Автор Тема: Как да помагаме пълноценно?  (Прочетена 2266 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Александър Видов 2

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 17
  • -Получени: 2
  • Публикации: 197
  • engineering
    • Multy.PRO
Как да помагаме пълноценно?
« -: 05 Юни 2013, 00:00:46 »
Целта на тази тема е да се научим как да помагаме на другите. Кой отговор обърква питащия и кой го улеснява.
Направило ми е впечатление следното:
Питащ - Искам да си направя хостинг вкъщи! Как става?
Отговарящ - Виж тоз линк ( на английски език разбира се ), пробвай с *(**(§* Много е лесно! ::)

Този модел се повтаря ден след ден от едни и същи хора.
Вижте! Не се заяждам. Не ми пука нито за теб нито и за теб.Не ми дреме за вас като цяло.
Но! Целта на форума е да помагаме на този който има нужда от това.
Значи, аз ако не си направя преценката всъщност с какво мога да му помогна на този идиот? това което му отговарям как ли му звучи? ако не се поставя на неговото място като идиот какъвто той е всъщност. Значи аз няма да му помогна с нищо освен да му добавя още няколко думи в списъка които да търси в Гуги и да се лута като обезглавено пиле из мрежата.
Значи! На времето когато задавах въпросите си на вас, в този форум, аз бях ИДИОТ. И исках, имах нужда, отговорите ви да бяха съобразени с  факта, че съм ИДИОТ. Още тогава вие отговаряхте по описания модел. Вземи този линк. Линк който излиза при подобно търсене в Гугъл. Е! Добре де! Наистина ли смятате, че съм толкова застрелян и не съм питал първо Гуги?
Значи! Дайте да станем всички тук едни идиоти и като такива да започнем да говорим на един език. Не отговаряйте ако отговора не съдържа нужната информация или линка който е посочен не е към информацията свързана директно с въпроса.
Смисъл:

Питащ - Искам хост вкъщи! Как става? Ама нямам никакъв опит и знания!
Отговарящ - Виж си dyndns-a регистрирай се на този сайт - линк.

До тук нищо полезно за момчето което и без друго не знае къде се намира. ЗА СЕГА ;)
Той всъщност пита как се работи с xampp или wamp. Едно видео от две минути ще му реши проблема. Няколко реда с описание на процеса ще му решат проблема.
Защо не го правите по този начин? Отговорите ви са не ефективни ако след като ги прочета останат още въпроси. А ако изникнат нови, това значи , че са и вредни.
Моля всеки който прочете това да напише два реда като мнение.
Държа да се стигне до модел който да е ефективен. Много ясно, че ако съм изпростел ще имам нужда някой да ме приземи. На всяка цена.
Ако всеки напише своето мнение ще напипаме правилната посока и от един момент нататък ще имаме доста по пълноценно общуване. Тук и навън и като цяло.

Love, passion, punch & will = Victory

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 104
  • Публикации: 1438
    • DanailDR.EU
Re: Как да помагаме пълноценно?
« Отговор #1 -: 05 Юни 2013, 10:20:01 »
Казваш че не се заяждаш, но написаното е точно в този тон.
Питащия обикновено иска да получи конкретен отговор какво да прави. Обаче ако не даде достатъчно информация за това, няма как да получи конкретен отговор. Темата която те е провокирала да почнеш тази тема е точно такава. И ако погледнеш коментарите, ние първо искаме допълнителна информация, за да разберем какво точно иска да ни пита. Погледни питанията на по-напреднали потребители тук. Задават въпроса и дават всичката налична информация. Пример " Искам да хоствам от вкъщи. Как? Интернета ми е от еди койси доставчик, реално IP ruter ТП-Линк 740n." На този въпрос се отговаря бързо. Но въпроса "Как да си хоствам от вкъщи?" Ами ако доставчика му е с динамично IP, ами ако е с рутер сиско или без рутер? Според теб отговора дали ще е същия ако някое от условията е различно. Ами ако отговарящие приеме за даденост че питащия е с реално IP и няма рутер, тогава той ще му обясни как да си качи xampp. На пръв поглед полезна информация, после обаче питащия ще изпадне в положението, да е направил всичко и да не му работи сайта. И пак се почва питане, и пак не се дава пълната информация и после .... после питащия се ядосва и обявява отговарящите в тоя форум за пълни идиоти дето не знаят нищо.
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #2 -: 05 Юни 2013, 10:52:16 »
Да ме прощаваш, но от една тема, където терминологията очевидно не ти беше ясна, почна да вадиш изводи.  Всеки обаче има право на мнение.  Очевидно не си доволен, за което съжалявам.  Нека да ти обясня защо това, което казваш е невъзможно.  Надявам се да си разбрал, че Научи. ме е опен сорс проект, тоест за него не плащаш абсолютно нищо.  Въпреки че всеки от нас се опитва да е максимално полезен, ние правим това малко или много в свободното си време или докато работим.  Какъв е проблема с линковете? Линковете, който се дават са за теми или ресурси в други форуми, които предварително са прочетени и са сметнати за добър ресурс, който ако се седне да се прочете ще помогне.  Английският няма какво да го коментирам. Просто ако не го знаеш не ставай програмист или въобще нещо в IT сектора.  Другото качество, което за мен е важно в професията е да си правиш рисърч на нещата. Никой вечно не може да те държи за ръчичка и да ти обяснява като на идиот.  Не съм те видял да участваш дейно в помагането.  Не се заяждам между другото. Надявам се скоро да се включиш.

