Автор Тема: Нова серия уроци за MVC Framework  (Прочетена 5389 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gatakka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 19
  • Публикации: 681
Нова серия уроци за MVC Framework
« -: 23 Януари 2013, 19:28:08 »
Здравейте всички (ако бъркам темата, извинявам се). Току що приключих и качих серия уроци, в която се прави MVC Framework от 0. 43 видеа с продължителност 9 часа. Ще се радвам, ако екипа ги качи в сайта. Може да ви дам видеата, или да си ги зулите от youtube :)
http://gatakka.eu/?cat=56
« Последна редакция: 23 Януари 2013, 20:20:28 от gatakka »
За да знаеш трябва да питаш,
но за да знаеш някой трябва да ти отговори на питанията.
Добре дошли в Научи Ме!

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
Re: Нова серия уроци за MVC Framework
« Отговор #1 -: 23 Януари 2013, 22:57:46 »
Недей очаква голям интерес към MVC в научиМе.
Тези дето горещо искаха нещо подобно, отдавна не посещават форума, просто се изучиха и преминаха към други сорбони  ;)
« Последна редакция: 23 Януари 2013, 23:02:59 от jazzman »
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #2 -: 24 Януари 2013, 07:58:11 »
Jazz ти недей да бъдеш толкова сигурен.  Важно е че Ванката се е постарал и това мисля, че ще е полезно за всички.

gatakka

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #3 -: 24 Януари 2013, 09:44:54 »
Мотивацията ми не е да постигна много гледания, криско и подобни си гледат гледанията, мен не ми пука. Ще се радвам да ги качите, а хората които се интересуват, ще ги гледат :)
Добре дошли в Научи Ме!

metost

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 13
  • -Получени: 41
  • Публикации: 764
« Отговор #4 -: 24 Януари 2013, 10:54:05 »
Качени са вече.
(рɐǝɥ ɹпoʎ uɹпʇ ʇ,uoр)

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #5 -: 24 Януари 2013, 11:18:44 »
Мето, Иван предлага да ни даде неговите файлове:

https://plus.google.com/communities/115739684247914707104?cfem=1#communities/115739684247914707104

Викам да му пратим паролата за ftp, за да ги натовари. Не за друго, ама знаем, че тубата прави някой шашми (конвертира ги, както ѝ дойде) и може да изникне някое проблемче.

Какво мислиш? Ако си съгласен, направо му прати паролата да не се бавим в комуникация.
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #6 -: 24 Януари 2013, 11:23:42 »
Я ега ти бързия  :o :o :o Гатьо ги качи снощи, а ти вече си ги натоварил всички  :-* :-* :-*
Мъдростта на патилото

"не работи"
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

metost

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 13
  • -Получени: 41
  • Публикации: 764
« Отговор #7 -: 24 Януари 2013, 11:24:50 »
Свалил съм от Тубата HD вариянтите на видеата - преглеждал съм ги внимателно и намят никакви проблеми. Ако се яви нещо тогава, за сега смятам за ненужно.
(рɐǝɥ ɹпoʎ uɹпʇ ʇ,uoр)

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #8 -: 24 Януари 2013, 11:28:17 »
Е не, просто ти се кланям на колене. Че си успял и да ги изгледаш  :o Направо ме разби от всякъде. Ти спал ли си тая нощ? Имаш много бири, а въпроса очевидно е приключен.
Мъдростта на патилото

"не работи"
Stilgar

gatakka

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #9 -: 24 Януари 2013, 13:57:16 »
WoW, мега сте бързи. Благодаря! :)
Добре дошли в Научи Ме!

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #10 -: 24 Януари 2013, 14:12:55 »
Jazz ти недей да бъдеш толкова сигурен.  Важно е че Ванката се е постарал и това мисля, че ще е полезно за всички.

Само исках да му кажа, че състава е доста променен и тези които останаха активни от самото начало се броим на пръсти.

А иначе за Иван, мога само да го поздравя и съм на мнение, че колкото по качествени хора посещават и пишат за научиМе толкова по-добре за цялото комюнити.

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #11 -: 24 Януари 2013, 14:19:18 »
Вярно е, че тук публиката понамаля, но и ние сме виновни. Позамерили сме го много от към уроци. Всеки си тича по негови задачи и ако не са двама-трима, хич нищо не бихме имали.

Сега съгласен съм, че тези дето почнаха някога (странно изказване за няколко години, но в днешно време времето лети бързо) са си научили МВЦ, ООП и т.н. самички, без да чакат на Иван. Това донякъде е точно така, съмнение няма. Но не е ли и това целта? Не да се чака всичко на готово, а да се блъскаш и да растеж?

Струва ми се, че се забравя нещо много важно. Глад за разработчици има силен, те първа ще изникват нови таланти. Тъй, че да. Едно „поколение“ е изтървано, но ще идват нови и нови. Уроците имат огромен смисъл, не е загубен.

