Автор Тема: Автоматично сливане на двоен пост  (Прочетена 2665 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
Re: Автоматично сливане на двоен пост
« Отговор #15 -: 16 Септември 2013, 08:55:44 »
бе 3 пъти прочетох темата от до и пак не мога да схвана на нашия къдрав музикант къв му е проблема ...
като изключим "другият случай" както бе наречен по на горе в темата другия който пуска пост след пост е наш жазмен ... е па чесно да ти кажа батко и мен леко ме изнервя това ...
всъшност сега като се замсля ЕДИНСТВЕНАТА тема в която няма смисъл от това нещо е "вицове и простотийки" ...
айде лек ден и всичко най рошаво ;)
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #16 -: 16 Септември 2013, 13:35:27 »
Няма значение дали си я прочел 1,3 или 5 пъти или схващаш идеята или не.

Отнема ти се правото да пишеш и да цитираш свободно, ся схвана ли  ???

Автоматичното сливане на двойни постове, беше пуснато поради една единставена причина - неспазване на правилата на форума!
Ако аз съм този, който пише безсмислени постинги и това е било в противоречие с форумната етика, защо никой не ме е предупредил до сега?
Боровака е трил мои коментари, да съм казал нещо? Решил е че съм бил груб, изтрил го. Но, да се прави по този начин и да се генарилизират идеите на някой вкарани в някакъв модул няма да се съглася.   
« Последна редакция: 16 Септември 2013, 13:57:46 от jazzman »
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Prometheus

• Гост
« Отговор #17 -: 16 Септември 2013, 15:06:12 »
Не мога да разбера какъв е проблема със сливането на мнения. Вместо да си редактирам поста, системата го прави вместо мен, като даже и отбелязва кога е станало.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #18 -: 16 Септември 2013, 15:17:48 »
Не мога да разбера какъв е проблема със сливането на мнения. Вместо да си редактирам поста, системата го прави вместо мен, като даже и отбелязва кога е станало.

Цитат
Всички спират да правят двойно постване и почват да си редактират мненията и проблема ще изчезне от само себе си

Проблема не е в редактирането, а във липсата на опция, когато не се нуждая да има редакция. Според @metost трябва да чакам до изгрева на слънцето, това е извиване на ръце от страна на софта :)

Prometheus

• Гост
« Отговор #19 -: 16 Септември 2013, 15:25:14 »
Това не отговаря на моето питане, защото (поне за мен) няма разлика дали ще са N поста един под друг или ще са обединени в един. Даже предпочитам така вместо ръчно да си редактирам постовете, защото е по-бързо и лесно и не трябва аз да отбелязвам кое е новото съдържание - системата го прави за мен. Двойното постване е забранено в доста форуми и няма нищо лошо в това системата да не го позволява

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #20 -: 16 Септември 2013, 15:40:28 »
Това не отговаря на моето питане, защото (поне за мен) няма разлика дали ще са N поста един под друг или ще са обединени в един. Даже предпочитам така вместо ръчно да си редактирам постовете, защото е по-бързо и лесно и не трябва аз да отбелязвам кое е новото съдържание - системата го прави за мен. Двойното постване е забранено в доста форуми и няма нищо лошо в това системата да не го позволява

Ситуация:

Отговарям на даден потребител. След това  решавам да дам мнение към твой цитат разбит на няколко под цитата. Обаче понеже потребител "X" да речем се е изказал глупаво, решавам, че трябва да му дам линк или да цитирам определена точка от нашта форумна етика и настава едно голямо мазало. От гледна точка на системата това е един отговор, но погледнато реално отговора е даден от един човек, но с различни подотговори. Още нещо, не намирам нещо лошо в двойното постване, ако поста е смислен и ще даде адекватен отговор на въпрос зададен от потребител във форум.

Слято мнение: 16 Септември 2013, 16:10:01
Пак казвам в IT форум трябва да има конкретика по определен цитат(и), защото това не е форум дъра-бъра.

Ако някой от потребителите или модераторите е счел, че аз или някой друг много често не внася  конкретика по дадена IT тема и пише ей-тъй за спорта, то си има начини и инструменти този процес да бъде спрян. Нямам нищо против някой да се изкаже остро против мен или дори да бъда баннат, но не и да ми се отнема правото да пиша свободно.

Слято мнение: 16 Септември 2013, 17:14:06
И понеже @metost не отговаря на постинги цитирани от мен, ще цитирам още един:

Цитат
Разберете никой в тоя форум не е банван, надявам се и за в бъдеще да не се налага! Точно поради тази причина - неспазване на това правило е направено автоматичното сливане, за да не се налага да си правим излишни забележки. Не го приемайте лично - правилата са за всички.

По твойта логика излиза, че всички или почти всички потребители с повече постинги в научиМе, заслужават BAN или най-малкото строго мъмрене пред строя.
Какъв е смисъла да има модератори тогава?
Това е абсурд  ???
« Последна редакция: 16 Септември 2013, 17:15:17 от jazzman »

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 120
  • -Получени: 73
  • Публикации: 991
  • Кибик
« Отговор #21 -: 23 Декември 2013, 22:55:23 »
Това също е безсмислица!
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой