Автор Тема: да добавим един бутон за отговор на темата  (Прочетена 3966 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2593
  • meow
Нещо като в stackoverflow? Ще спести доста време в търсене на отговора на темата.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

metost

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 13
  • -Получени: 41
  • Публикации: 764
Re: да добавим един бутон за отговор на темата
« Отговор #1 -: 10 Октомври 2013, 01:01:31 »
Направих едно бързо търсене за такава добавка за smf-a, но без резултат. Ако си видял някъде да има - дай линк да го разгледаме.
(рɐǝɥ ɹпoʎ uɹпʇ ʇ,uoр)

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #2 -: 10 Октомври 2013, 01:11:11 »
И аз се разрових и не открих нищо, което точно да отговаря на изискването. Намерих само плъгин за маркиране на темата като приключена и другото е някакъв плъгин за оценяване на цялата тема.

Може би ще трябва да седна и да прочета как точно се правят плъгини за SMF...
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #3 -: 18 Ноември 2013, 20:07:54 »
Може би ще трябва да седна и да прочета как точно се правят плъгини за SMF...

В крайна сметка си стана така. Седнах този уикенд и малко го разцъках този SMF - горе-долу вече имам някаква основа, върху която може да се коментира накъде да върви.

Функции на плъгина за момента:
- Позволява на конкретен отговор по темата да бъде маркиран като най-добро решение по темата
- Правомощия за маркирането на отговор като най-добър имат създателя на темата, администраторите и модераторите
- Плъгина е напълно съвместим със SMF 2.x++, вече може да се инсталира и напълно да се премахва от системата
- Опция за демаркиране на отговора като най-добър
- Линк за бързо откриване на най-добрия отговор измежду страниците (ако има много отговори по темата)
- Поддръжка на български и английски език

Функции на плъгина, които (не)трябва да добавя:
- Някакво листване в профила, кои отговори на потребителя са маркирани като най-добро решение по тема - сметнах, че не е толко нужно и го оставих засега, ако има голям интерес ще го добавя

Тъй като правя плъгина конкретно за нуждите на Научи.ме, искам първо да се допитам с обществото тук какво да добавя/променя/премахна. Искам плъгина да е оптимизиран за нашите нужди. Всякакви идеи, предложения, критики са повече от добре дошли. За демонстрация имам прясна инсталация на SMF 2.0.6 на този адрес. Който има желание нека да се регистрира и да тества. Спаменето е препоръчително.  :)
За тези които ги мързи, добавям няколко снимки за да добият представа. Мерси!
« Последна редакция: 22 Ноември 2013, 18:58:57 от Avalanche »

Prometheus

• Гост
« Отговор #4 -: 18 Ноември 2013, 20:29:37 »
Супер е , само добави възможност да се демаркира отговора, като най-добър

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #5 -: 18 Ноември 2013, 20:31:07 »
ами ако има 2-3 най добри отговора какво се случва???
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #6 -: 18 Ноември 2013, 21:17:25 »
Така е, един проблем може да има повече от едно решения, но ти все пак ще вземеш едно от тях, нали? Пък и нали си имаме бутон Кажи Благодаря :)

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #7 -: 18 Ноември 2013, 22:10:06 »
Така е, един проблем може да има повече от едно решения, но ти все пак ще вземеш едно от тях, нали? Пък и нали си имаме бутон Кажи Благодаря :)

не не имах в предвит редовното:

Цитат
пичове имам въпрос ... едиси кое си едиси как ли се прави ... и за да не отварям друга тема ша питам тук какъв е курса на йената спрямо рублата днеска

и на въпрос едно отгаваря някой а на въпрос две отговаря Хана (като виден евреин разбиращ от пари) ...

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #8 -: 18 Ноември 2013, 23:19:30 »
Хмм сега вече те усетих, имаш право. Единсвеното лекарство, за което се сещам против такива любопитковци е заключването на темата. Нещо което тук не правим и не съм сигурен дали е редно да го добавям към плъгина, иначе предполагам че цялата магия със заключването е една заявка.

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #9 -: 19 Ноември 2013, 10:46:28 »
Хмм сега вече те усетих, имаш право. Единсвеното лекарство, за което се сещам против такива любопитковци е заключването на темата. Нещо което тук не правим и не съм сигурен дали е редно да го добавям към плъгина, иначе предполагам че цялата магия със заключването е една заявка.
ами краен си с това заключване ... по скоро може да направиш най добрите отговори да се избира цвят и за въпрос едно да изберем червен цвят за въпрос 2 зелен за въпрос 3 розаФ и т.н. и освен текста БЕСТ отговор да може да се дописва за кое питане е най добрия отговор това ... защото па го има и другото че в една тема за сходен проблем има няколко питащи но па решението на проблемите им нищо че са горе долу близки са и коренно различни ...
аз казах :о))))))))

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #10 -: 19 Ноември 2013, 17:54:25 »
ами краен си с това заключване ... по скоро може да направиш най добрите отговори да се избира цвят и за въпрос едно да изберем червен цвят за въпрос 2 зелен за въпрос 3 розаФ и т.н. и освен текста БЕСТ отговор да може да се дописва за кое питане е най добрия отговор това ... защото па го има и другото че в една тема за сходен проблем има няколко питащи но па решението на проблемите им нищо че са горе долу близки са и коренно различни ...
аз казах :о))))))))
Не ми харесва. Така се губи смисъла на има отделните теми, аз така един вид трябва да преправя цялата идея на системата. Понеже за образец гледам от Stackoverflow, там освен че един отговор се маркира за решение, също така има и оценяване на коментара. По-склонен съм да добавя функция за събиране на гласове, отколкото такива "цветни решения", въпреки че всички помним какво стана последния път когато имахме избора да гласуваме (за кармата говоря).

Повече имам съмнения по една друга идея - дали след като вече е избран най-добрия отговор по темата, да се опитам да чепна страницирането и да го изкарам тоя отговор на първата страница веднага след въпроса. Това ще е много полезно, ако темата има бая страници. Обаче имам чувството, че няма да стане много лесно това изпълнение и в най-лошия случай ще е само една препратка.

Prometheus

• Гост
« Отговор #11 -: 19 Ноември 2013, 19:28:06 »
Ако преместиш даден пост рискуваш да загубиш последователността на постовете, това все пак не е СО :)

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #12 -: 05 Декември 2013, 18:36:05 »
След точно 2 седмици мода беше одобрен: :) http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3803

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 48
  • Публикации: 906
« Отговор #13 -: 05 Декември 2013, 20:05:12 »
Аз съм - За.
Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #14 -: 05 Декември 2013, 20:13:48 »