Автор Тема: Да спасим научиме  (Прочетена 6515 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Prometheus

• Гост
Да спасим научиме
« -: 26 Януари 2014, 12:52:19 »
От доста време форума замира и голяма роля в това има гадния чат. Вместо да се създават нови теми , въпросите се задават там и форума изглежда изоставен - почва да се посещава по-малко даже и от редовните потребители, поради простата причина, че няма нищо ново , което да може да се види там, за новите потребители ситуацията е същата - влизаш няколко пъти - няма нищо и айде чао. Та според мен този чат сериозно вреди на сайта и трябва да се премахне!

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
Re: Да спасим научиме
« Отговор #1 -: 26 Януари 2014, 14:19:59 »
Аз това от една година го обеснявам и 10 админа не може да го разберат. От както сложиха чата, нещата тръгнаха надолу.  В stackoverflow да сте виждали чат? Над 70 процента от комуникацията минава в тоя пуст чат. Място, където няма хронология или дори и да има е доста скромна.  Така пада качеството на отговор на потребителите. Постват се някви кодове и се чака бързия резултат.  Някой от редовните започнаха да се правят на ощипани госпожици, това защо, онова защо. И понеже групата на постоянни потребители намалява, а администраторската се увеличава, редно е да се помисли по въпроса, а не да се оставят нещата на самотек.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2595
  • meow
« Отговор #2 -: 26 Януари 2014, 14:34:19 »
Вече гласувах в анкетата и ясно се вижда къде е отишъл гласа ми. Групата на админите се увеличи, щото из малкото постове които се пускаха, ставаха някакви изгъзици и дори за такива дреболии няма човек които да следи (не че сега много са се оправили нещата, ама се надявам поне малко да съм допринесъл за благото на сайта). Окоизваждащо е че админите не са активни, гледах че някои даже са искали да се отказват от титлата, ама като няма кои да ги замести... Форумът са потребители, затова хубаво Прометей ме изпревари и пусна анкетата - демокрация ще е. Анкетата е с давност 1 седмица, ако до другата неделя има повече гласове да се махне чата - той пада.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

Prometheus

• Гост
« Отговор #3 -: 26 Януари 2014, 14:51:50 »
Едва ли ще се обърне вота, щото другите не са много активни и влизат доста рядко.

ПП: Само Питанката и Райо редовно ползват чата, другите идват за един бърз въпрос и не се връщат повече :)

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #4 -: 26 Януари 2014, 14:56:20 »
Aми аз винаги съм искал да помогна с каквото може. Ако другите админи са неактивни, дайте да допринасяме тези, които сме  останали.  Идеята е че от този сайт сме научили много всички, създадено е community около него и така да запада е гадно. Нека да видим резултата от анкетата. Това ме кара да питам, какво правим с домуването?

Prometheus

• Гост
« Отговор #5 -: 26 Януари 2014, 15:09:10 »
С това не се ли занимаваше wuser миналата година. Аз мога да пратя някой лев, с пощенски запис примерно или по друг начин ако някой ми предложи друг вариант стига да не е онлайн :)

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #6 -: 26 Януари 2014, 15:09:52 »
Нищо лошо не виждам в чата и не вярвам той да рефлектира отрицателно в/у индекса и форума. Нека да има опции а не да се орязват.
Относно спасяването на научиМе, трябва да се започне с премахването на този безумен план от 260+ лв годишно.
Администрацията на сайта трябва да бъде окастрена до минимум, един админ за индекса и един за форума са достатъчни на този етап.
Аваланч за форума и Метост за индекса стигат, Боровака също ми харесва но той влиза по рядко. Всички други Еч, Керкенеза и Гошето трябва да бъдат заличени и въобще всеки един който не влиза и не доппринася за научиМе не трябва да бъде админ... изключение може да се направи само за Иван, автора на идеята.   
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Prometheus

• Гост
« Отговор #7 -: 26 Януари 2014, 15:16:34 »
Вчера някой питаше за ИДЕ-та в чата, сега тази информация я няма. Като някой друг търси същата информация той НЯМА да попадне в научи ме. Същото е и с всичко на което се отговаря в чата. По-добре е да има малко флейм и спам във форума, отколкото да няма нищо.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #8 -: 26 Януари 2014, 15:25:06 »
Това с  хостинга е обсъждано. За съжаление надали това ще се промени, но може да се помисли над него.  Мисля, че именно Джаз говореше нещо за някакъв хостинг, но това така си и остана. Дайте да отворим темата и да я обсъдим отново.

