Автор Тема: nau4i.me какво следва...  (Прочетена 6947 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2594
  • meow
Re: nau4i.me какво следва...
« Отговор #30 -: 06 Август 2014, 16:52:03 »
Събрах мненията от темата за новата система с тази, много се отклонихте там.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
Re: Re: [бета] Проект - Нова система за Нау4и ме
« Отговор #31 -: 07 Август 2014, 21:06:22 »
Абе съвсем друго си е като е събрано.... Аз предлагам само ти да останеш администратор в този форум, Мето може да се допуска, но само до индекса, тук няма работа :) А..... и смолянската ливада също предлагам да е админ, понеже е супер активен човека, това без майтап....къв админ може да е някой дето не влиза с месеци....да ма прощават другите ама съвсем сериозно го мисля.  ;D
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #32 -: 07 Август 2014, 21:33:46 »
и смолянската ливада също предлагам да е админ,

а аз си мислех че сме приятели  :-[ :-[ :-[
какво съм ти направил бе Митьоооооооо
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #33 -: 07 Август 2014, 21:49:21 »
Абе съвсем друго си е като е събрано.... Аз предлагам само ти да останеш администратор в този форум, Мето може да се допуска, но само до индекса, тук няма работа :) А..... и смолянската ливада също предлагам да е админ, понеже е супер активен човека, това без майтап....къв админ може да е някой дето не влиза с месеци....да ма прощават другите ама съвсем сериозно го мисля.  ;D
Като няма други желаещи да поемат отговорност ще е така! Керкенез отдавна е предложил да го махнат от списъка на администраторите, ама кой да го замести? Мето и по-рано беше от мълчаливите, чете всичко, не дърдори, но ако има нещо е веднага насреща - както едно време. Гошо се занимава с хостинга. Боровака не се мярка щото има здравословни проблеми, а Еч се изказа в темата за гласуването на чата. Ако се намери някои да се занимава със сметките и да следи форума, се съмнявам бат Георги да има нещо против да си преотстъпи червения цвят на името. Аз съм активен щото съм айляк, от септември месец като почна бачкане, нещата ще се променят доста. Но докато не се намерят такива хора, старите админи си остават на мястото, това са доверени хора, на които може да се разчита.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #34 -: 07 Август 2014, 22:13:18 »
Ето....ти отговори на въпроса - айляк съм, обичам и ми пука за този форум, затова съм активен и помагам с каквото мога. Значи от тва дет разбрах единият зел-дал отдавна, другият глухо-ням, третият болнав, четвъртият безработен, а петият the master  с ангажименти в работата и се изказва веднъж-дваж месечно, ако партията благоволи да му даде разрешение :) За къв УЙ са админи тогава? На въпроса ти ами няма кой да ги замести, смятам , че е доста неуместен, щото тези хора са абсолютно безполезни за този форум и се чудя как не ги е срам :) Доказателството е двугодишният спад надолу. Ами да бяхте питали, пуснете някаква анкета или нещо друго да се наберат хора, които искат да помагат тук ....ама се съмнявам, че е късно вече :)

Цитат
а аз си мислех че сме приятели  :-[ :-[ :-[
какво съм ти направил бе Митьоооооооо

Постилам си, кът станеш админ да ми слееш всички мненията до тук в едно :)
« Последна редакция: 07 Август 2014, 22:22:01 от jazzman »

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #35 -: 07 Август 2014, 22:57:07 »
Ама нали ти казвам, ако се намерят други хора няма проблем да ги махнем старите и да продължим напред. Ама така само да пускаме нападки един срещу друг няма смисъл.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #36 -: 07 Август 2014, 23:11:53 »
Ава, аз не нападам никой персонално. Тези админи сигурно са прекрасни хора и предполагам, един дет се вика можем да си пием ракията заедно :) Аз нападам тяхното отношение към администрирането на сайта/форума и съм на мнение, че такава слаба администрация и безразличие към научиМе, не съм виждал от много години ( говоря от позицията на админ също ). Груповото управление е голяма отговорност изискваща понякога по-остър тон и по-груб език чиято единствената идея е да се върви напред. Нищо от това не се случва повече от две години и кусур. Не видях идеи, препоръки, предложения и т.н и т.н .......а много стойности хора минаха през този форум, някои остаха по една или друга причина....обаче много от тях напуснаха....задължение на админите на първо място е да бъдат отговорни към хората в него, а за тва се иска присъствие ....абе кво да кажа....форума е почти мъртъв благодарение на администраторите :)     
« Последна редакция: 07 Август 2014, 23:20:00 от jazzman »

