Автор Тема: C++ IDE различен резултат  (Прочетена 4888 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
Re: C++ IDE различен резултат
« Отговор #15 -: 28 Ноември 2011, 10:00:01 »
Да Зайлер много е изнервящо. Ние дето идваме от езици на по-високо ниво, тоя ми ти Ц/Ц++ изглежда като нещо не свързано със света изобщо. Човек много си блъска главата като вземе да му вади компилационни грешки. Недай си боже опита gdb, valgrind, gcc -Wall и му прилошава съвсем. Много е стръмна кривата на научаване. Ама свикнеш ли един път (аз определено не съм) и натрупаш опит, ставало забавно викат. То ми звучи малко като онова да си биеш достойнството с две мраморни плочки и да разправяш  какъв кеф е когато спреш.
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

Drakonov

• Гост
« Отговор #16 -: 03 Декември 2011, 22:33:40 »
Успешно подкарах C++ са върху Eclipse Java EE + инсталации за поддръжка на C++ с компилатор MinGW.
Обаче все още нямам това което търся, да кажем че създам стринг без да му извикам библиотеката.
Type 'String' could not be resolved

Бам грешка но не ми казва как да я поправя просто реве че я има. Ако е java веднага казва зареди тази библиотека и ми дава жокери какво мога да направя, а тука нищо.
В момента свалям и ще пробвам как са нещата при Microsoft Visual Studio 2010 Proffesional такова намерих само.
И хич не е безплатно  ;)

малко късно, но може да помогне на някой в бъдеще  :)
Не ти трябва никаква подсказка, то си е казано всичко  :P просто трябва да include-неш хедърите където е дефиниран класа string

з.р.ъ.н.ч.о

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 0
  • Публикации: 179
« Отговор #17 -: 08 Декември 2011, 17:18:10 »
Резултата, ама хич не се влияе от това какво ИДЕ използваш. Зависи от това какъв компилатор използваш  :)
Преди да започнете да упреквате персоналната електронноизчислителната машина, научете се да я ухажвате