Автор Тема: Онлайн магазин за телефони  (Прочетена 2083 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mgrozdanov

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 0
  • Публикации: 136
Онлайн магазин за телефони
« -: 26 Април 2012, 22:13:36 »
Още един сайт от мен. Би трябвало да стане онлайн магазин за телефони, но засега е само с демо продукти. Доста сложно се оказа да се намерят конкурентни цени.

Цялата система(MVC) е написана от мен, дизайна също е мой, като изключим бутоните за вход в хедъра, който са копирани от друг сайт.

Засега смятам да си развивам SEO уменията с него.
Цел на SEO оптимизацията е да излезе на първо място на думите смартфони, телефони, нови смартфонителефони на лизинг. Също така всички публикувани модели телефони трябва да се индексират в първите две страници.

« Последна редакция: 26 Април 2012, 22:15:54 от mgrozdanov »

kerkenez

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 2
  • -Получени: 14
  • Публикации: 1205
Re: Онлайн магазин за телефони
« Отговор #1 -: 27 Април 2012, 00:33:36 »
Харесва ми изчистения дизайн на сайта и ключовите думи в коментара : )
Не ми харесаха само "Контакти" и "Приключване на поръчката". Първото е недостатъчно а второто не работи. Освен това не видях търсачка а задължително трябва да има.

mgrozdanov

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #2 -: 27 Април 2012, 08:32:52 »
Да търсачка наистина трябва да има и ще направя. А приключването на поръчката нарочно не стига до край, да не реши някой да си напазарува нещо :) Контактите вчера един приятел, който пълни сайта ги е създал като текстова страница, а не като страница тип "Контакти".  Днеска ще ги оправя.
« Последна редакция: 27 Април 2012, 08:41:07 от mgrozdanov »

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #3 -: 27 Април 2012, 09:43:12 »
Тоя линк към апи-то на фейсбука отдолу сам ли се слага или ти си го сложил? Малкото синьо Ф.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

mgrozdanov

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #4 -: 27 Април 2012, 09:54:13 »
Само си го слага, на знам дали може да се маха.

Stan

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 27
  • -Получени: 135
  • Публикации: 641
« Отговор #5 -: 27 Април 2012, 12:35:35 »
Браво за труда.Имам обаче две забележки:
1.Когато го отвориш сайта с IE8 и надолу се появява празно място под футъра, високо колкото е височината на съдържанието - може би защото не ти е валидиран хтмл-а там имаш вмъкнати параграфи(типично блокови елементи) в линкове(типично инлайн елементи), което си е груба грешка и по-старите браузъри са чувствителни към такива,но само предполагам може да е друга причината, не съм гледал обстойно.
2.Това е по-скоро като съвет за условния коментар <!--[if IE]> В него зареждаш скрипта за подкарване на css3 свойства, но браузъри като IE9 и скоро IE10 не им е необходим тоест ще се зарежда над 40кб излишен скрипт,така че за тази цел си ползвай условния коментар <!--[if lt IE 9]> който обхваща всички версии по-малки от IE9.

Сега видях, че и формата за вход на горното червено бутонче се чупи под IE8 - изчезват тектовите полета.
« Последна редакция: 27 Април 2012, 12:49:46 от abcd »

mgrozdanov

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #6 -: 27 Април 2012, 13:08:39 »
Да под IE на началната страница не е добре. Бъгнал се е easySlider, защото нещо преработвах по него и явно добре съм го преработил :)  Ще го оправям.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #7 -: 27 Април 2012, 19:36:11 »
Да под IE на началната страница не е добре. Бъгнал се е easySlider, защото нещо преработвах по него и явно добре съм го преработил :)  Ще го оправям.
Ползвай дважаскрипт дебъгерите на всички браузери поотделно. Аз не поддържам нищо под ИЕ8, даже 9 ще премахна скоро като се появи 10
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Получени: 48
  • Публикации: 906
« Отговор #8 -: 28 Април 2012, 12:43:29 »
//off
@echeveria На работа тествахме проектите под IE10 ( не поддържаме изобщо IE по принцип) и всичко си вървеше ОК. Даже са оптимизирали и скоростта си доста ... надявам се наистина да са почнали да се съобразяват и с другите и скоро да няма проблеми с IE
Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

mgrozdanov

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #9 -: 02 Април 2013, 10:40:27 »
Сайтът претърпя сериозен редизайн, както във външния вид така и в дизайна.
http://smartphones.bg

А ето и слайдърите за филтриране, с които се борихме заедно с jazzman,   в действие.
http://smartphones.bg/onlain-magazin-telefoni

Ще се радвам да споделите мнение :)

xzsa

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 1
  • Публикации: 66
« Отговор #10 -: 02 Април 2013, 12:49:25 »
В горното меню трябва да "кликнеш" с мишката точно върху текста за да се отвори съответната страница.
Мисля, че по добре е да може да се "кликва" целия цветен правоъгълник в който е текста.

Бутоните "Купи" и "Виж" където автоматично се въртят различните телефони не работят.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #11 -: 02 Април 2013, 13:38:51 »
Добре изглежда. Разбира се има някой малки детайли за доизкусуряване. Например под Хром лентата ПОСЛЕДНО ДОБАВЕНИ ТЕЛЕФОНИ В КАТАЛОГА не се появява коректно, а за да се появи в цял размер трябва да кликна върху нея.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #12 -: 02 Април 2013, 14:49:36 »
Добре изглежда обаче бавно зарежда при мен.

Гледам имаш тъмбнейли по 150 кб, каква е прочината?

Хм......сега видях то няма разлика м/у тъмбнейла и реалната снимка, в html ли ги рисайзваш, ако е така това е лош практика.
« Последна редакция: 02 Април 2013, 14:52:46 от jazzman »
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

mgrozdanov

• Full Member
  • Благодарности
« Отговор #13 -: 02 Април 2013, 15:15:16 »
Има още неща за фиксване. Тъмбнейлите ще ги ресайзвам ръчно текущите, защото съм ги импортирал от старият сайт. Новите ще са с по-малък размер.
Наистина трябва да помисля за скоростта на зареждане.
« Последна редакция: 02 Април 2013, 15:22:20 от mgrozdanov »

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 120
  • -Получени: 73
  • Публикации: 991
  • Кибик
« Отговор #14 -: 02 Април 2013, 19:32:59 »
Код: Text
  1. 1064 . You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ORDER BY myorder DESC' at line 1
при кликане на телефона CAT от div-a с клас '.news_rotator_img  round6'
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой