Специално за джава скрипт е препоръчително да се зарежда преди затварящия body таг все пак, ако има зареждане на js библиотека (особено ако се зарежда от собствения сървър, а не от някой CDN ) потребителя трябва да чака на бял екран докато се заредят 90кб, а пък ако има и още допълнителни скриптове ... а в днешно време колкото и по-бърз да става интернета толкова по-нетърпеливи стават потребителите.Най-добрия вариянт е в "главата" да се поставя мета информацията и стилизациите(css).Ествествено има ситуации при които джава скрипт-а трябва да се зарежда точно там - може би не най-добрия пример, но нали напоследък станаха "модерни" jquery слайдърите, част от които ако не си ги "моднеш" ще има едно отвратително "изхвърляне" на снимките върху последващото съдържание, което ще се явява за милисекунди при всяко зареждане на сайта ако не се зарежда js-a преди хтмл съдържанието.