Автор Тема: www.ava7.eu  (Прочетена 2696 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 65
  • -Получени: 269
  • Публикации: 2593
  • meow
www.ava7.eu
« -: 06 Ноември 2011, 23:47:09 »
Здравейте,
еми и аз седнах по-сериозно над CodeIgniter и за да не си пиша несвързани кодчета, докато се учим - взех, че си направих личен сайт. Той е готов от повече от месец вече, ама стоеше празен и не исках да го показвам по този начин. Не е кой знае какво, тип блог с администрация на категориите и постовете (за сега), направих го двуезичен и упражних почти всички уроци, които ги има като "официални". Знам, че не е кой знае какво на практика, но за мене лично това е голяма крачка и се гордея с нея; въпреки, че кодът ми не е един от най-качествените и обектно ориентирани. Дизайнът го оставих на един приятел. Не, че не мога сам - просто момчето учи информатика, трябва да прави портфолио ;) Пуснах и два поства в две категории - колкото да не е напълно празен сайта.

Ще се радвам да чуя вашето мнение като цяло, благодаря!

www.ava7.eu's source
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.
Аз не съм програмист между другото!

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 42
  • Публикации: 1406
    • The Sietch
Re: www.ava7.eu
« Отговор #1 -: 07 Ноември 2011, 00:03:14 »
Хмм гледам, че и съдържанието ти е на 2 езика. Това как е реализирано чисто концептуално? Споделят ли се коментарите на различните езици, задължаваш ли автора да вкарва съдържание на всички езици и въобще свързани ли са по някакъв начин постовете на български и английски.

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #2 -: 07 Ноември 2011, 10:20:25 »
Хмм гледам, че и съдържанието ти е на 2 езика. Това как е реализирано чисто концептуално? Споделят ли се коментарите на различните езици, задължаваш ли автора да вкарва съдържание на всички езици и въобще свързани ли са по някакъв начин постовете на български и английски.
Първо мислех да ги разделя по отделно. Но след това се замислих, аз автора на коментара не мога да го накарам да пише на български или на английски, щото той ако е решил, ще пише и на китайски. Оставих ги на едно място, без значение през коя езикова част на сайта са изпратени. Сега тука кофтито е за англоговорящите, щото те не резбират български и коментарите на бг не им вършат много работа, а ние, дори и горе-долу, английския ще го разберем. Но пък туко що ми дойде идеята коментарите на български през анлийската част по подразбиране да са скрити и при цъкване на бутон да се показват.
"Компютрите не правят каквото искаме, а каквото им кажем." Ако разбереш какво значи това няма да имаш големи проблеми, нито с никоя ОС, нито език, или софтуер.

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
    • The Sietch
« Отговор #3 -: 07 Ноември 2011, 10:37:48 »
А автора задължен ли е да постне на 2та езика? Аз исках да правя едно такова и много го мислих и всички варианти ми се струваха гадни. Накрая не го направих :)

Ако е задължен грозна работа щото к'во става като станат 5 езика и освен това някой новини може да нямат смисъл на някой език. Ако не е задължен се получава грозно щото един вид няма как да следиш цялото съдържание и от къв зор съдържанието което виждаш ще ти зависи от езика на интерфейса?

Коментарите сякаш са най-малкият проблем. (аз бих ги mix-нал)

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #4 -: 07 Ноември 2011, 11:04:57 »
Какво имаш впредвид? Да пускам отделни теми в българската част и съвсем други в английската? Така ще правя едно нещо два пъти и не съм сигурен дали това ще бъде най-удобното за потребителя. По този начин ще трябва да отваря двете теми за да види мненията.

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
    • The Sietch
« Отговор #5 -: 07 Ноември 2011, 11:21:00 »
Така е, но какво става ако някоя тема няма много причина да се публикува на другия език. Примерно публикуваш, че си оправил бъг за българския език в сайта. И разбира се трябва да добавим другия проблем как scale-ваш до 5 езика.

Stan

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 27
  • -Получени: 135
  • Публикации: 641
« Отговор #6 -: 07 Ноември 2011, 13:13:35 »
Аз имам само една забележка относно дизайна както се вижда на снимката, която съм прикачил при по-малки резолюции като моята 1024px по 768px намиращите се дивове в основните header,menu,content-holder i footer с зададена дължина 1100px "излизат" от тях.Това се получава така, защото е зададена дължина 100%(пък и да не е зададено то си е default стойност на блоковите елементи) на основните а в моя случай тя е 1024px,която е по-малка от тази на вътрешните им дивове.За да го оправиш просто можеш да зададеш на основните дивове min-width:1100px, или още по-лесно да дадеш същия background-color какъвто е на основните такъв да бъде и на вътрешните дивове които са с 1100px дължина.Пък най-добре да намалиш дължината на вътрешните дивове примерно на 980px,че да не се появява и хоризонтален скролбар при такава резолюция като моята.Иначе поздравления за добрия проект. :)
« Последна редакция: 07 Ноември 2011, 17:02:20 от abcd »

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #7 -: 07 Ноември 2011, 15:54:53 »
Фронт енд-а не струва. Твоя приятел да не си го слага в портфолиото . Иначе браво за старанието.

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
    • The Sietch
« Отговор #8 -: 07 Ноември 2011, 16:22:56 »
BTW като пробвах да постна коментар ми дава грешка. Unable to modify header information

Красимир Арабаджиев

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Получени: 0
  • Публикации: 49
    • Личен Блог на Красимир
« Отговор #9 -: 07 Ноември 2011, 21:23:17 »
Струва ми се, че си копвал доста кодове, или се лужа ?

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
« Отговор #10 -: 07 Ноември 2011, 21:48:40 »
И как достигна до този извод? A и нали знаеш какво правят умните програмисти?

Avalanche

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • meow
« Отговор #11 -: 07 Ноември 2011, 23:04:33 »
@Stilgar Значи това за header-а, коментара минава, просто съм забравил да махна едно визуализиране на текст, което използвах за дебъгване и то спира изпълнението на кода. А относно идеята за разделянето на езиците - накраме да се замисля сериозно, и още не съм го измислил.

Като видях как излиза на друга резолюция и направо face palm. Сега го пооправих, вече поне не плуват елементите на около. Като цяло не съм наблягал над дизайна, имам само две функциики на JS и съм слагал малко сенки и подвиване на ъгли със CSS 3, които се съмнявам да се виждат на IE.

А за копването на кодове, ако имаш впредвид дали съм гледал user guide-a - да, главно от там съм гледал как стават нещата (то не знам иначе от къде другате де).

Stilgar

• Hero Member
  • Благодарности
    • The Sietch
« Отговор #12 -: 08 Ноември 2011, 09:56:04 »
Много дразни как ми изчезва текста от полетата като кликна на друго поле и се върна обратно на първото :)

Stan

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 27
  • -Получени: 135
  • Публикации: 641
« Отговор #13 -: 08 Ноември 2011, 19:05:55 »
Като видях как излиза на друга резолюция и направо face palm. Сега го пооправих, вече поне не плуват елементите на около. Като цяло не съм наблягал над дизайна, имам само две функциики на JS и съм слагал малко сенки и подвиване на ъгли със CSS 3, които се съмнявам да се виждат на IE.
Видях, че си го оправил сега се вижда добре,отворих го с IE7 и там нещата са ок,с изключение на бъга със падинга на input бутоните при него.Ако ти се занимава можеш да го оправиш много лесно -> в css кода ти там където е input[type=submit] му задаваш overflow:visible като това не пречи на правилното рендване от другите браузъри.

Красимир Арабаджиев

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Получени: 0
  • Публикации: 49
    • Личен Блог на Красимир
« Отговор #14 -: 08 Ноември 2011, 22:46:39 »
И как достигна до този извод? A и нали знаеш какво правят умните програмисти?

я ме светни к'во правят умните програмисти ?