Автор Тема: C/C++ -литература  (Прочетена 10980 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 275
  • Публикации: 2602
  • meow
Re: C/C++ -литература
« Отговор #15 -: 01 Юли 2012, 02:24:47 »
Т'ва с патриотизЪма си е чист стереотип - само се ограничаваш! Идеята на borovaka за принтенето си е супер далавера, друг вариант е да минеш на някой ebook reader или таблет.

п.с. А тая Магито да си 'оди на село, книгите ѝ са бъш в университетски стил.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #16 -: 01 Юли 2012, 11:20:12 »
TROLL
Не дай да учиш С++ не е патриотично никак.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #17 -: 01 Юли 2012, 11:22:51 »
Чакай сега Ав, как тъй на село??? Университетите са точно градско явление, безкрайно далеч са от селският бит и култура. Не можеш да я пращаш там, тя не е за там, няма допирателни.

Относно езиците. Приемете, че не на всички езиците им вървят. Има пълни инвалиди. И това не е лошо, те си имат други предимства. Като знам на мен, колко много ми коства английският език. В нищо друго не съм влагал, толкова енергия и време. И пак резултата е, че съм на ниво технически. Нормална книга НЕ мога да прочета.

И това с езиците се прекалява. На мен са ми искали тоя същия език в среда, където работят само българи (от над 3000 човека, няма нито един англичанин или австралиец) и работят само с българи като контрагенти. 

И това далеч не е само за мен. Непрекъснато срещам това по обяви, където най-малко му е мястото. Скоро кандидатствах за работа, която е всъщност 100% от времето на колела. И ми искаха… компютърна грамотност, каквото и да значи тоя термин, защото е безсмислен.

===========

Еч езика на Стил ли да учи, че е на кирилица :P
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #18 -: 01 Юли 2012, 14:48:51 »
Жоре много сме я водили тая тема, за знаенето на езика(в частност английския).  Не може да искаш да напредваш в IT сферата и да не го знаеш. Поне на техническо ниво. Никой не изисква да се чете Шекспир в оригинал, но на война не се ходи гол. ;)

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 42
  • Публикации: 1406
    • The Sietch
« Отговор #19 -: 01 Юли 2012, 15:40:09 »
Езиците, които се ползват в индустрията до един са на английски, документацията също. Не сме 93та, книгите няма за кога да се отпечатат к'во остава да се преведат. И накрая Spybook утре като си променят API-то и счупят на хората apps пак, познай дали ще пуснат информация за промяната на български.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3624
« Отговор #20 -: 01 Юли 2012, 16:09:39 »
Какви са тези глупости, че видиш ли да не учиш/четеш/пишеш/говориш някакъв западен език е вид патриотизъм....
Къде ги четеш тези неща, да хвърля и аз едно око  ???
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #21 -: 02 Юли 2012, 08:26:00 »
Патриотизъм е да ги четеш, пишеш и т.н. на български. Поне това мисля, че искаше да каже. А иначе е вярно, че на нашенски информацията е винаги стара, ако въобще я има. Ето например той пита за Ц++. Ами то миналата година излезе нов стандарт и той вече започна да се прилага. За Ц също, не че има сносно четиво за него де.
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

dracyla

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 2
  • -Получени: 3
  • Публикации: 29
« Отговор #22 -: 03 Септември 2012, 10:01:22 »
Здравейте,

Аз нямам особено много опит със С++ както с java, но искам малко да задълбая.

Някой ще може ли да ми предложи някакво сносно четиво за новият стандар и за наистина адвансед неща свързани със С++.  Не е задължително да е бг.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #23 -: 19 Септември 2012, 13:14:07 »
E като нямаш опит в C++, по добре започни с нещо по за начинаещи преди да скочиш на наистина високите неща

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 48
  • Публикации: 906
« Отговор #24 -: 19 Септември 2012, 14:18:41 »
@dracyla Наскоро lynda.com пуснаха видео уроци за C/C++11 прегледах няколко, обясненията са добри, може да ги разгледаш ( предполагам, че ще можеш да ги намериш ... ). Иначе "The book" се учаква 2013 http://www.stroustrup.com/4th.html
в смисъл това си "The C++ Programming Language (4th Edition)" на Bjarne Stroustrup ( автора на езика ), четвърото издание ще описва C++11 стандарта. Иначе като гледам има вече книжки в нета примерно http://www.artima.com/shop/overview_of_the_new_cpp.
Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"