не го бях прехвърлил (цък). За друго дето е frontend и очевидно не се сещам.

Иска ми се това което е направено досега да се изпипа откъм бъгове и стабилност, и евентуално над него да градим по-добрата платформа. Следващото нещо което ще захвана е дизайна, не ми е силата css-а и мисля да сложа bootstrap - така евентуално хората след мене ще ме псуват по-малко като гледат frontend кода (ако въобще има такива).

Това е май засега, ако има питания, предложения и хокане - давайте, сега му е времето. :)

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #23 -: 01 Ноември 2014, 22:48:19 »
Проектът вече се достъпва от http://nau4i.me/new/, като съм махнал public от URL-то. Също така дизайна вече върви с bootstrap 3.3. Скоро може и да види бял свят :)

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #24 -: 01 Ноември 2014, 23:05:49 »
Toва с логото пак не е като хората.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #25 -: 01 Ноември 2014, 23:44:49 »
Тва индекса ли шъ бъде? Форума същият ли ще остане?
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #26 -: 02 Ноември 2014, 00:34:27 »
Engina-а остава SMF, нямам време да правя тема за него. Някой друг ако има мерак, може да се захване.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #27 -: 11 Декември 2014, 21:43:19 »
Системата върви към production, трябва да се оправят още малко неща. Досега можеше да сме мигрирали вече, но времето ми е наистина кът и имам други ангажименти. Затова реших да направя нещо, което трябваше да свърша доста отдавна. Кодът вече е публичен и всеки може да го види и да помага за развитието му в бъдеще. Надявам се това да ви засили интереса и да видим някаква по-голяма активност тука. Писаното не е кой знае колко и какво, но не ме съдете прекалено строго - и аз съм човек, и аз се уча от грешките си (и винаги ще се намери някои да пише по-зле от тебе :D).

Линк към хранилището в GitHub.

П.п. Забравих да добавя, че лиценза, който избрах е AGPLv3. Ето и с какво е по-специален той - цък.
« Последна редакция: 11 Декември 2014, 22:18:49 от Avalanche »

canon4o

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 18
  • -Получени: 33
  • Публикации: 324
« Отговор #28 -: 11 Декември 2014, 21:58:21 »
Много добре! Аз снощи си мислех днес да пиша в тази тема точно за GitHub или Bitbucket и да се качи там проекта. Така ще може повече хора да се включат в разработката му. :) Радвам се, че го качи, тъкмо когато имам малко повече свободно време, че сега ще пиша на CI едно малко проектче, а след 2 седмици почвам да уча Symfony и тогава ще мога да се включа и аз към проекта. ;)

Имам една идея, относно разработването му. Примерно да се създаде един списък с нещата, които трябва да се направят, за да може все отнякъде да се започне, а не да се лутаме и всеки да пише к'вот му дойде. ;д Е, когато някой има идея е добре дошъл с нея, а дори и ако сам я напише още по-добре, понеже няма как някой друг да му е в главата и да го направи по-добре от него.

И така. :)

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #29 -: 11 Декември 2014, 22:11:08 »
Неща да се добавят има колкото щеш! Идеята ми беше да се изглади до едно ниво, което е на равнището на сегашната Joomla, за да може да се мигрира. И след това само да се добавят нови неща.