Здравейте. Значи първо какво искам да стане:
Искам като имам 10 снимки в някоя папка, с php да ги взимам от нея, ако още няма *_thumbnail.jpg,
снимката да я подхваща javascript, да направи CROP 1:1, после да направи ново, ресайзнато копие - 160х160 с име *_thumbnail.jpg.
Значи, как да извадя снимките от папката и да проверя дали има _thumbnail, това го знам. Понаучих и как да ресайзвам снимката, но остана това с как да я crop (ако може кропването да става от центъра на снимката да се разшири във всички посоки с по 300px (така ще стане 600х600). Някакви идеи?
Общо взето искам да си направя галерия в която просто си качвам снимчиците в галерията и да не се занимавам ръчно да кропвам, да ресайзвам и визуализирам, ами да става автоматично.
А искам да е 1:1 защото имам див 170х170 и когато е различна пропорционалността или излиза от някъде или ако я направя тооочно толкова, от някъде е смачкана (дали ширината,дали височината)