Автор Тема: ПРОДАВАМ Модем MOTOROLA  (Прочетена 4266 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikssa23

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 4
  • -Получени: 0
  • Публикации: 104
  • И сам войнът е войн!
    • Личен блог на Николай Велчев
ПРОДАВАМ Модем MOTOROLA
« -: 14 Март 2013, 23:05:51 »
Продавам го защото няма какво да го правя. Ето и снимка

Личен блог - http://nvelchev.com/

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 106
  • Публикации: 1444
    • DanailDR.EU
Re: ПРОДАВАМ Модем MOTOROLA
« Отговор #1 -: 14 Март 2013, 23:17:26 »
EURODOCSIS или US е? Това е важно защото са различни стандарти .
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

nikssa23

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 4
  • -Получени: 0
  • Публикации: 104
  • И сам войнът е войн!
    • Личен блог на Николай Велчев
« Отговор #2 -: 14 Март 2013, 23:27:50 »
Ами не знам . Кажи ми как да го проверя и да ти кажа. Досега беше използван от старата фирма която ми предлагаше интернет но ми приключи договора със нея и ми остана. Сега съм на друга фирма и тази машинка ми е излишна.
Личен блог - http://nvelchev.com/

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 123
  • -Получени: 73
  • Публикации: 1002
  • Кибик
« Отговор #3 -: 14 Март 2013, 23:42:11 »
Те от МСАТ ги ползват. И аз имам такъв.
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

metost

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 13
  • -Получени: 41
  • Публикации: 764
« Отговор #4 -: 15 Март 2013, 05:46:26 »
От долу на лепенката пише какъв е. Може да е SB5100, SB5101i, SB5101Е....
(рɐǝɥ ɹпoʎ uɹпʇ ʇ,uoр)

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
    • DanailDR.EU
« Отговор #5 -: 15 Март 2013, 08:34:54 »
Я първо провери хубаво дали фирмата ти го е продала или още си е техен. Нашата фирна го дава на клиентите за ползване и после си ги прибираме .... но понякога някои абонати решават че са си ги купили ....  Провери за всеки случай да не ти го търсят после.
Иначе може да се провери като го вкл. към тока и вкл. компютър към нео. В браузера отваряш 192,168,1000,1 и там си четеш инфото
« Последна редакция: 15 Март 2013, 08:37:04 от Данаил Рабаджийски »
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 123
  • -Получени: 73
  • Публикации: 1002
  • Кибик
« Отговор #6 -: 15 Март 2013, 12:24:52 »
192,168,100,1 Дидко :)
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #7 -: 15 Март 2013, 19:14:48 »
Тия запетайки със сигурност са точки. Чакайте аз сега друго да питам. Това е модем нали? Служи единствено и само да получаваш достъп. Сиреч не може да се ползва например за маршрутизатор или комутатор. А пък всеки един доставчик настоява да се ползват неговите модеми. Е тогава за чии ми е тая машинка?
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #8 -: 15 Март 2013, 19:30:11 »
Тия запетайки със сигурност са точки. Чакайте аз сега друго да питам. Това е модем нали? Служи единствено и само да получаваш достъп. Сиреч не може да се ползва например за маршрутизатор или комутатор. А пък всеки един доставчик настоява да се ползват неговите модеми. Е тогава за чии ми е тая машинка?
чакай ся че с теб нещо трудно се разбираме ... какво по ... ангелите е комутатор ... аз до колкото съм учил комутатора е включвател/изключвател или по народно му "копка" сигур искаш да кажеш суич но па от друга страна не го казваш ... много ма объркваш така ейй ... а извън лиричното отклонение защо да не може да си е суич нищо че е модем ... модемите на бтк си стават перфекни суичове че даже и уай-фай (сори Гоше ма не знам как е на български) си пръскат без ядове ... просто тряя да им се забрани DHCP-то
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #9 -: 15 Март 2013, 19:50:52 »
Та да питам та'а Моторола прилича ли ти на ония бетекаррските хуявейки?

А да за малко да забравя, за не поданиците на кралицата дето са забравили българския:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Мрежов_комутатор

п.п. „копка“ точно нищо не ми говори, както и останалите ти обяснения, явно сме в едно и също положение.
« Последна редакция: 15 Март 2013, 19:52:44 от wuser »
Мъдростта на патилото

"не работи"
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

metost

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 13
  • -Получени: 41
  • Публикации: 764
« Отговор #10 -: 15 Март 2013, 19:53:30 »
Точно това има предвид суич/рутер. Конкретно този модем не може да изпълнява тези фукнкции, тъй като разполага само с един ЛАН порт и просто ти осигурява точка за достъп до интернет от коаксиална мрежа. Има и кабелни модеми които са и рутери. Чесно казано не виждам кой ще си го купи този модем, понеже повечето кабелни оператори ти предоставят техен за ползване, но пък знам ли - може и да не съм прав. Също така ако не е Евродоксис скоростта, която развива модема е доста малка и вероятността да му трябва на някой такъв е още по-малка.
(рɐǝɥ ɹпoʎ uɹпʇ ʇ,uoр)

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
    • DanailDR.EU
« Отговор #11 -: 15 Март 2013, 19:58:10 »
Доста малка е относително. По US стандарта теоретично може да се достави 150 мегабита мисля (docsis 2.0) . Може ли да изпълнява финкцията на рутер ... до някъде, ако към него вършещ суич и пуснеш 4 компютъра всеки от тях ще си получи различно IP от мрежата 192.168.100.ххх. Иначе тоя модем иа RF порт, USB порт и RJ45 порт. Плюс ресет бутонче и букса за захранването.  Може да се ползва и собствен модем, но така или иначе разлика в цената няма, а задължително да се провери дали тоя модем е закупен от оператора или просто е ползван под наем .... много хора не си четат договорите и после стават бели.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3624
« Отговор #12 -: 15 Март 2013, 20:12:50 »
Гоше, той е от село не му са вързвай много  :D
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #13 -: 15 Март 2013, 20:26:36 »
извън темната
Хе-хе туко що ме затриха във Википедия, защото в една свързана статия попитах, как може да са такива олигофрени, без да им го казвам в очите. Тия са толкова много зле, че всеки път ме опровергават, колко по-надолу могат да паднат. Стигнали са невъзможни висоти. А причината, която използваха, за да ме изтрият е просто неподлежаща на обсъждане. Съвсем сериозно си мисля, че българоезичната част от Википедия просто трябва да се закрие. А всички, които имат регистрация там да им бъде отнето българско гражданство.
Мъдростта на патилото

"не работи"
Stilgar

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3624
« Отговор #14 -: 15 Март 2013, 21:15:22 »
Не са дорасли още за демокрацията Гоше, не им са сърди   ::)
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html