Зависи от хоста. От браузъра обикновено не могат да се записват данни, но може да има някакви нови API-та за нещо. По принцип в някой хостове сигурно могат само символНИ, а една от най-новите спецификации е за typed arrays, което ще позволява да се записват и двоични данни.
Накратко въпросът няма смисъл без контекст. JavaScript (както и другите така наречени "отворени стандарти") не е едно нещо, че да питаш какво е. Правилният отговор на този въпрос е "В кой хост и в коя версия"
Има вероятност "файл" да е малоумен превод на "document" в смисълът на document обекта. Това не е изключено заради малоумният превод на "symbolic" като "символични" вместо "символНИ". В този случай отговорът е символНИ.