Автор Тема: Как Да ... ?  (Прочетена 1559 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FANatik

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 9
  • -Получени: 0
  • Публикации: 41
    • Doccy BG
Как Да ... ?
« -: 03 Юни 2012, 00:33:17 »
Ето го сайта http://kakda.net  или http://kakda.info - сайт, в който потребители търсят решение на свои въпроси относно всичко.. Също така ще им и уроци свързани с абсолютно всичко :] Кода е изцяло авторски и моля ако намерите грешки да докладвате :]

P.S Не обръщайте внимание на домейна, че е безплатен - скоро ще закупя TLD, а хоста е платен и стабилен :]

Изкажете вашето мнение като цяло за сайта - идеята, дизайна, функционалността и т.н.

Тестов акаунт
Username : testaccount
Password : testy
« Последна редакция: 03 Юни 2012, 23:33:32 от FANatik »

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
Re: Как Да ... ?
« Отговор #1 -: 03 Юни 2012, 07:28:11 »
Всичко е js  бе човек, как мислиш ще се оправят роботите тука?
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

Stan

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 27
  • -Получени: 135
  • Публикации: 641
« Отговор #2 -: 03 Юни 2012, 12:11:38 »
Изкажете вашето мнение като цяло за сайта - идеята, дизайна, функционалността и т.н.
Дизайна лично за мен е приличен като изключим логото "Как да ... ?" мисля, че с фотошоп може да се направи нещо къде,къде по-добро. По отношение на кодирането мисля, че има още какво да се желае.С моята резолюция 1024x768 дизайна започва макар и не фрапантно да се "чупи".Нищо не ти пречи да зададеш на основните дивове една минимална дължина, като по този начин печелиш уеднаквяване на дизайна при потребители с по-малки резолюции(най-вече тези с "мобифоните").Изполването на "*" за селектиране на всички елементи и нулиране на свойствата им като маргин и паддинг също е много коментирано.Никой уважаващ себе си кодер не би го използвал,защото се натоварва излишно браузъра на потребителя за да нулира на абсолютно всички елементи тези свойства.Има доста популярни примери за css reset в мрежата използвай тях.И още нещо - защо за хоризонталната навигация си използвал имг таг, такова нещо виждам за пръв път, не е никак подходящо.Използвай background на съответния елемент за да постигнеш дадения ефект.И не на последно място както ти е казано по-горе сайта ти не е никак "приятелски" настроен към търсачките.

NoBBy

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 4
  • -Получени: 38
  • Публикации: 309
« Отговор #3 -: 03 Юни 2012, 16:26:44 »
Абе как решихте че ботовете ще имат проблем с индексацията? Не че съм много запознат със начина на работа, но в случая линковете си зареждат каквото си трябва.

Този "loading" не е ajax заявка, а просто се върти докато страницата се зареди. Слага се в html-а, маха се от js-а при зареждане на страницата.
Естествено е много зле...понеже на потребител без джаваскрипт ще му се върти вечно и няма да има достъп до нищо, да не говорим, че все пак е добре потребителя да може да борави със елементите по страницата веднага след като са заредени.
За това, съвет към автора - ако толкова искаш да го има слагай го също със js, примерно най-горе в head-a.

Та да се върнем на ботовете - отварят си html-a, четът линковете, правят заявки към тях, идва им нов response. Няма линкове в js, така че аз поне не виждам проблем.

Подкрепям abcd, за ресета на css-a, но препоръчвам normalize.

Като дизайн на мен ми допада, може да направиш някой и друг тестове потребител да видим повече функционалност.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #4 -: 03 Юни 2012, 21:33:41 »
Четох една статистика, при това преди няколко години - "Ако даден сайт не зареди до 7 сек. клиента не повтаря" , мисля че границата в наши дни падна на 5...
При мен сайта зарежда около 10 сек, Знам, спомена за безплатният хост , просто обръщам внимание..
За мен сайтове от такъв тип са обречена кауза ( не искам да те обезкуража), но всичко което излиза в англо-говорящия свят мачка като танк.
Ако е просто за спорта или с образователна цел да се научиш да програмираш в уеб е - ОК .. 

Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

MrCroZer

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 11
  • -Получени: 17
  • Публикации: 410
« Отговор #5 -: 03 Юни 2012, 22:11:05 »
Съмнява ме ботовете да имат проблем с джаваскрипта, но това със лоадера при зареждане на всяка страница, мен не ме устройва лично, бих предпочел да става бързо, макар че това ти е идеята да е "плавно" може би.. има какво да се пипне по дизайна, макар и да не съм тествал под ИЕ. Не мога да говоря за функционалност, защото не съм тествал.

Джаз иначе, при мен зарежда бързо, под секунда без да са заредени js файловете иначе с тях под секунда и половина. Иначе и аз съм чувал че до 5 секунди има някакъв "стандарт" измежду приемливото, макар че аз лично считам че и 3 секунди са много. Ама си зависи от съдържанието и целия сайт.

FANatik

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 9
  • -Получени: 0
  • Публикации: 41
    • Doccy BG
« Отговор #6 -: 03 Юни 2012, 23:24:54 »
Относно критиките по дизайна - просто там не съм добър и съм се старал колкото мога .. Да, loader-a е с цел работите да изглеждат по-плавно .. Колкото до SEO friendly мога да кажа, че е на ниво .. И все пак системата тепърва има да й се правят много работи и много редакции ..

P.S На мен ми зарежда много бързо - под секунда, а интернета ми не е кой знае какво ...
« Последна редакция: 03 Юни 2012, 23:28:09 от FANatik »

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #7 -: 04 Юни 2012, 00:06:18 »
Я направете Disable Cashe на браузърите и да видим дали е същото, щото аз само така тествам. Преди малко удари 12 сек зареждане на home page -a :)
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Stan

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 27
  • -Получени: 135
  • Публикации: 641
« Отговор #8 -: 04 Юни 2012, 11:59:31 »
Относно критиките по дизайна - просто там не съм добър и съм се старал колкото мога ... Колкото до SEO friendly мога да кажа, че е на ниво ..

Надявам се приемаш критиката като градивна, а не обидна.Виждам, че много неща не са ти ясни по отношение на кодиране на дизайн, но ако имаш желание можеш да се научиш информация бол.За това колко е seo friendly сайта ще се въздържа от коментар и ще кажа, че само времето ще покаже.Предполагам имаш гугъл акаунт, управлявай си сайта,оптимизирай го  и следи индексираните страници от бота ("inurl:...","site:.." и т.н.).

пп.Зареждането при мен е на добро ниво около секунда и половина.