Имам чувството, че с delegate ще стане същата история, то взимах id, ама не беше само едно. Хане, за това с предаването на id-то като параметър не го бях обмислил, просто не бях свързал двете функции - евентуално може да стане.
Мъдрих го един ден, просто вече не ми се занимава. Пък и мисля, че е много по-лесно потребителя да натисне няколко пъти десния бутон, отколкото да избира от контекстно меню накъде да върти. Ако се съберат повече функции към конкретните снимки, които най-добре да се сложат като контекстно меню, тогава бих се мъчил отново.