Автор Тема: Малко помощ  (Прочетена 967 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

agov123

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 4
Малко помощ
« -: 18 Февруари 2012, 20:22:06 »
Здравейте ,нов съм във форума имам една идея и искам да ви попитам искам да си направя сайт за резултати на живо ,като Livescore.com futbol24.com и много други.Та мисълта ми е от къде трябва да започна.Разбрах ,че имало някакви feed сайтове но там се плащало.Та така ако има някой по вещ да ми обясни от къде трябва да започна.Извинявам се ако темата не е в правилния раздел.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2593
  • meow
Re: Малко помощ
« Отговор #1 -: 18 Февруари 2012, 21:06:19 »
Не съм запознат с тези сайтове, нито откъде взимат информацията. Но пък знам, че може с php да си направиш един бот, който да дърпа информация, примерно от LiveScore.com. Разгледай file_get_contents и cURL.
Успех!
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

agov123

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #2 -: 19 Февруари 2012, 02:48:42 »
Благодаря ще си поиграя малко и ще видя с кое по-добре ще стане с curl или file_get_contents.Между другото ако има други предложения са добре дошли.Още веднъж благодаря.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #3 -: 19 Февруари 2012, 03:18:18 »
Цитат
Благодаря ще си поиграя малко и ще видя с кое по-добре ще стане с curl или file_get_contents.Между другото ако има други предложения са добре дошли.Още веднъж благодаря

Знаеш ли колко играчи минават на ден през форума и чата ?
Само с игра не става, иска се стабилна основа, с други думи да се почне от "а" и стъпка-по-стъпка да стигнеш до твоето "я".
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

agov123

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #4 -: 19 Февруари 2012, 11:04:33 »
Ок ще разгледам уроците във форума!Ако има някой по специален урок ,на който  трябва да обърна по специално внимание моля да ми кажете.
Поздрави  ;)

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #5 -: 19 Февруари 2012, 16:52:13 »
Aми абсолютно всичко. От най-лесните работи какво е променлива, цикъл, масив, минеш през процедурните проекти на Иван и после започнеш с ООП и накрая минеш на работа с framework.
PS! Трябва да разбереш, че проектите, които даваш за пример са доста мащабни и сам трудно би ги направил.

agov123

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #6 -: 19 Февруари 2012, 18:18:45 »
Вече започнах да гледам уроците на Иван.Разбирам ,че нещата не са толкова прости колкото изглеждат и все пак благодаря ви за отзивчивостта.