Автор Тема: nau4i.me какво следва...  (Прочетена 7392 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
Re: nau4i.me какво следва...
« Отговор #75 -: 15 Септември 2014, 00:00:26 »
Ами аз съм навит. Тъкмо имам време да обърна на нещата. Ако има някаква нужда от помощ, съм на линия.

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #76 -: 16 Септември 2014, 16:42:00 »
Здрасти,

През последната година и нещо работех усилено. Не можех да си вдигна главата. Не се оплаквам, парите бяха добри. Доста време нямах и достъп до Интернет включително вкъщи. И сега съм през мобилна, ограничена по трафик, който точно днес ми казаха, че съм надвишил. На всичкото отгоре моето ниво в пхп падна драстично, защото поне от две години не съм се занимавал с този език. На жабаскрипт пък нивото никога не съм го имал. В последно време ползвам много ограничено мрежата, като единствено влизам в един друг форум да разтягам локуми и в дневника на един лицемер да го дразня.  Това са и причините да ме няма тук. Научи ме иска много време, с което не разполагах.

Днес влизам за сефте от месеци и попаднах на тази тема. Разбира се, че нямам нищо против да си преотстъпя отговорностите на желаещ. Правилно съм/сме критикувани, че не сме полезни в последно време. Но питам се, на такава ниска посещаемост, един редовно пребиваващ тук, не е ли достатъчен?

От самото начало, от както поехме грижата, всеки един въпрос е обсъждан публично. Единствено технически детайли не са обсъждани по този начин. Но всеки въпрос с общността е винаги решаван от самата нея. Няма нищо скрито-покрито.

По въпроса за НПО. Този въпрос го поставих аз пръв, още преди Иван да ни предаде нещата. Той беше много зарадван от подобна идея. После обаче проговори икономиста в мен. Казвал съм го и друг път. НПО означава разходи, много разходи. Ние зорно си покривахме само домуването.

От към закон това е най-чистият вариант наистина. Тогава може да се сложат и постоянни дарения. Което обаче пак са разходи в полза на държавата. Открита реклама няма да е възможна, както и друга търговска дейност (примерно тениски, чаши). Тогава много точно го оцених като необосновано икономически. Друг е въпроса, че и пари нямах. Реално това не  се е променило. Положителният ефект е, че много хора ще са спокойни. Макар поне на мен думата на Иван да е достатъчно успокоение. Все пак той е мъж.

Януари е само след едно тримесечие, когато отново ще цъфна тук с апел за финансова помощ. Сега е много подходящ момент, ако някой друг иска да се наеме с това, да му преотстъпя мястото си.
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #77 -: 16 Септември 2014, 21:05:11 »
Wuser добре дошъл отново.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #78 -: 26 Септември 2014, 19:42:32 »
Цитат
Но питам се, на такава ниска посещаемост, един редовно пребиваващ тук, не е ли достатъчен?

Не мога да разбера кой от админите лъже??? Според Мето, въвеждането на слятото мнение беше необходимо, понеже се пише твърде много в научиМе и не стигат модератори да моделират постингите, че се налага системата да върши тази работа. Ся ти ми казваш, че тук има ниска посещаемост и само един админ е достатъчен???
В php и ние не сме дръпнали много, не се къхари, че ще постнеш някоя глупост от времето на php 4 :)
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #79 -: 26 Септември 2014, 21:02:04 »
А бе някъде на 5,3 съм последно, което не е все пак чак толкова зле. Четири смърди.

И двамата сме прави, защото като почнат отново да се качват видеа, ще настане наплив като във Вибокс и не 6, ами 66 опа няма да са достатъчни  :P
Мъдростта на патилото

"не работи"
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #80 -: 26 Септември 2014, 21:23:59 »
Сега разбирам що си админ тук. Добра дипломация водиш. И вълкът да е сит и агнето да остане цяло :)  Библията чел ли си наскоро? По специално старият завет :)

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #81 -: 26 Септември 2014, 21:43:28 »
TROLL
Ами да ти кажа не съм скоро. Новият завет ми е по по сърце.
Мъдростта на патилото

"не работи"
Stilgar

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #82 -: 27 Септември 2014, 00:17:44 »
Значи тва е за теб - Откровението на Йоан 3:15-16. Човек не бива да остава безразличен или безучастен към дебелокожието на някои хора тук. Ако има направена грешка тя трябва да бъде поправена. Това, че е твой колега / брат / приятел / и т.н не оправдава мълчание ти по въпроси свързани с добруването на форума и хората тук.   

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #83 -: 27 Септември 2014, 10:53:22 »
Амин  :)