Автор Тема: [бета] Проект - Нова система за Нау4и ме  (Прочетена 7056 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2593
  • meow
Здравейте съфорумци,

от известно време разработваме нова система, която да замести досегашния CMS задвижващ сайта (Joomla). Мисля че новата система вече стигна до фаза, в която може да бъде достъпна за публично тестване. Разбира се цялото нещо се прави заради вас, така че критики, препоръки и молби са повече от добре дошли.

Искам само да дооточня няколко неща, а именно - мисля че са добавени всички функционалности на досегашния сайт, но със сигурност следва да бъдат добавени нови;
Категориите не са подредени както реално трябва да бъдат, просто така са експортнати от Joomla-та - не е проблем;
Вече има опция за всички потребители да влизат в системата. То се извършва с името и паролата, които ползвате за влизане във форума. Все още няма добавени действия за обикновените потребители, но скоро ще добавим глезотиики (примерно свободно да се качват нови уроци). Ако имате някаква идея за нещо да се добави там, пишете тука.
И още нещо, дизайнът не е най-добрия, в интерес на истината просто харесах синия цвят от логото и оставих куцото ми въображение да действа - тука предполагам че ще има най-много критики.

Новата система е достъпна на този адрес: http://nau4i.me/new/
Пак повтарям - критики, бъгове, молби, коментари, съвети, желания и прочие са добре дошли. Приятно тестване!

П.п. За тези които са любопитни какво има под капака, за системата е ползван Laravel framework, базата данни е досегашния MySQL. Днеска точно стават 3 месеца от както се захванах с проекта :)
« Последна редакция: 01 Ноември 2014, 22:43:10 от Avalanche »
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 120
  • -Получени: 73
  • Публикации: 991
  • Кибик
Re: [бета] Проект - Нова система за Нау4и ме
« Отговор #1 -: 31 Март 2014, 18:19:11 »
Като се логне, няма бутон за връщане в главната страница.
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

Wanderer

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 4
  • -Получени: 26
  • Публикации: 196
« Отговор #2 -: 31 Март 2014, 19:20:46 »
Каква е разликата, защото на мен ми изглежда същото
“You must make the Journey along the road, nobody is able to do it for you!”

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #3 -: 31 Март 2014, 20:26:34 »
Това беше идеята, дизайнът е копие на настоящия - от бая време сме на него и не мисля че е нужна радикална промяна, защото накрая все ще има недоволни. А времето на промените е сега, каквито идеи дадете, такива ще бъдат промените.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.

canon4o

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 18
  • -Получени: 33
  • Публикации: 324
« Отговор #4 -: 31 Март 2014, 20:40:34 »
От гледна точка на дизайн:
Където е това „повече за Java Swing GUI Урок 6 - Многоредово текстово поле“ примерно махни целия правоъгълник и сложи линка в горния правоългълник, където автор, прегледи.. да пише „Виж урока“ аа това за описанието на урока и лиценза може примерно като tooltip да се направят или на целия div и да се показва отдясно приемрно или само на самото заглавие :) Просто идея.. :) ии долу Pagination-а може да се центрира.

На breadcrumbs, когато отворя някоя категория и има наклонена черта накрая. Не трябва да я има. Също така и трябва да не е линк текущата категория, когато е отворена в breadcrumbs. Както може пред линковете в breadcrumbs да се сложи примерно нещо такова >_ или ~$ .. абе такова от терминал началото :ДД

От гледна точка на програмиране:
1. Хубаво е да се махне „public“ от URL-а.
2. Като въведа грешен линк трябва да ме препраща към 404
3. Хубаво е да има и странициране вътре в самите категории, където се показват уроците
4. Може примерно да се изведат последните коментари от форума за даден урок под видеото примерно

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #5 -: 31 Март 2014, 21:03:35 »
@canon4o, благодаря ти за градивната критика.