Александър Видов 2

• Full Member
  • Благодарности
  • engineering
    • Multy.PRO
« Отговор #3 -: 05 Юни 2013, 13:49:27 »
Казваш че не се заяждаш, но написаното е точно в този тон.
Питащия обикновено иска да получи конкретен отговор какво да прави. Обаче ако не даде достатъчно информация за това, няма как да получи конкретен отговор. Темата която те е провокирала да почнеш тази тема е точно такава. И ако погледнеш коментарите, ние първо искаме допълнителна информация, за да разберем какво точно иска да ни пита. Погледни питанията на по-напреднали потребители тук. Задават въпроса и дават всичката налична информация. Пример " Искам да хоствам от вкъщи. Как? Интернета ми е от еди койси доставчик, реално IP ruter ТП-Линк 740n." На този въпрос се отговаря бързо. Но въпроса "Как да си хоствам от вкъщи?" Ами ако доставчика му е с динамично IP, ами ако е с рутер сиско или без рутер? Според теб отговора дали ще е същия ако някое от условията е различно. Ами ако отговарящие приеме за даденост че питащия е с реално IP и няма рутер, тогава той ще му обясни как да си качи xampp. На пръв поглед полезна информация, после обаче питащия ще изпадне в положението, да е направил всичко и да не му работи сайта. И пак се почва питане, и пак не се дава пълната информация и после .... после питащия се ядосва и обявява отговарящите в тоя форум за пълни идиоти дето не знаят нищо.
Написал съм го така като смисълът който вложих е следния: не ми дреме за теб но ще си направя труда да ти помогна. Не искам да обидя никого :)
Ако беше отговорил на момчето горе долу по този начин както си го направил тук мисля, че щеше да му помогнеш много повече. Разбира се с малки разлики.
Да му беше написал следното:
Пич! Провери с какво ИП си - динамично или статично. Ако си с рутер кажи с какъв точно си. С каква ОС си (понеже може да не се сети какво е ОС помогни му (Windows, Linux)). и т.н.
Иначе ето че могло :D

Prometheus

• Гост
« Отговор #4 -: 05 Юни 2013, 13:51:58 »
Или пък още по-добре той  да си даде тази информация сам, без да го подлагаме на кръстосан разпит :)

canon4o

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 18
  • -Получени: 33
  • Публикации: 324
« Отговор #5 -: 05 Юни 2013, 13:57:57 »
Цитат
Да му беше написал следното:
Пич! Провери с какво ИП си - динамично или статично. Ако си с рутер кажи с какъв точно си. С каква ОС си (понеже може да не се сети какво е ОС помогни му (Windows, Linux)). и т.н.
Иначе ето че могло :D

Дидо преди малко нали точно това ти написа, че прави, а и не само той. А ти в поста си беше написал нещо съвсем различно и сега тука си противоречиш. Не, че се заяждам (твой стил) ама май си нямаш друга работа и гледаш как да си начешиш езика. ;]

