Здравейте!
Тръгнал съм да уча цпп и се чудя как е "правилно" да се връщат обекти - по стойност, референция или указател към обекта; Ако връщам указател , има ли причина да избера обикновен указател вместо смарт поинтер (shared_птr/unique_ptr) ?
Другия ми въпрос е пак от същата категория - как да throw-вам изключения и после как да ги хващам - да хвърлям указател към изключението , референция или по стойност и после какво да хващам ?