- Това за линка "повече за..." много ми хареса, ще го пипна;
- Тая наклонена черта умишлено я оставих, ужким да изглежда все едно се листва категорията - не е проблем да я разкарам ако наистина не стои добре;
- Това за символите от конзолата също е много оригинално и готино;
- Линкът за лиценза е малко по-сложна работата, щото няма отделно поле за него, а е част от въвеждащия текст;
- На public не му обръщай внимание, просто не съм размествал папките на ларавела - лесно се оправя;
- Не вади 404 щото не бях спрял дебъг мода, сега като го изключих вади само съобщение - noted, ще го имам предвид това;
- Страницирането ще бъде добавено за уроците;
- Това за вадене на коментарите съвсем не е лоша идея, даже има вариант да се пускат съобщения директно от новата система към форума - малко повече занимавка е, но не е невъзможно. :)

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #6 -: 31 Март 2014, 21:31:43 »
ам брао за труда ... нооооооо .... отворих видях че няма фавиконче и затворих ... не знам що важните неща винаги за на края се оставят ;оР
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #7 -: 15 Април 2014, 18:21:48 »
Ти пък за едно favicon-че ли си? Aва ако ти трябват хора за помощ с код съм на линия,  че като гледам бая неща има за работа.
« Последна редакция: 15 Април 2014, 18:24:36 от HD »

howto

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 44
  • -Получени: 4
  • Публикации: 341
« Отговор #8 -: 15 Април 2014, 19:12:31 »
Очакван резултат  :) браво Ава! Харесва ми новия плеър! Супер става сайтчето като цяло! Разбира се няма да се отървеш от мен без критика :D footer-a се надявам да не съдържа само 2 линка. За дизайна няма какво толкова да говорим. Супер е като цяло респект :)

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #9 -: 15 Април 2014, 19:13:25 »
Ицо, радвам се че имаш желание да помагаш. За момента съм в застои със системката, щото имам други неща на главата и просто няма как да ми е приоритет. Горе-долу засега съм стигнал до най-интересната част - добавянето на нови неща. Така че още глави ще са добре дошли.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #10 -: 15 Април 2014, 20:07:38 »
Определено и аз имам други проекти на главата, но за Научи. ме ще се намери време.  Дай да качим проектта в github и да започваме да го ръчкаме.

Stan

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 27
  • -Получени: 135
  • Публикации: 641
« Отговор #11 -: 17 Април 2014, 21:58:40 »
Поздравления за труда ти Avalanche. Сега може да се появи някакъв индивид и да пита, защо сайта е правен на готов опън сорс фреймуърк, затова угодия за всички надали ще има. :)  Идеята на HD за проект в ГитХъб също ми допада, може би само трябва да е прайвът между хората, които ще развивате сайта занапред. Успех в начинанието!

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #12 -: 17 Април 2014, 22:37:35 »
Благодаря ти Станчо. Проблемът на GitHub е че за да направиш кода private, трябва да плащаш $7/месец, което за мойта бедна фирма е непосилно за момента. Нещо друго ще да бъде...

Wanderer

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 4
  • -Получени: 26
  • Публикации: 196
« Отговор #13 -: 17 Април 2014, 22:57:15 »
Благодаря ти Станчо. Проблемът на GitHub е че за да направиш кода private, трябва да плащаш $7/месец, което за мойта бедна фирма е непосилно за момента. Нещо друго ще да бъде...
В Bitbucket има безплатни частни хранилища  :) ако не се лъжа бяха 5 безплатни с 5 contributors
“You must make the Journey along the road, nobody is able to do it for you!”

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #14 -: 18 Април 2014, 16:08:23 »
Цитат

Няма смисъл да плащаш за GitHub. Мойто предложение е да се вдигне един subversion(SVN) от някой който е в БГ и да ви направи акаунт, за хората дето искат да разработват проекта и почти всички нормални IDE-та имат вградена опция като плъгин. Данаил може да го качи и да хоства проекта за разработка на неговият Debian, аз също мога да дам място и трафик ама съм малко далеч, Pitankata също е вариант, но не му знам интернета как е. Така ще се спестят пари за нищо, проекта ще се разработва от група от хора и не на последно място, ще има алтернатива ако този тук замре окончатено един ден :)
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html