Автор Тема: html5 and Css3  (Прочетена 2060 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dancho

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 9
html5 and Css3
« -: 29 Октомври 2013, 22:47:08 »
Здравейте, момчета.
Някой може ли да направи уроци по кодиране на PSD с html5 и css3

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 123
  • -Получени: 73
  • Публикации: 1002
  • Кибик
Re: html5 and Css3
« Отговор #1 -: 30 Октомври 2013, 19:46:52 »
Ми то няма нищо сложно, режеш и наместваш изрезките с html и css.

п.п. Аз лично не ползвам този метод, предпочитам да има повече код, отколкото картинки. А и прото-чоп не ползвам, тромав и с пари, аз ползвам Gimp.
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

Борис

• Гост
« Отговор #2 -: 30 Октомври 2013, 22:05:40 »
Ето ти уроци на български за html 5 и css 3. http://www.youtube.com/watch?list=PLFC82CE88D21E501B&v=ZHNy7xcYw7I
Останалото е просто да си нарежеш сайта на отделни картинки, да ги събереш обратно с html, и да ги стилизираш с css.

Хане, не можах да си го обянся това с повече код и по - малко картинки, би ли обяснил ?

Darnel

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 32
  • -Получени: 3
  • Публикации: 139
« Отговор #3 -: 18 Октомври 2014, 13:08:17 »
Ето ти уроци на български за html 5 и css 3. http://www.youtube.com/watch?list=PLFC82CE88D21E501B&v=ZHNy7xcYw7I
Останалото е просто да си нарежеш сайта на отделни картинки, да ги събереш обратно с html, и да ги стилизираш с css.

Хане, не можах да си го обянся това с повече код и по - малко картинки, би ли обяснил ?
Има в предвид че използва css един вид за създаването на картинки.Т.е ако имаш готова(нарязана от дизайн)правоъгълна картинка за меню където горния ляв ъгъл и долния десен са заоблени която е направена да речем на фотошоп , същия ефект на заобляне може да се създаде и с css.

Ето една картинка на която е показано заоблянето на ъглите

Всичко изобразено на картинакта е правено с "повече код" а именно CSS3(3).
Даже аз съм на мнение че използването на CSS е по-добрия вариант за някой елементи отколкото готовата направена картинка.

Надявам се да съм разбрал ХанКрум правилно съответно също правилно да съм го обяснил.