Автор Тема: MagicPortal - Твоят портал за разкриване на фокуси  (Прочетена 3034 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Zorko

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 33
  • -Получени: 8
  • Публикации: 206
Здравейте. Какво мислите за сайта ми : http://magicportal.ivanovv.info ?
На wordpress основа е , защото първо опитах да го направя с php и ето какво стана www.magic-portal.allalla.com/old , но не ми хареса и реших да го направя на wordpress .  Очаквам мнението ви  :)

Stan

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 27
  • -Получени: 135
  • Публикации: 641
Определено със системата за управелние на съдържанието wordpress е по-сполучливия вариянт.Можи би трябва да барнеш тук-там самата тема и да я направиш "по-магическа", защото аз лично само от заглавието разбирам че става въпрос за фокуси.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
Що се отказа от фокусите, леб от тва нема ли в БГ ?
Идеята около сайта ми допада, дори се зачетох - доста увлекателно е ;)
Казах го на едно момче преди 3-4 дена, ако искаш да се занимаваш с програмиране почни да учиш php from scratch (от нулата ).
Това което си направил сам въобще ама въобще не е толкова зле. Имаш си абсолютно правилна html structure - хедър, лого, меню, сайдбар, контент и т.н..
За всичко останало се иска време, много четене, ровене в мрежата и задаване на много въпроси - но си в правилната посока..
Тук е добро място където би могъл да получиш адекватни съвети, не защото сме големи майстори, ами защото 90% от нас предпочитат да си пишат апликейшъните от нулата и сме горе-долу наясно кое, как и защо се получава..
jazzman
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 120
  • -Получени: 73
  • Публикации: 991
  • Кибик
Напълно съм съгласен с набора(jazzman), това което си направил сам е много добро. Но ако се позанимаеш с php ще стане още по- добро.
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

Zorko

• Full Member
  • Благодарности
Благодаря ви !  :)
Значи имате ли идеи , какво още да добавя на сайта ? Какво му липсва ?
На началната страница да излиза последният фокус , или страница добре дошли ?
И по колко фокуса да излизат на страница ? Сега е по 1 .
Благодаря !

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
Ако остане само в БГ вариянт е мъртъв!
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
Благодаря ви !  :)
Значи имате ли идеи , какво още да добавя на сайта ? Какво му липсва ?
На началната страница да излиза последният фокус , или страница добре дошли ?
И по колко фокуса да излизат на страница ? Сега е по 1 .
Благодаря !

За кой сайт говориш ?
Ако е този писан на wordpress,  си ми прилича на wordpress отвсякъде с много излишни неща. Ако говориш за другия, той е съвсем гол за да можем да обсъждаме каквото и да е  ;)

Zorko

• Full Member
  • Благодарности
Говоря за тоя wordpressa.. Какво да добавя още , какво да премахна ?

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 120
  • -Получени: 73
  • Публикации: 991
  • Кибик
Ние сме просто писачи на код, не сме програмисти и дизайнери, но ще ти кажа моето мнение - махай WP-са и си продължи ръчната работа!
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
Говоря за тоя wordpressa.. Какво да добавя още , какво да премахна ?

CMS  са подходящи за хора, които нямат умения в програмните езици или имат минимални такива, но пък имат добър дизайнерски усет и идеи в главите си как трябва да изглежда даден уеб сайт -> но нищо повече ;)
Проблемите идват тогава, когато им влезне муха в главата и решат да променят неща във функциите на системата, и ако точно тази функционалност липсва в контрол панела или няма все още написан плъгин или трябва да се пипа някакъв конф.  файл настава адаааааааа.
Не стоят така нещата обаче, при тези които си пишат кода сами. Те още в началото имат изграден скелет в главите си (поне аз съм така), за какво ще служи този сайт, какъв набор от функции ще ми трябват, каква база ще ми трябва (таблици, колони), и т.н и т.н..
С други думи, в единият случай ти се подчиняваш на готовия код, а в другият той на теб.

MrCroZer

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 11
  • -Получени: 17
  • Публикации: 410
Цитат
CMS  са подходящи за хора, които нямат умения в програмните езици

Не е ли напълно опбратното на това което каза, за да научиш 1 система ти трябва опит доста в програмните езици, под научиш имам предвид от страна на developer. Все пак за да се изгради модул или тема за система, която и да е , не става дума само за wordpress,  не е малко нещо .

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
@MrCroZer, нямах предвид дивелопърите дето пишат плъгините за CMS -те , респект към тях..
Искам да кажа, че познавам хора без познания в html, css, js, php, sql и т.н и правят сайтове, само с един контрол панел ;)

Stan

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 27
  • -Получени: 135
  • Публикации: 641
..Какво да добавя още , какво да премахна ?

Ами хедъра на мен ми стои голичък, можеш да го поукрасиш повечко.По отношение на това какво да премахнеш:

Код: HTML
  1. <div class="PageBackgroundGlare">
  2.     <div class="PageBackgroundGlareImage"></div>
  3. </div>

Тоест тия диагоналните черти(егати и реализацията по отношение на кодиране), лично за мен дразнят и не се препокриват с цялостния вид на сайта.За бекграунд текстурата, мисля че отговаря за магическата тематика, не дразни очите и лесно се разчита текст върху нея.

Добре би било да потърсиш в нета за сайтове на такава тематика, да вземеш идеи и да ти дойде музата.Надявам се имаш необходимите познания за да можеш да направиш леки "козметични" промени в дизайна на темата, която изпозлваш.