Автор Тема: Завърших секцията за съвети.  (Прочетена 3304 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HanKrum

• Гост
Завърших секцията за съвети.
« -: 15 Януари 2012, 05:49:15 »
Най-накрая стигнахме до консенсус със жена ми относно джунджуриите, които беше подготвила за секцията. Стиснахме си ръцете за влакчето, панерчето с прежда и куки, възглавницата и котката.
http://hankrum.info/syveti.php

Pitankata

• Мно'о доблестни
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 89
  • -Получени: 136
  • Публикации: 1321
  • ПАЗИТЕЛ НА ЧАТА
Re: Завърших секцията за съвети.
« Отговор #1 -: 15 Януари 2012, 11:12:18 »
ми а честито да ви е ...
само при мен ли под сърча има хоризонтален скрол :о)
Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...

Drakonov

• Гост
« Отговор #2 -: 15 Януари 2012, 11:44:41 »
И при мен има. Не  знам как е при вас , но при мен бекграунда  зарежда доста бавно, иначе е станало много яко, браво!

HanKrum

• Гост
« Отговор #3 -: 15 Януари 2012, 12:25:28 »
Ако имате предвид, че под търсенето излиза прекъсната хоризонтална линия, аз съм я сложил.

Drakonov

• Гост
« Отговор #4 -: 15 Януари 2012, 12:34:03 »
« Последна редакция: 15 Януари 2012, 12:38:46 от Kalessin »

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 104
  • Публикации: 1438
    • DanailDR.EU
« Отговор #5 -: 15 Януари 2012, 12:42:52 »
Търсачката, не работи коректно. Поне в момента. Пиша "кабел" а то ми вади резултат за  "Прическа с Барби-букли".
Иначе страничния скрол се появява и при мен. предполагам се дължи на точно тази линия която си сложил под търсенето.
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

HanKrum

• Гост
« Отговор #6 -: 15 Януари 2012, 12:46:10 »
Търсачката, не работи коректно. Поне в момента. Пиша "кабел" а то ми вади резултат за  "Прическа с Барби-букли".
Иначе страничния скрол се появява и при мен. предполагам се дължи на точно тази линия която си сложил под търсенето.
Защото съдържа думата :... "кабелни" ролки,...

Данаил Рабаджийски

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 57
  • -Получени: 104
  • Публикации: 1438
    • DanailDR.EU
« Отговор #7 -: 15 Януари 2012, 13:05:37 »
Ха ха ха, аз не си направих труда да прочета съвета. Извинявам се за пропуска. :) Сериозно ли има такива ролки?
Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

HanKrum

• Гост
« Отговор #8 -: 15 Януари 2012, 13:50:13 »
Надявам се да не се вижда вече скрола. Видях го само под Дебиан с Епифани-то. Намалих ширината на инпута за търсене да не е по подразбиране, от стринга "Резултати от търсенето:" оставих само "Резултати:" и се оправи.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2594
  • meow
« Отговор #9 -: 15 Януари 2012, 13:57:02 »
Хане, един съвет от мене, не знам дали е правилен, но на мене досега не ми е изневерявал. Като правя дизайн, променям мащаба на страницата с CTRL +/-. Ако елементите не се местят и не се появяват скролове при всяко едно състояние на зуума, значи всичко трябва да е наред. Преди го направих тоя номер на твоя сайт и на едно положение се появи въпросния скрол, иначе на нулата си беше ок.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

HanKrum

• Гост
« Отговор #10 -: 15 Януари 2012, 14:30:03 »
Появява се защото се увеличава шрифта и ширината на инпута за търсене. :)

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #11 -: 15 Януари 2012, 14:30:50 »
Хане, един съвет от мене, не знам дали е правилен, но на мене досега не ми е изневерявал. Като правя дизайн, променям мащаба на страницата с CTRL +/-. Ако елементите не се местят и не се появяват скролове при всяко едно състояние на зуума, значи всичко трябва да е наред. Преди го направих тоя номер на твоя сайт и на едно положение се появи въпросния скрол, иначе на нулата си беше ок.
Това не винаги работи коректно, ето един пресен пример:
http://www.gardeniti.com/

тоя сайт според твоята теза си е ок с техниката която даваш, обаче я го виж какво лайно е под 1024 резолюция!
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #12 -: 15 Януари 2012, 14:41:34 »
Аз ще си кажа мнението за дизайна, надявам се някой да не ме разбере неправилно. знам че дизайна за афторът му е като дете и трудно се примема критика но...
Несъмнено оригинален дизайн - за идея получава от мен 10/10.
Изпълнение на деята - съжалявам но... -  4/10.
Техническо (чисто дизайн кодене) - 5/10.
Използваемост (най важното през последните 6-7 години) - 2/10.

За първите 3 няма да говоря понеже аз самия не мога да обсъждам оригиналност, после и не съм по добър кодер (изобщо не съм на фронтенд) обаче за последното смея да твърдя че имам някакви познания.
Използваемоста е много ниска и никой потребител не би искал да се върне тук ако не е принуден, всичко е забутано някъде ама не и където лесно да се намери и ползва. Менюто е объркващо дори и за човек който го е ползвал, камо ли  ако сега влизаш. Анимацията не следва текста, самата идея за скрол меню е забранена, търсенето се припокриваизображенията които нямат практическа насоченост заемат по глям обен от това което всъщност трябва да се види.
Хане имаш по добри попадения определено.
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2594
  • meow
« Отговор #13 -: 15 Януари 2012, 14:42:49 »
Не искам да кажа, че като въртиш скрола и ако нищо не литва нещата са наред. Ако се местят със сигурност има нещо за дооправяне. Ех да беше толкова лесно само с връткане...
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

HanKrum

• Гост
« Отговор #14 -: 15 Януари 2012, 14:52:33 »
Жената взе да мърмори, че не ползвам нищо от нейните идеи и реших да и угодя :) .
Знам, че е така.  :P