Автор Тема: www.ava7.eu  (Прочетена 2804 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
Re: www.ava7.eu
« Отговор #15 -: 09 Ноември 2011, 11:49:07 »
Ми обикновенно преписваме  код, но много добре знаем какво правим и какъв ще е резултата.

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 42
  • Публикации: 1406
    • The Sietch
« Отговор #16 -: 09 Ноември 2011, 11:54:02 »
Умният програмист ще отдели 1 час да намери код, който да препише вместо да отдели половин час да го напише сам!

federer_11

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Получени: 1
  • Публикации: 931
  • ULTRAS LEVSKI
« Отговор #17 -: 09 Ноември 2011, 13:24:41 »
Тоя CodeIgniter хич не ме кефи, всичко е много разбъркано, пишеш форм функции във view файловете, нямаш никакви конвенции за именуване на програмните единици, абе изобщо без да ми се обиждате (тези, които пишете на него) просто е бълвоч. Zend Frw си е друга работа. Там примерно си имам ErrorController, докато ти пишеш грешките във файлове в друга папка, където си намесил html, css и php. В Zend си имам отделни папки с Form класове, където си задавам валидатори, филтри и декоратори, в контролера само викам инстанция на класа, а във view показвам грешките. Замисли се и ако добавиш само едно поле към дадена форма колко файла ще трябва да промениш. :)
И ако можеш си изкарай всичко освен index.php и .htaccess извън root директорията.
« Последна редакция: 09 Ноември 2011, 13:36:10 от federer_11 »
(x)HTML, CSS, PHP, MySQL, XML, WML, JavaScript (jQuery)

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2595
  • meow
« Отговор #18 -: 09 Ноември 2011, 23:41:35 »
@abcd Мерси за типа, не съм много запознат със css триковете за оправяне с IE и не мисля да се запознавам.

@Stilgar Не ми беше идеята да разделям постовете на български и английски. Щеше ми се примерно като постна едно парче кодм на едно място да се събираха всички мнения и идеи. Знам какво имаш впредвид и виждам как се получавам (да, чета темите в твоя блог отвреме-навреме) и мисля, че съм по склонен да премахна българския и да оставя само англоезичната част от сайта. Не, че не става, просто така го виждам аз.

@federer_11 Както казах, това ми е първия проект и просто все още нямам изградена конвенция за наименоване и водене на файловете/данните. Не се и съмнявам, че Зенд рамката има всичките тези неща, които си изброил - CI е фафла, доста лесен за разбиране (което най-много ми допада). Тези, които искат да се занимават с php по-сериозно да задълбават. Аз за повече от една година се отвратих достатъчно от уеб програмирането и не желая да се развивам особено в тази посока.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Получени: 42
  • Публикации: 1406
    • The Sietch
« Отговор #19 -: 09 Ноември 2011, 23:55:11 »
Да бе аз питах да видя ти какво си измислил щото аз го мъдрувах това (за по-сериозен проект от моя сайт) и нищо хубаво не измислих:(

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #20 -: 10 Ноември 2011, 08:10:31 »
Аве, що не те видях на феста а гледам че си се мотал около принтера!
Феди, не виждам кой пък тъпанар ще ползва Зенд за блога си.
« Последна редакция: 10 Ноември 2011, 08:13:22 от echeveria »
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2595
  • meow
« Отговор #21 -: 10 Ноември 2011, 21:18:34 »
Ами не знам, не бях на всички презентации, гледах InitLab, FreeBSD, IDEs considered harmful и JavaScript, NodeJS и CoffeeScript. То на последното всичко живо беше там. Сигурно щото не знаеш кой съм аз.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

federer_11

• Hero Member
  • Благодарности
  • ULTRAS LEVSKI
« Отговор #22 -: 10 Ноември 2011, 22:18:38 »
Феди, не виждам кой пък тъпанар ще ползва Зенд за блога си.

Не съм казвал да го ползва, но защо ползващите Зенд за малки проекти са тъпанари?

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #23 -: 11 Ноември 2011, 13:01:07 »
Ами то не са идиоти, но просто не си заслужава да го използваш, за да си направиш някво блогче.. Примерно на теб колко време ти отне конфигурацията на фрайма първия път?

federer_11

• Hero Member
  • Благодарности
  • ULTRAS LEVSKI
« Отговор #24 -: 11 Ноември 2011, 14:12:24 »
Ами то не са идиоти, но просто не си заслужава да го използваш, за да си направиш някво блогче.. Примерно на теб колко време ти отне конфигурацията на фрайма първия път?

Да ти кажа честно, един цял ден, после изникнаха и още доста неща за оправяне, примерно модулите, класовете за форми, декоратори и т.н, има си специални правила за валидация, но поне в момента си пиша с кеф. :)

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #25 -: 11 Ноември 2011, 15:00:31 »
Именно заради това Зенд-а не е за малки проекти.  Защото повечето хора дето си правят блог за на ниво junior или най-много medium. На него му е достатъчно само да си сложи игнитера и да почва да пише.  Иначе по-добре развиващ се php framework от Зенд в момента няма. Съпорта е на доста високо ниво.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #26 -: 11 Ноември 2011, 20:29:44 »
Аааа видях те :)
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

federer_11

• Hero Member
  • Благодарности
  • ULTRAS LEVSKI
« Отговор #27 -: 11 Ноември 2011, 21:04:16 »
Именно заради това Зенд-а не е за малки проекти.  Защото повечето хора дето си правят блог за на ниво junior или най-много medium. На него му е достатъчно само да си сложи игнитера и да почва да пише.  Иначе по-добре развиващ се php framework от Зенд в момента няма. Съпорта е на доста високо ниво.
Обаче пък има документация с много малко примери и трябва да си блъскаш главата. Но накрая пък е по-сладко, след като направиш нещо. :)

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #28 -: 11 Ноември 2011, 21:37:15 »
Чакай ся ... Аз съм един от големите фенове на Зенд.  И определено си има преимущества. Пък да си говорят каквото искат..