Prometheus

• Гост
« Отговор #9 -: 26 Януари 2014, 15:27:50 »
Видеото не може ли да се премести в тубата/вимео или други подобни, само форума и джунглата не вярвам да искат кой знае какъв ресурс

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #10 -: 26 Януари 2014, 15:29:26 »
Този, който се интересува истински от нещо, той ще отвори и нова тема във форума за да получи адекватен/изчерпателен отговор, даден от много потребители. Другият тип са хора изкащи максимално бързо да се набави някаква информация, като линк, съвет или нещо дребно. Нека да ги има и двете - когато един бизнес модел не върви не трябва да се мисли как да се намалят разходите а как да се увеличат приходите. Ние, обикновенно започваме да режем, като си мислим, че проблемите идват от разходите а те всъщност са от липса на приходи. Но има и безумия разбира се, както писах в първият си постинг ;)   

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2595
  • meow
« Отговор #11 -: 26 Януари 2014, 15:31:31 »
Вчера някой питаше за ИДЕ-та в чата, сега тази информация я няма. Като някой друг търси същата информация той НЯМА да попадне в научи ме. Същото е и с всичко на което се отговаря в чата. По-добре е да има малко флейм и спам във форума, отколкото да няма нищо.
Не е точно така, конкретно за IDE-та в C++ темата беше разглеждана поне два пъти, сигурен съм че ще излезе в търсенето. Статистиката (най-отдолу) сама показва че темите са новите теми са намаляли драстично. Чатът със сигурност е допринесъл защото има теми, които винаги се питат - що не ми тръгва тая заявка, кво му е проблема на тоя код, как да инсталирам LAMP (ето вчера 2 часа ми отнеда ги настроя).
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

Prometheus

• Гост
« Отговор #12 -: 26 Януари 2014, 15:36:09 »
Тов ас идетата го дадох за пример само, защото не знаех че вече има такава тема. Представи си че нямаше, тога всичко щеше да замине в чата.
ПП: Вчерашният потребител (не му помня ника) може би нямаше да попадне в научи ме ако я е нямало онази стара тема, което потенциално потвърждава казаното в горния пост от мен, той/тя ако се върне нека каже как е попаднал тук.

ПП: какво мислите за местенето на видеото

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #13 -: 26 Януари 2014, 15:46:03 »
Цитат
ПП: какво мислите за местенето на видеото

Мисля, че прекалено много се фокусира вниманието в/у тези видеа от някои хора в научиМе, едва ли не ако няма уроци и форума и идеята около научиМе ще замре.
Това, до някъде бих могъл да го разбира при положение, че се правеха уроци често от различни хора под различна тематика, което повдига въпроса струва ли си научиМе да продължава да следва стратегията около уроците, при положение че има един, двама автора, които така или иначе публикуват уроците си в собствените си сайтове или на други места.

Prometheus

• Гост
« Отговор #14 -: 26 Януари 2014, 15:53:49 »
Съгласен съм, според мен ценното е форума и community-то около него, не видеото (аз така и така не ги гледам).

Затова предлагам да се направи едно ревю на сегашните видеа, и некачествените да се махнат, другите да се пренесат в тубата примерно като Ванков направи урок, нищо не пречи с негово съгласие, тук да се постне лик към него, или пък ако някой друг направи нов урок да го качи пак в тубата и да го постне тука. Даже няма нужда от joomla=та. Форума е напълно достатъчен