Автор Тема: Използване на external файлове  (Прочетена 1442 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HD

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
Използване на external файлове
« -: 14 Август 2012, 11:11:11 »
Дълго време мислих да не го пиша на тема това, но попаднах на едно интересна статия.  http://www.stevesouders.com/blog/2010/12/06/evolution-of-script-loading/
В нея пича обяснява как е по-добре да зареждаме външните js файлове едва ли не преди затварящия body таг.  И това ме накара да се замисля, защо е необходимо да зареждаме всичко в head тага? Javascript може да се зареди навсякъде във html файла. Защо е необходимо всички файлове да се зареждат в главата?

Stan

  • Hero Member
  • *****
  • Благодарности
  • -Казани: 27
  • -Получени: 135
  • Публикации: 641
Re: Използване на external файлове
« Отговор #1 -: 14 Август 2012, 11:37:35 »
Специално за джава скрипт е препоръчително да се зарежда преди затварящия body таг все пак, ако има зареждане на js библиотека (особено ако се зарежда от собствения сървър, а не от някой CDN ) потребителя трябва да чака на бял екран докато се заредят 90кб, а пък ако има и още допълнителни скриптове ... а в днешно време колкото и по-бърз да става интернета толкова по-нетърпеливи стават потребителите.Най-добрия вариянт е в "главата" да се поставя мета информацията и стилизациите(css).Ествествено има ситуации при които джава скрипт-а трябва да се зарежда точно там - може би не най-добрия пример, но нали напоследък станаха "модерни" jquery слайдърите, част от които ако не си ги "моднеш" ще има едно отвратително "изхвърляне" на снимките върху последващото съдържание, което ще се явява за милисекунди при всяко зареждане на сайта ако не се зарежда js-a преди хтмл съдържанието.