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #37 -: 10 Август 2014, 07:43:32 »
Според мен единствения начин за развитие на сайта в момента е именно форума.  Разбира се  ако има желаещи за уроци са добре дошли, но това не е лека задача и не от всеки става добър учител.  Така че нека да помоля тези, които са го напуснали да се върнат ако има желание.  Гледам, че напоследък има раздвижване, което е хубаво. Дано да продължи в същия дух.  :)

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #38 -: 11 Август 2014, 22:21:58 »
Значи да го кажа на кратко: системата беше собственост на Иван и той я даде на на мен и още няколко хора, част от които вече не идват изобщо. По правило понеже аз още не съм се отказал от сайта (въпреки че нямам врем да идвам често) той реално е моя собственост до толкова, че имам равни права за достъп заедно с останалите админи които по презумпция са: Метост, Боровака, Аваланш, Марто. Колкото до глупостите кое гарантира че не даваме личната информация - може да провериш сводките на укилийкс и Сноудън, че никой от админите на научи ме не е давал данни на NSA , за разлика от камарата сайтове които посещавате като фейса и гугъл да речем. Ако някой иска лично да ме обвини, че съм го наспамил, или съм продал пощата му на някой да го спами - моля да заповяда с доказателства.
Пак повтарям ако някой иска админски права ще му се предоставят ако има реално предложение какво ще прави, както и да е бил достатъчно дълго в сайта, за да може останалите да му гласуват поне някакво доверие.
скоро ще има някакви нововъведения в сайта а най вероятно и нова поредица уроци.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #39 -: 12 Август 2014, 01:34:41 »
Дефинирай - даде го на мен? Имаш ли законова собственост в/у него? Ти кът нямаш време да влизаш къв е смисъла да стоиш с админски права тук? Щото за мен да си администратор е и отговорност и отделяне от личното си време. Защо не се въведе в система автоматичен downgrade на статуса в/у админи неактивни повече от 2-3 месеца да речем? Ако сайта ще се управлява кооперативно, защо не дадете възможност на хората в него да гласуват за определени лица? Доколкото разбирам вие не може да се съберете, камо ли да управлявате заедно. Дайте някакъв живот на този форум, дайте повече права на определени потребители тук. Зад всяко нововъведено нещо давайте ясно обяснение на потребителите защо е въведено и го подлагайте на гласуване, ако има несъгласие с него.... Чакам отговор. Надявам се да отговориш а не като в предишните ми питания....въпрос без отговор :) Аз стоя зад идеята, сайта да се даде под наем ползвайки франчайз модела на определен човек за определен период от време, но и за тва се иска вашето разрешение, което спъва много нещата..   
« Последна редакция: 12 Август 2014, 01:37:57 от jazzman »

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #40 -: 23 Август 2014, 13:18:02 »
ами да, имаме законови там али бали дето питаш. Всички пароли и права за достъп така че от гледна точка на законността в интернет си е ок. Ако искаш авторски права или подобни - моля пиши на: armenski@pop.com
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #41 -: 23 Август 2014, 13:21:51 »
Освен празното мрънкане от теб не виждам нещо на среща че да се промени модела. Примерно авеланш направи нов сайт - ти какво направи освен да мрънкаш? Искаш франчайз, моля може свободно да вземеш всяка информация от сайта и да си я сложиш на свой сървър и домейн.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #42 -: 24 Август 2014, 15:09:56 »
Цитат
ами да, имаме законови там али бали дето питаш. Всички пароли и права за достъп така че от гледна точка на законността в интернет си е ок. Ако искаш авторски права или подобни - моля пиши на: armenski@pop.com
Аз случайни неща не питам. Имах подобен проблем с мой сайт наскоро. Той беше дедикейтван с около 2000 потребителя в него....обаче управата на предприятието се смени,  реджистъра се обади на godaddy и промени данните за достъп, името беше регистрирано от него и съдържанието беше разположено в/у техни сървъри. Godaddy ми казаха, че в него е и ножа и ляба.
Тук ситуацията е подобна. НаучиМе е наследен сайт, не казвам че Иван е такъв човек, нито пък, че има някакви намерения и стремежи да го направи, но по закон - може.
Ако сайта ще бъде обществен, тогава името и съдържанието му, не трябва да са на един човек или най-малкото съдържанието му трябва да е на друго място.

