Автор Тема: Връщане на резултат по стойност, указател или референция ?  (Прочетена 1955 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Prometheus

  • Гост
Здравейте!
Тръгнал съм да уча цпп и се чудя как е "правилно" да се връщат обекти - по  стойност, референция или указател към обекта;  Ако връщам указател , има ли причина да избера обикновен указател вместо смарт поинтер (shared_птr/unique_ptr) ?

Другия ми въпрос е пак от същата категория - как да throw-вам изключения и после как да ги хващам - да хвърлям указател към изключението , референция или по стойност и после какво да хващам ?