Автор Тема: Една скромна разработка  (Прочетена 1450 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stan

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 27
  • -Получени: 135
  • Публикации: 641
Една скромна разработка
« -: 06 Януари 2012, 14:21:20 »
Радостно е, че виждам хора споделящи проектите си и идеята за темата "Проекти" е много добра. 
Повлиян от този пост се сетих за една разработка, която направих преди няколко месеца когато започнах да упражнявам наученото до онзи момент.Разработката е за зеленчукова борса тук близо да нас.Не е довършена - някаде наполовина я направих, след което я оставих.Почти всичко се генерира с php процедурно написан - нищо особено,използъл съм и"плаващи елемнти"(релативни и абсолютни позиции май не съм изпозлвал никъде) за позиционирането на нещата,направил съм го да върви и под стари браузъри като ie6,xhtml кода съм го писъл "валидно"(валидацията се бута от едно недорозомение на безлплатния хост на който съм някакъв вид анализатор явно за посещение и т.н.) и това е общо взето всичко съм го писъл "ръчно", защото целта беше упражнителна.Дизайна не е нищо невиждано - все пак не съм уеб дизайнер, но пък поне си е мое.Щях да слагам и слайдер и други js дреболии, но така си и остана - тук нещата са от а до с така да се каже. :)
Може да я видите тук.
« Последна редакция: 12 Април 2012, 16:24:39 от abcd »

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
Re: Една скромна разработка
« Отговор #1 -: 06 Януари 2012, 14:36:20 »
Браво. Приятно на външен вид.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #2 -: 06 Януари 2012, 14:49:59 »
Успех!
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #3 -: 06 Януари 2012, 16:39:20 »
Браво и от мен. Най-важното е, че си превърнал знанията си в нещо реално и си преминал през всичките фази, а това не е хич малко  ;)
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

antigoogle

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 6
  • -Получени: 5
  • Публикации: 273
« Отговор #4 -: 06 Януари 2012, 20:11:24 »
Добър е сайта, точно по мой вкус - мащабен, един вид с присъствие.Домата много бавно зарежда.Няма ли да е по-добре футъра да е от край до край?На мястото на домата можеш да сложиш нещо наречено Cu3er - много як флаш.Даже съм срещал много подобни дизайни само, че вместо домата имат флаш.
Кажи му дизайнер и не го обиждай повече !

Stan

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #5 -: 06 Януари 2012, 20:38:48 »
Той не само домата в началото ами и в другите раздели зареждат така, спомням си бях ги рязъл от картини с резоюции над 5000px.. не съм и ги оптимизирал както трябва :) просто ги бях сложил да видя как ще изглежда на тяхно място щях да сложа слайдер а и самия хост е малко бавничък.. за блокчето и футъра под него си прав и това го бях забелязал,че ще е по добре да се разпъва като хедъра и менюто но както казах по-горе му резнах развитието по средата и не съм го барал от тогава.. Cu3er-а го знам, но си мисля че за един зеленчуков прозиводител ще му дойдат в повече такива ефекти.Изобщо още толкова най-малко работа имаше по този проект, но го оставих.

metost

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 13
  • -Получени: 41
  • Публикации: 764
« Отговор #6 -: 06 Януари 2012, 23:06:04 »
Свежарски е дизайна, определено ми допада. Браво!
(рɐǝɥ ɹпoʎ uɹпʇ ʇ,uoр)

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3623
« Отговор #7 -: 06 Януари 2012, 23:49:37 »
Не знам анти казва че зарежда бавно, при мен е ок  ;)
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

Stan

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #8 -: 07 Януари 2012, 14:39:41 »
бай дъ уей @metost използвал съм функцията за побългаряването на датата, която си дал в раздела "Полезни функции и класове" като съм добавил и втори параметър за да определям кога да ми я показва с името на деня и кога без него наистина върши работа използвам я и в други разработки. :)
@jazzman и при мен зарежда бавно(на етапи),освен че големите картинки са по 70-80кб, явно за скоростта има значение и страната от която го отваряш, защото моя нет никак не е бавен.  ;)

intel

• Гост
« Отговор #9 -: 07 Януари 2012, 14:48:24 »
По-скоро има значение дали картинката е Web оптимизирана или не. При неоптимизираните картинки освен, че е по-голям обема, има и друго нещо.
Ако си забелязал има два вида зареждане на картинките. Единия е отгоре на долу(неоптимизираните), а другия е зарежда цялата картинка, но все едно е размазана и до секунда/две се оправя качеството(това е оптимизирания jpeg за web проекти).

Така че вземи ги оптимизирай с някой софтуер направен за тази цел, няма нищо сложно - в повечето случай е въпрос на няколко клика ;)

Stan

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #10 -: 07 Януари 2012, 15:01:26 »
@intel знам има и такива които пък докато не се зареди от браузъра картинката не се показва (interlaced мисля че се казваше при гиф и пиенджи) :) аз споменах по-горе, че не съм ги оптимизирал, защото спрях да се занимавам с тази разработка но явно има и други фактори.

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #11 -: 07 Януари 2012, 16:09:04 »
Получаваш плюсче в кармата от мен заради добрия проект. По между другото да те поздравя, като човека с най-бързо растяща карма. За около месец си минал 40, което означава, че си много полезен с отговорите си, което е видно и без карма.
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar