Други > Хардуер

Смяна на процесор на лаптоп.

(1/2) > >>

ZoneS:
Здравейте, поправял съм много лаптопи-почистване, смяна на термопаста, матрица, инвертор и т.н., но никога не съм сменял процесор.Та имам един Samsung NP300 /Intel B800,Nvidia 315M/ и искам да го заменя със core i5/i7.Принципно гимнастиката ще стане, защото сокета е еднакъв, но гледам в официалният сайт никъде няма файл за ъпдейт на биоса.Да не стане да купя процесора и биоса да не го разпознава коректно?

Avalanche:
Здравей и добре дошъл във форума,

погледнах в нета и видях че същия модел на Самсунг се продава с интелско видео и процесор i3/i5. Според мене трябва да провериш дънната платка и по нея да се водиш. Щом заводско продават лаптопа с i5 процесор, значи ще може да намериш и съвместим драйвър.

ZoneS:
Благодаря за отговора, ще взема i5 и ще пробвам да го сменя.Лаптопа не е лош, но процесора му е слаб.Всъщност аз го взех за 150 евро втора употреба, все още е гаранционен дори.

Avalanche:
Дай по-точен модел на лаптопа, че в глобалния център за поддръжката има бая започващи с NP300.

ZoneS:
samsung np300e4a s08cl така пише на капака отдолу.Ето и снимка на конфигурацията, без външната карта, нея я включва само когато се натовари.И снимка на оценка на системата - процесора е доста зле.Иначе си работи пъргаво.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия