Автор Тема: Нова серия уроци за MVC Framework  (Прочетена 5198 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 42
  • Публикации: 1406
    • The Sietch
Re: Нова серия уроци за MVC Framework
« Отговор #15 -: 24 Януари 2013, 17:04:48 »
Аз не мога изцяло да се съглася с Jazz и то що се отнася до уроците на български. Уроците на български са полезни ако си изключително младо лъвче и сега тръгваш. Тук е идеята на сайта и на уроците.  Идеята на сайта  е да събира хората, които обичат компютрите и програмирането, мрежи и всякакви технологични джиджавки, но по една или друга причина не са го учили в университета. Подобен човек съм аз например.  Преди да намеря сайта си мислех например, че като мога да инсталирам един Windows съм Бог, което не е точно така и даже това попада в секцията основна компютърна грамотност. Уроците ми помогнаха да направя една основа, която после разбира се разширих с материали на английски.  И тук искам да го натъртя и затова ще го напиша с големи букви НЕ МОЖЕ ДА СТАНЕТЕ ДОБРИ СПЕЦИАЛИСТИ В ИТ СЕКТОРА БЕЗ ДА ЗНАЕТЕ АНГЛИЙСКИ, защото абсолютно всички  материали са на въпросния език, да  не говорим за терминология и неща от рода.  Нека да не цапаме обаче темата, а може би е редно да се направи нова, все пак това е темата за mvc framework-a на Ванката.
ето тук те подкрепям напълно ... точно защото са на български са един добър старт  ... преди да попадна на бога на Гатакка (още преди да се появи научи.ме) нямах никаква идея що аджеба е това програмиеане и има ли то почва у нас ... не че ся съм некъф добър програмист де но поне имам бегла представа що е то променлива цикъл и прочие ... но да се върнем на българския ... що чудо изчетах за това какво е аджеба масив и не можах да си го обясня и да го разбера ... обаче Ванката го обяснил на български като за прости хора и го зацепих ...

Съмнява ме. В PHP масив няма или поне не трябва да го наричаш така пред Ц програмист :)

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #16 -: 24 Януари 2013, 17:07:45 »
Аз не мога изцяло да се съглася с Jazz и то що се отнася до уроците на български. Уроците на български са полезни ако си изключително младо лъвче и сега тръгваш. Тук е идеята на сайта и на уроците.  Идеята на сайта  е да събира хората, които обичат компютрите и програмирането, мрежи и всякакви технологични джиджавки, но по една или друга причина не са го учили в университета. Подобен човек съм аз например.  Преди да намеря сайта си мислех например, че като мога да инсталирам един Windows съм Бог, което не е точно така и даже това попада в секцията основна компютърна грамотност. Уроците ми помогнаха да направя една основа, която после разбира се разширих с материали на английски.  И тук искам да го натъртя и затова ще го напиша с големи букви НЕ МОЖЕ ДА СТАНЕТЕ ДОБРИ СПЕЦИАЛИСТИ В ИТ СЕКТОРА БЕЗ ДА ЗНАЕТЕ АНГЛИЙСКИ, защото абсолютно всички  материали са на въпросния език, да  не говорим за терминология и неща от рода.  Нека да не цапаме обаче темата, а може би е редно да се направи нова, все пак това е темата за mvc framework-a на Ванката.
ето тук те подкрепям напълно ... точно защото са на български са един добър старт  ... преди да попадна на бога на Гатакка (още преди да се появи научи.ме) нямах никаква идея що аджеба е това програмиеане и има ли то почва у нас ... не че ся съм некъф добър програмист де но поне имам бегла представа що е то променлива цикъл и прочие ... но да се върнем на българския ... що чудо изчетах за това какво е аджеба масив и не можах да си го обясня и да го разбера ... обаче Ванката го обяснил на български като за прости хора и го зацепих ...

Съмнява ме. В PHP масив няма или поне не трябва да го наричаш така пред Ц програмист :)
абе тебе те нема в целата схема ;о)   идеята ми бе че някак си си изясних нещо дет не ми бе ясно и то на български ;оР
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #17 -: 24 Януари 2013, 17:09:55 »
Ако трябва да съм честен аз се запознах с уроците на Ванката от arenabg.com, там ги беше качил.  После минах през блога му, след това се кацнах тука и да си призная си ми пасна мястото.  Много ми е било интересно като почнат да ми обясняват как взимаш една книга и почваш да четеш и ще станеш мастър. Да ама не. Най-много да станеш код маймуна и толкова.  Идеята е следната. Много по-добре е този модел, по които сме минали всички тук. Гледаме уроците на Ванката и после влизаме в боя.  Тези уроци са полезни от гледна точка на това, че освен синтаксиса, ти показват най-важното нещо-Методологията на нещата.  Като имаш добра начална основа, после много по-добре може да отсееш шума, ненужното.  Задължително условие за всеки начинаещ е да прочете или погледа уроци за методология на програмирането, парадигми на програмирането, а и защо не за структури от данни.  Нека обаче започне с уроците на сайта. Освен това нека да не забравяме, че от всяко дърво, свирка не става.  Не всеки може да обяснява и да го прави добре.  Лично според мен Ванката може да го прави това. Може да е дървен философ, нарцис, да има лек акцент и да не говори на книжовен български език, защото какво ли не съм чувал по негов адрес, но уроците му са полезни. Ако някой мисли, че може да се справи по-добре, моля. Много са се опитвали, но никой не е постигнал кой знае какъв резултат.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #18 -: 24 Януари 2013, 17:12:11 »

И що да няма масиви? Е да не са по-правилата на бащицата, но вършат работа :)

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 42
  • Публикации: 1406
    • The Sietch
« Отговор #19 -: 24 Януари 2013, 17:27:00 »

И що да няма масиви? Е да не са по-правилата на бащицата, но вършат работа :)

Защото масивите както се вижда от самата дума са масивни. Тоест елементите им се нареждат един след друг в паметта. Идеята е, че адресът на всеки елемент може да се изчисли директно (размер на типа) * (индекс на елемента) + (адрес на масива). В php ни елементите имат един и същи размер, ни нещата се редят едно след друго (заради асоциативността), ни нищо. Въобще никва масивност няма в тея масиви :)

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #20 -: 24 Януари 2013, 19:04:53 »
Е не, просто ти се кланям на колене. Че си успял и да ги изгледаш  :o Направо ме разби от всякъде. Ти спал ли си тая нощ? Имаш много бири, а въпроса очевидно е приключен.
Питай го до 3 през нощта какъв бъг е оправял на джумлата :) Ама на лично да не се смеят всички!
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #21 -: 24 Януари 2013, 19:20:10 »
Няма да го питам, точно знам за какво става въпрос, че нали някой път и аз успявам да се вредя да кача нещо, та всички мизерии на джунглата са ми мега известни.
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #22 -: 24 Януари 2013, 20:38:55 »
Няма да го питам, точно знам за какво става въпрос, че нали някой път и аз успявам да се вредя да кача нещо, та всички мизерии на джунглата са ми мега известни.
Нищо не знаеш значи :)
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #23 -: 24 Януари 2013, 20:40:31 »
Нищо не знаеш значи :)
е па айде кажете де ...

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #24 -: 24 Януари 2013, 20:41:36 »
Щом не го е казал, явно не е за казване.
Мъдростта на патилото

"не работи"
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #25 -: 24 Януари 2013, 21:08:00 »
Може и да сте прави, че уроци по програмиране за начинаещи е по-добре да бъдат обяснявани на майчиният ти език, все пак почваш от А-Б.
Обаче съм срещал такива в мрежата, дето една година след това се чудиш,  дали на file да казваш файл или филе, това също е едно от нещата за което не трябва да се гледат уроци на български, 95% са боклук.
А за уроците на български за напреднали си е чиста загуба на време и ресурс. Никой, който е по-напред с материала, няма да седне да ги гледа, понеже вече се е научил да чете документацията на ЕN.
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #26 -: 24 Януари 2013, 21:16:38 »
@wuser  сигур както каза Еч да не се смеят всички ;о)
@jazzman само не разбрай какво общо има казването на файл или филе ... аз си казвам кансЕл, паст, дефаЛт, линУкс ... и т.н. ма да ти кажа чесно до сега не съм срещнал някой който да не ме е разбрал къде трябва да натисне за да си оправи проблемчето ...

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #27 -: 24 Януари 2013, 21:22:21 »
Че Линукс си е Линукс в Европа. Той му вика тъй, щото е отвъд голямото вода, ама това нищо не значи. Има много термини с разлика тук и там. Ей сега ми идва сикул (там), ескюел (тук), че даже и сял (най-тук).
Мъдростта на патилото

"не работи"
Stilgar

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #28 -: 24 Януари 2013, 21:26:20 »
Че Линукс си е Линукс в Европа. Той му вика тъй, щото е отвъд голямото вода, ама това нищо не значи. Има много термини с разлика тук и там. Ей сега ми идва сикул (там), ескюел (тук), че даже и сял (най-тук).
е аз нещо по различно ли казах??? или ти ме подкрепяш ... не моа да разбера ... и в крайна сметка на кой му пука дъли е файл или филе или фламбе ... ко ще и "нова патка" да каиш секи ша са сети за кво иде реч ... къв е проблема не се сещам че толкова са пени тоз музикант че на български било???

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #29 -: 24 Януари 2013, 22:18:05 »
Цитат
е аз нещо по различно ли казах??? или ти ме подкрепяш ... не моа да разбера ... и в крайна сметка на кой му пука дъли е файл или филе или фламбе ... ко ще и "нова патка" да каиш секи ша са сети за кво иде реч ... къв е проблема не се сещам че толкова са пени тоз музикант че на български било???
Със сигурност знам, че твои уроци и пари да ми дадеш нема да гледам   :o
ПП. Е, зависи от сумата  ;)
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html