Цитат
Освен празното мрънкане от теб не виждам нещо на среща че да се промени модела.

Малко предистория. Помня дните, когато сайта беше поет от вас (групата админи). Помня, как мнозина от активните потребителите тук, предварително обрекоха сайта към гибел след анонса на Иван за напускането му. Това, обаче не се случи, поне не година и малко след това. Помня също така, как ВИЕ ( в частност другарю :) ) бяхте много активен тук, писахте, четяхте, уроци правехте, помагахте на потребителите и останалите админи логично те следваха. След година и нещо обаче нещата почнаха да добиват поврат. Ти взе да ставаш все по неактивен. Взеха да се чуват и пишат неща от сорта, - "абе аз да не съм женен за този сайт" , "да не съм ви длъжен с нещо", което за мен лично бяха симптоми, че е започнало най-грубо да ти писва, немаш време за ежедневните си задължения тук или,  и от двете по малко. Лошо нема!  Въпроса е защо това остана във времето? Защо тези които бяхте отговорни пряко за сайта не направихте нищо по въпроса, поне аз не знам тук да е имало дискусия по тези въпроси. Аз не съм администратор. Моите задължения към сайта се различават коренно от вашите. Аз не съм отговорен в каква посока сайт ще върви, аз съм просто потребител, който пише по определени теми и отговаря когато може, но моите задължения са да питам и да искам отговор от тези на които е поверена грижата за сайта......ако тези въпроси са мрънкане за теб, моля да бъда извинен ;)

Спасителен план имам и може да се подложи на дискусия.   
« Последна редакция: 24 Август 2014, 15:12:38 от jazzman »

howto

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 44
  • -Получени: 4
  • Публикации: 341
« Отговор #43 -: 24 Август 2014, 17:06:24 »
Jazz чета постовете тук и забелязвам, че има недоволство. Влез с конкретни идеи предложи новостите, които искаш да бъдат въведени за да чуем и разгледаме и ние. От страна на Иван нямаме проблеми! Не знам дали знаеш, но с Еч се сръчкахме един път. Въпреки всичко той никога не е забранил да права каквото и да било в сайта! Едва ли трябва кой знае каква администрация тук... Често споделям това което не ми харесва тук с Ava-та за да се решават проблемите. Това твое мое въобще не ме кефи....... Дай някакъв план подготвен от теб за да го видят всички участници тук. Аз лично съм против даването на сайта на даден човек.  И ЗАЩО СИ МИСЛИТЕ, ЧЕ ПО ТОЗИ САЙТ НЕ СЕ РАБОТИ???!!!  Това, че някой си няма информация за луната не значи, че тя не съществува ;)

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #44 -: 24 Август 2014, 18:37:26 »
Райчо, за мен има два възможни изхода - падение или възход. Средни положения аз лично не харесвам и не следвам. Днешното състояние на сайта не е същото като преди 4-5 години, когато сайта бе "дарен" от Гатака, имаше хора, имаше живот тук и промените бяха лесни, сега е почти трагично и аз казах кои са главните виновници за това :) Изхода за мен е сайта да се върне на Иван. Да се отвори широка дискусия, да се обсъдят нещата и да се види кво може да се направи, но при всички положения смятам, че това е по добрият вариант от сегашната схема. Вторият вариант - сайта да се вземе от нова група хора или да се промени модела му, би бил изгоден и ефективен преди 2-3 г но не и днес.
« Последна редакция: 24 Август 2014, 18:46:01 от jazzman »