Именно защото при останалите работи. Провери какво точно кликваш. Ако проблема е от стила, значи е нещо свързано, с дисплея, позиционирането, размерите и з-индекса. Много често правя менюта, които са със сложни ефекти и трябва да слагам в линка 2-3 спана за да мога да направя ефекта и често срещам подобни бъгове.
Например ако сложиш текста на линка в спан и направиш клик/ховър на линка, той няма да работи ако кликнеш върху самия текст. С още 2-3 спана става по-сложно.
Провери над кое седи мишката. Сложи ховър на на всички елементи от тая част на страницата като изкарва, например айди или друго уникално, може и с клик да го направиш, за да видиш на кво кликваш.
Може и да не от стила, не ти знам кода, но това е най-вероятното .