Автор Тема: Завърших секцията за съвети.  (Прочетена 3428 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stan

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 27
  • -Получени: 135
  • Публикации: 641
Re: Завърших секцията за съвети.
« Отговор #15 -: 15 Януари 2012, 15:08:18 »
От известно време в новите версии на браузъра Опера има един плъзгач в долния десен ъгъл, който смятам че е мн полезен когато искаш да изпробваш как ще изглежда сайта при малки и големи резолюции - аз лично съм мн доволен и го ползвам постоянно когато се налага.  :)

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #16 -: 15 Януари 2012, 15:50:04 »
Хане и аз да кажа с няколко думи какво мисля  ;)
1. Първото нещо което ми прави впачетление е липсата на организация и от към дизайн ( чисто визуален) и от към структура. Аз не виждам ясен хедър, футър, main content, sidebar и въоще някакъв скелет от където ти трябва да почнеш да градиш.
2. Пише че сайта е свързан със полезни съвети, ами кво прави това коте, този влак, възглавнички и столчета т.н...... По-добре измисли някакво лого, сложи го в хедъра и като влезне някой в сайта да става ясно за какво иде реч.  Може да е нещо простичко но да говори достатъчно ясно....
3. Изплющал си една рамка в средата на сайта с видеа, очевидно, че имаш проблем при обмислянето на структурата. Първото нещо което трябва да види потребителя е най-важната част от информацията в сайта. А тук се вижда всичко друго само не и тя или поне не се набива на очи достатъчно.
Conclusion:
Седни, отдели време и прочети в мрежата, как да си направиш layout-a , чисто като структура, за да бъде удобен за потребителите.
« Последна редакция: 15 Януари 2012, 15:52:00 от jazzman »
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

vanssa

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 6
  • -Получени: 7
  • Публикации: 134
« Отговор #17 -: 15 Януари 2012, 17:39:53 »
Като цяло идеята за сайта е много добра, все пак той е още в разработка, и мися че това което имаш като идея е много оригинано и много интересно. Въпроса е че ми се струва че не си достатъчно подготвен за webdesgin, в смисъл някои от основните правиа не са спазени. Ще ти дам два линка да прочетеш за основните скелети на един сайт, за да придобиеш горе долу някаква идея какво не ти се получило. От гледна точка функциалността на сайта, ми не мога да коментирам докато не бъде завършен на 100%, това което е в момента лично мен ме кефи. Ето ти и линка за основен скелет на лейоут :  http://webdesign.tutsplus.com/articles/design-theory/understanding-the-z-layout-in-web-design/ Статията е много добра, а и общо взето всички статии там за лейаути са доста добри. Дано да съм ти бил от позна, статията е примерна но ако искаш прочети и за F-лейаутите. И все пак сайта много ми харесва като замисъл и дизайн, просто леко трябва да се доиспипа за да може заблудените потребители като баба ми да се ориантират.
Кошмар за програмиста:
Двете любими играчки - компютъра и гаджето да си играят една с друга.

HanKrum

• Гост
« Отговор #18 -: 16 Януари 2012, 13:04:14 »
    Джази, аз именно от стереотипа бягам, навсякъде в интернет едно и също, почти всички сайтове изглеждат като излезли от калъп.
    Защо потребителя не си поразмърда сивото вещество и сам не си намери информацията по сайта, иначе играят куестове, а ако се наложи да изиграят такъв в реалния живот и се предават. Всеки трябва да си заслужи информацията, която иска да получи.
    Между другото, като махна външния код(видеото и брояча) минава всякакви валидации.
И най-важното: в тази страничка съм решил хедъра и футъра да са долу(хедър-ляво а футър дясно), а мидъла да е горе  ;D.
    Относно дизайна, той е дело на жена ми. Може да е старомоден, но не е скучен и "сив" :) .
« Последна редакция: 16 Януари 2012, 13:08:22 от HanKrum »

vanssa

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 6
  • -Получени: 7
  • Публикации: 134
« Отговор #19 -: 18 Януари 2012, 02:59:47 »
Хм ако това е филосовията зад сайта, значи всичко е тип-топ. Но от гледна точка на това което казваш за стериотипите, ами трябва да ги има защото представиси че нямаше стандарт за клавиатурите, какво щеше да стане ??? На всяка клавиатура бутоните да са на различно място, и да значат раличен знак, тогава как може някой да се научи да ги ползва ??? Така че отностно стандартите аз съм твърдо да ги има, така най-малкото ни се олеснява живота, използвайки  доказани неща. А що се отнася до това че дизайна ти е старомоден, не съм съгласен, според мен си доста модерен е не е WEB 32323232.0 но пък лично мен ме радва като го видя, просто пак казвам, от гледна точка на използваемоста от средностатичстическия пронофил пред компа, не е на най-доброто ниво. Но като ти тръгне тогава ще го мислиш :) Хайде поздрави и като на правиш страницата с съвети как да прецакаме големите, ме викни да помагам с AK-47-ка :)
Кошмар за програмиста:
Двете любими играчки - компютъра и гаджето да си играят една с друга.

HanKrum

• Гост
« Отговор #20 -: 18 Януари 2012, 08:32:08 »
С жена ми стиснахме ръцете на следните категории:
  • За дома
  • За жената
  • За децата
  • За животните
  • За колата
  • За тъщата
и следните видове материали:
  • видео
  • директория с картинки
  • текст
.
Остана да го реализирам! :)

п.п. Без глупости писани с червено!!!
« Последна редакция: 18 Януари 2012, 08:35:20 от HanKrum »

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 104
  • Публикации: 1438
    • DanailDR.EU
« Отговор #21 -: 18 Януари 2012, 18:19:07 »
Не е честно да има за тъщата а за свекървата да няма.
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

HanKrum

• Гост
« Отговор #22 -: 19 Януари 2012, 14:48:28 »
Реших да няма съвети за тъщата, че да не заклеймят сайта като уроци по радикален тероризъм. :)

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #23 -: 22 Януари 2012, 18:50:04 »
Браво хане за СОПА-та!
+1
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

Zealar

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 17
  • Публикации: 152
« Отговор #24 -: 23 Януари 2012, 00:55:59 »
Доста оригинални идеи има заложени в сайта но ще изкажа коментар за тази секция "Полезни съвети и идеи" все пак за нея е темата. :)

Нещата за който аз бих се замислил са следните:
- Сайта е добре така да е шарен но да използваш 25% от екрана за нещо полезно не ми са струва доста добра идея. Текста за клиповете и самите те стават доста малки. Според мен в сайта ще влизат дечица с майките си да правят тези "уригамита" не е добре да са навеждат към монитора да видят нещо.
- Всичко променено и някакъв дървен скрол направо убива всичко в сайта.
- Котка стол и кашон дето скитниците спинкат по такива не виждам как човек може да го свържи с съвет или идея. Метни някоя крушка или нещо такова
http://thumbs.dreamstime.com/thumblarge_416/124717249543UlqP.jpg
http://images.mylot.com/userImages/images/postphotos/2455329.gif
http://4.bp.blogspot.com/_GLQhPO6KkQQ/TKK4zgmFGlI/AAAAAAAAAC8/8bzu9TRepzk/s1600/syaimaa+teacher.gif
- В момента няма много клипове но няма да е зле от сега да имат някакъв начин на категоризиране
- Гледам че не обичаш по-изчистените неща но няма спор че са по-леки, но представи си как бабата с внучето са в сайта с старият компютър на семейството на село с БТК Интернет и правят 1 баница и 1 мусака докато зареди сайта. :)

Иначе браво давай в същият дух следим прогреса.  ;)