Александър Видов 2

• Full Member
  • Благодарности
  • engineering
    • Multy.PRO
« Отговор #6 -: 05 Юни 2013, 14:02:48 »
Да ме прощаваш, но от една тема, където терминологията очевидно не ти беше ясна, почна да вадиш изводи.  Всеки обаче има право на мнение.  Очевидно не си доволен, за което съжалявам.  Нека да ти обясня защо това, което казваш е невъзможно.  Надявам се да си разбрал, че Научи. ме е опен сорс проект, тоест за него не плащаш абсолютно нищо.  Въпреки че всеки от нас се опитва да е максимално полезен, ние правим това малко или много в свободното си време или докато работим.  Какъв е проблема с линковете? Линковете, който се дават са за теми или ресурси в други форуми, които предварително са прочетени и са сметнати за добър ресурс, който ако се седне да се прочете ще помогне.  Английският няма какво да го коментирам. Просто ако не го знаеш не ставай програмист или въобще нещо в IT сектора.  Другото качество, което за мен е важно в професията е да си правиш рисърч на нещата. Никой вечно не може да те държи за ръчичка и да ти обяснява като на идиот.  Не съм те видял да участваш дейно в помагането.  Не се заяждам между другото. Надявам се скоро да се включиш.
Ето! Каквото съм могъл съм направил за питащия:
http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15281.15.html
http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15343.0.html
http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15394.0.html
http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15291.0.html
Сега да не обикаля целия форум  :)
Разберете ме правилно! Аз лично започнах от тук. От "Научи ме" научих много. Ето защо държа да поддържаме нивото му на все по-високо ниво. Знам, че всеки с времето се изражда. Независимо в каква среда работиш ти се израждаш според нея. Започваш да ползваш термините на средата си в ежедневието. Лично аз се старая да се контролирам. Знам, че новодошлия няма да знае толкова термини и изобщо колкото някой велик Гуру. Ако не вземате тези неща предвид то очевидно няма да бъдете 100% полезни на питащия. Иначе сте прави. Всеки си има стил. Но аз вярвам в теорията, че всяко нещо е достатъчно просто и принципът му действие също. В противен случай има нещо сгрешено. Или нещо такова четох в една от книгите :)

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #7 -: 05 Юни 2013, 15:07:31 »
Понеже си позволяваш да коментираш всички други участници във форума, нещо, което не мисля, че е правилно, от линковете, които си постнал 1 линк става(написал си нещо смислено(примера с хляба)).  Не е много приятно нали? Освен това вместо да поучаваш и да даваш тон на всички други, по-добре щеше да бъде да започнеш да го правиш и да даваш пример на остaналите.  Така ще вдигнеш нивото, не че то е ниско сега.  Освен това тук не е университет, училище или софтуерна академия. Нито е  ИнитЛаб примерно.   Във всички примери дадени от мен, там на тези хора им се плаща например и това им е професия(може в Инит-а да не е така). Форума тук е направен с цел ти имаш проблем, стигнал си донякъде и ти трябва малко помощ или съвет. Тук не е място за градене на домашна мрежа, писане на код и решаване на задачи за дипломни работи.  Всеки един от нас гледа да помага колкото може и с каквото може.  Ако има недоволни, моля да бъдем извинени, но и ние имаме личен живот.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #8 -: 05 Юни 2013, 15:30:27 »
Абе, голяма промяна виждам в него откакто почна да посещава този InitLab.  ???
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

wicked92

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 13
  • -Получени: 7
  • Публикации: 178
« Отговор #9 -: 09 Юни 2013, 15:26:30 »
Не ми пука нито за теб нито и за теб.Не ми дреме за вас като цяло.

Супер! И ние не ставаме сутрин с единствената мисъл в главата как да те ущастливим!

Значи аз няма да му помогна с нищо освен да му добавя още няколко думи в списъка които да търси в Гуги и да се лута като обезглавено пиле из мрежата.

Обезглавено, но с крила ;)

Дайте да станем всички тук едни идиоти и като такива да започнем да говорим на един език.

Ако човек иска да се развива, той ще се опитва да стигне нивото на знаещите. Не обратното!

Отговорите ви са не ефективни ако след като ги прочета останат още въпроси. А ако изникнат нови, това значи , че са и вредни.

След този ти пост избухнах направо. Опитвам се да се владея с hate-а(омразата) и се надявам да не прекалявам в момента:

- Какво означават въпросите?
- Въпросите са символ на любопитство, признак на желание за търсене на обяснение на проблеми - стари или нови.

Няма да философствам повече.

Ти ако нямаш още един милион въпроси след поредния урок, ходи си паси овцете!

Държа да се стигне до модел който да е ефективен.

Общ модел НЯМА! Ти учиш по един начин, аз уча по друг, трети по нови 2. Не можеш да генерализираш един процес, който е силно субективен.

Много ясно, че ако съм изпростел ще имам нужда някой да ме приземи.

Ходи да взимаш стълбата и слизай при нас.