Автор Тема: Geek-Inside Portal  (Прочетена 767 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Keeper_old

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • -Казани: 7
  • -Получени: 5
  • Публикации: 72
Geek-Inside Portal
« -: 22 Септември 2012, 00:04:15 »

Нуждаеш се от помощ с кода си? Отчаяно се опитваш да се справиш с наскоро появил се проблем с компютъра си? Тогава си на правилното място. Geek-Inside цели да привлече както умели девелъпъри, така и хора нови в света на компютрите от целия свят, за да им помогне да се справят с проблеми свързани с тяхните проекти и разработки!

Проектът включва:
  • Начална страница включваща описанието на сайта и най-новите събития и новини около компютърния свят
  • Форум, предназначен за онлайн дискусии и съдействие
  • Секция за теглене на един от най-известмоя Freeware Софтуер за разработчици
  • Генератор на еднопосочни хаширащни алгоритми
  • Генератор на пароли с фиксирана дължина и съдържание
  • Форма за контакти, в случаи на неточносто от страна на екипа или въпроси свързани със сайта

Лесно достъпен и стилизиран до съвършенство, порталът се превръща в най-добрия ви онлайн помощник.

Запитвания, мнения и всякакви критики са добре дошли!
« Последна редакция: 22 Септември 2012, 00:07:04 от Keeper »
Безплатно кракване на хаширащи и криптографски алгоритми --> http://www.hackforums.net/showthread.php?tid=2615816

Prometheus

• Гост
Re: Geek-Inside Portal
« Отговор #1 -: 22 Септември 2012, 15:15:09 »
Аз имам няколко забележки:

1. Хеширането е еднопосочен процес, следователно това не е вярно:
Цитат
The project also offers a section for encryption of sensitive data in 37 different one-way hashing algorithms.
Няма как да кодираш нещо с хеширащ алгоритъм :) то даже ти си си написал, че е one-way.

2. Щеше да е добре, като кликнеш на "hash generator", "passwd gen" бутоните, освен описанието, да се появи и един линк примерно "Към генератора на пароли"

3. Добави възможност  за хеширане на файлове, никой няма нужда от hashCode на дума или изречение :)

4. Прозрачното drop-down меню на tools ме дразни, защото бялата лента отдолу ми минава почти през текста

5. Footer-a при downloads ми се показва на средата на страницата (Chromium съм)

Keeper_old

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • -Казани: 7
  • -Получени: 5
  • Публикации: 72
« Отговор #2 -: 22 Септември 2012, 16:49:35 »
1. Тъй като функцията е еднопосочна не съм писал кодиране, а криптация. Самата хашираща функция е вид криптиране.

2. За това си прав, мислех да го добавя, но явно съм пропуснал.

3. Ще добавя и инпут за хаширане на файлове, но далеч не си прав, че никои няма нужда от хаширане на единичен стринг.

4. Ще го имам и това впредвид. Когато го направих транспърънт не помислих, че няма да се вижда добре от плъгина за картините.

5. Нямам си и на идея защо ти го изкарва по средата. Пробвах под Chromium, и ми излиза където трябва. Ще се поразровя за това.
Безплатно кракване на хаширащи и криптографски алгоритми --> http://www.hackforums.net/showthread.php?tid=2615816

Prometheus

• Гост
« Отговор #3 -: 22 Септември 2012, 19:25:21 »
1.
Цитат
In cryptography, encryption is the process of transforming information (referred to as plaintext) using an algorithm (called a cipher) to make it unreadable to anyone except those possessing special knowledge, usually referred to as a key. The result of the process is information (in cryptography, referred to as ciphertext). The reverse process, i.e., to make the encrypted information readable again, is referred to as decryption (i.e., to make it unencrypted).
In many contexts, the word encryption may also implicitly refer to the reverse process, decryption e.g. “software for encryption” can typically also perform decryption.

Щом криптираш нещо трябва да можеш да го декриптираш. Аз просто използвах българска дума.  Хеширането не е криптиране.

4. Ето ти снимка:   Цък

Zealar

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 17
  • Публикации: 152
« Отговор #4 -: 22 Септември 2012, 19:50:58 »
http://www.geek-inside.com/downloads.html
Разделете ги някак също така има смеска между 64 и 32 битови и някой бутони водят към сайта където потребителя може да види за какво служи дадената програма други просто свалят файла объркващо е.