Автор Тема: Да спасим научиме  (Прочетена 6514 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
Re: Да спасим научиме
« Отговор #30 -: 26 Януари 2014, 18:16:12 »
Иначе обективно погледнато, анкетата е направена така, че кара всеки да гласува за махането на чата.
точно за това настоявам да се промени на
да остене ли чата:
-да
-не

Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 120
  • -Получени: 73
  • Публикации: 994
  • Кибик
« Отговор #31 -: 26 Януари 2014, 18:54:01 »
Аз предлагам да се махне целия форум, а чата да остане, все пак е но-посещаван.
Господа, тези глави не са само за прически и шапки!!!

п.п. Предлагам да се махнат аптеките, за да бъдат по-често посещавани месарниците!!!

п.п.п.п. Не ползвам ФБ, нито ИРЦ!
« Последна редакция: 26 Януари 2014, 18:56:20 от HanKrum »
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 104
  • Публикации: 1438
    • DanailDR.EU
« Отговор #32 -: 26 Януари 2014, 22:52:49 »
Преди няколко седмици съм писал в темата за хостинга, до колкото помня миналата година почти събрахме да платим за 2 години. Никой обаче не отговаря. Да не останем след март без форум .... иначе съм за премахване на чата.
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #33 -: 26 Януари 2014, 23:12:00 »
Ако е за форума и сайта няма проблем да ги хостнем при мен. За форума няма да има проблем, относно видео уроците ще има забавяне, понеже сървърите на godaddy са в USA гледани от България. Аз съм на подобно мнение като прометеус, че уроците трябва да се пресеят и да се оставят само тези които са valuable, ако въобще си струва да ги има, аз не гледам и не ми пука за тях. Общо взето тези които ги правят намират и място къде да ги качат и това което е в момента е един скъпо-платен дубъл. Аз съм за запазване на форума(чата) и комюнитото около него всичко друго е продукт на някой друг извън форума нямащ отношение към научиМе и идеята около нея като цяло. 
« Последна редакция: 26 Януари 2014, 23:17:18 от jazzman »
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2595
  • meow
« Отговор #34 -: 31 Януари 2014, 18:52:58 »
Остават по-малко от 2 дни до изтичането на анкетата, ще помоля всички които все още не са гласували да го направят.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #35 -: 01 Февруари 2014, 11:37:11 »
Опааа браво, някаква контрареволюцийка надушвам :)
Не съм я чел цялата дискусия макар че по късно ще се постарая да е обърна адекватно внимание и все пак да се изходя по някой въпроси.
Абсолютно съм против пренасянето н видеата в тубата - тя е собственост на гуугъл което е абсолютно дискредитирана компания, както е и доказано че прави с видиата каквото си иска без да дава обяснение.
До сега не сме имали проблем с плащането на хостинга и не виждам къв точно проблем ся се появи - това с даването на пари от нас е тест дали сайта има достатъчно желаещи той да съществува.  Ние в хакафе плащаме по 25 лева месечно членски внос за да го има пустото място и като гледам няма да оцелее щото повечето народ иска да ползва без да допринася. Така че  се иска дупе за да имаш място като това (и онова). Покрай уроците на Иван в Телерик гледаемостта ни се вдигнала почти двойно, но както виждам те не искат да питат и комуникират тук и не смятам че чата е виновен за това а вие ме оборете ако можете.
Както Иван ни дари сайта на една малка група потребители: мен, Тенакс, Керкенеза и Боровака (после и Методи) така и ние ако имате много желание (но групово, поне няколко души) може да получите пълни права над него. Аз лично силно ще се съпротивлявам да е на личния хостинг на който и да е било от вас - както не е и на мой и тия глупости как ще се спестят някакви 200 лева да ги разправяте на старата ми шапка.
Ако някой няма наистина визия за развитие и растеж не виждам какво мрънкате - нормално е сайта да остане просто една база от данни - при това остаряваща и да се ползва от който намери за добре.
В първата страница коментари не видях ни една добра идея а просто мрънкане и пак мрънкане.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #36 -: 01 Февруари 2014, 11:38:18 »
Отчета на парите ще го дам при първа възможност като се свържа с Гошо.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #37 -: 01 Февруари 2014, 11:51:11 »
Аз например нямам нищо против месечно да отделям някакви пари за Научи.ме.  Доста неща съм научил тук и ми се иска да се запази мястото. Що се отнася за средставата, просто питаме, защото wuser изчезна и не се вясва тук.  Обсъждането на варианти, не винаги е революция. На мен ли така ми се струва или Прометеус се е затрил сам?

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #38 -: 01 Февруари 2014, 12:01:35 »

Малко статистика за изминалите години - нямам данни за 2010 година и по стари понеже нямаше сложен аналитик, данните за юни и юли 2013 аналитика не ги дава - така е и с останалите ми сайтове. Вижте огромния прираст през есента който не доведе до повече хора - айде почвайте да смятате и да вадите заключения що големия наплив не води до нови сериозно членове които да КОМЕНТИРАТ и ПОМАГАТ а само гледат и четат.
« Последна редакция: 01 Февруари 2014, 12:04:26 от echeveria »

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #39 -: 01 Февруари 2014, 12:07:41 »
Гошо дълго време беше без работа и у тях нямаха интернет аз самия не бях говорил с него месеци понеже нямаше с какво да комуникираме. Видях го малко преди новата година като смяташе този месец да си прекара нет у дома.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #40 -: 01 Февруари 2014, 12:10:16 »
А дано да се съберем малко старите пушки, че нещо съвсем оредя напоследък..

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 104
  • Публикации: 1438
    • DanailDR.EU
« Отговор #41 -: 01 Февруари 2014, 12:13:59 »
Ами дайте да направим една сбирка .... технологиите позволяват да бъде и онлайн. И да обсъдим стратегия за развитието на сайта. Ако ще е демократично, да го направим демократично.
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #42 -: 01 Февруари 2014, 12:15:50 »
е ма какво значи съберем? Аз си имам други грижи на главата и други проекти които трябва да оправям, трябва ли да стоя и да отговарям на въпроси за ксампп по 100 на месец. Джумлата се ъпдейтва както и форума на определено време, чистим спам и трием зловредни постове - какви очаквания имате толкова от това? Нови уроци, колко от  мрънкащите са направили за 3 години урок?

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #43 -: 01 Февруари 2014, 12:20:15 »
да се съберем Еч начи да изядем по една луканка на по кана вино от твойто :о)

аз малко много извън темата да питам ... някой да не е сбъднал мечтата на Джазмена и да е махнал плъгина който слива поредните постове???
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #44 -: 01 Февруари 2014, 12:22:17 »
Не работи си. Виж темите за Codeigniter, дето ги пусках.