Както написах и в дневника му — ако имаше още десет човека като него, бихме цъфнали (цялата държава, не само форумът).
Мъдростта на патилото

"не работи"
Stilgar

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #12 -: 24 Януари 2013, 15:51:27 »
Уроците в сайта са си много добре. Аз като един активен потребител мога да кажа че 95% от въпросите във форума са насочени основно към php за начинаещи.

За себе си мога да кажа, че уроците на Иван не съм гледал ( с изключение тази от секцията за начинаещи ) , не защото са некачествени ами щото са на български.

Уроци, както и сайтове на български с изключение на този и forum.abv.bg, където съм модератор не посещавам и не гледам.

За мен англо-говорящият свят мачка всички и всичко свързано с IT сферата и най-качествената информация може да бъде намерена там на английски.   

Гоше, аз на друго се ядосвам понеже съм малко далеч от балканиадата  :(

Много от  потребителите тръгват от тук и от уроците на Иван.

След време обаче вместо да подпомогнат форума и сайта да се развият, било то с идеи, въпроси, статии, линкове към интересни неща и т.н... подвиват опашки и изчезват от тук забравяйки основната идея на научиМе.

Има обаче и друг тип хора, за които аз лично пиша и стоя тук.

Наскоро четох пост на потребител предлагайки възможности за работа, понеже той самият бил научил много от сайта и форума на научиМе.

Има и други които са предлагали работа, като г-н керкенез, също така модераторите помагат с каквото могат и много често тяхната работа не се вижда, но аз знам за кво иде реч.

Да не споменавам и чата, че и там доста често се задават въпроси и се помага (ние си знаем от кого  ;D ).

В началото бях песимист за научиМе, но виждам че вече 3-та година сайта расте, макар и бавно но расте. Много траш мина от тук, но нещата се стилизират и отсяват с времето.

За мен всеки един потребител е еднакво ценен, стига да носи посланието в себе си дадено от хората поддържащи този сайт.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #13 -: 24 Януари 2013, 16:22:15 »
Аз не мога изцяло да се съглася с Jazz и то що се отнася до уроците на български. Уроците на български са полезни ако си изключително младо лъвче и сега тръгваш. Тук е идеята на сайта и на уроците.  Идеята на сайта  е да събира хората, които обичат компютрите и програмирането, мрежи и всякакви технологични джиджавки, но по една или друга причина не са го учили в университета. Подобен човек съм аз например.  Преди да намеря сайта си мислех например, че като мога да инсталирам един Windows съм Бог, което не е точно така и даже това попада в секцията основна компютърна грамотност. Уроците ми помогнаха да направя една основа, която после разбира се разширих с материали на английски.  И тук искам да го натъртя и затова ще го напиша с големи букви НЕ МОЖЕ ДА СТАНЕТЕ ДОБРИ СПЕЦИАЛИСТИ В ИТ СЕКТОРА БЕЗ ДА ЗНАЕТЕ АНГЛИЙСКИ, защото абсолютно всички  материали са на въпросния език, да  не говорим за терминология и неща от рода.  Нека да не цапаме обаче темата, а може би е редно да се направи нова, все пак това е темата за mvc framework-a на Ванката.

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
« Отговор #14 -: 24 Януари 2013, 16:52:34 »
Аз не мога изцяло да се съглася с Jazz и то що се отнася до уроците на български. Уроците на български са полезни ако си изключително младо лъвче и сега тръгваш. Тук е идеята на сайта и на уроците.  Идеята на сайта  е да събира хората, които обичат компютрите и програмирането, мрежи и всякакви технологични джиджавки, но по една или друга причина не са го учили в университета. Подобен човек съм аз например.  Преди да намеря сайта си мислех например, че като мога да инсталирам един Windows съм Бог, което не е точно така и даже това попада в секцията основна компютърна грамотност. Уроците ми помогнаха да направя една основа, която после разбира се разширих с материали на английски.  И тук искам да го натъртя и затова ще го напиша с големи букви НЕ МОЖЕ ДА СТАНЕТЕ ДОБРИ СПЕЦИАЛИСТИ В ИТ СЕКТОРА БЕЗ ДА ЗНАЕТЕ АНГЛИЙСКИ, защото абсолютно всички  материали са на въпросния език, да  не говорим за терминология и неща от рода.  Нека да не цапаме обаче темата, а може би е редно да се направи нова, все пак това е темата за mvc framework-a на Ванката.
ето тук те подкрепям напълно ... точно защото са на български са един добър старт  ... преди да попадна на бога на Гатакка (още преди да се появи научи.ме) нямах никаква идея що аджеба е това програмиеане и има ли то почва у нас ... не че ся съм некъф добър програмист де но поне имам бегла представа що е то променлива цикъл и прочие ... но да се върнем на българския ... що чудо изчетах за това какво е аджеба масив и не можах да си го обясня и да го разбера ... обаче Ванката го обяснил на български като за прости хора и го зацепих ...
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...