Автор Тема: Как да кодирам дизайн.  (Прочетена 4389 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

a4k0

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 6
Как да кодирам дизайн.
« -: 14 Август 2011, 02:42:18 »
Здравейте, тък като ми подариха един дизайн много е красив по тема Counter Strike. Искам да го кодирам но не съм запознат, имам ПСД занимавам се с PhotoShop от доста време мога да правя аватари, банери т.н . Но в това не съм запознат, ако може да ми дадете някакви елементарни уроци като за начинаещи! Ето този дизайн ще се мъча да кодвам ако ми помогнете --- http://store.picbg.net/pubpic/A8/2D/2392a2040879a82d.png
Благодаря ви предварително за отделеното време, и ако темата не ми е в правилният раздел нека се премести просто съм нов тук и помислих че това е най - подходящото място. :)

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 208
  • -Получени: 165
  • Публикации: 3077
Re: Как да кодирам дизайн.
« Отговор #1 -: 14 Август 2011, 03:18:03 »
Първо режеш дизайна, после пишеш Html-a, a след това пишеш css-a. Накрая добавяш малко jquery и си готов.  Из мрежата, включително и тук има много добри уроци по темата. Разгледай ги.

a4k0

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #2 -: 14 Август 2011, 17:30:41 »
Проблема е че незнам как се реже ако може урок? За писането на css в момента се уча html съм го овладял до някъде !

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 48
  • Публикации: 906
« Отговор #3 -: 14 Август 2011, 17:44:47 »
Ами реже се със photoshop ето ти урок: http://www.entheosweb.com/photoshop/slice.asp
Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

a4k0

• Newbie
  • *
  • Благодарности
« Отговор #4 -: 14 Август 2011, 18:34:22 »
Благодаря за урока, но не съм навътре с англиския разбирам но чак толкова... Нещо на български или поне само картинки .. :D

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #5 -: 14 Август 2011, 20:46:14 »
Ако не разбираш английски е по-добре да седнец да го научиш. Иначе ще ти е много трудно. Всички материали са ти на този език. Не веднъж съм казвал, че техническия английски не е сложен за разбиране.  Иначе на ЛС мога да ти дам един линк.

levski97s

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • Публикации: 60
« Отговор #6 -: 15 Август 2011, 07:09:31 »
Ако не разбираш английски е по-добре да седнец да го научиш. Иначе ще ти е много трудно. Всички материали са ти на този език. Не веднъж съм казвал, че техническия английски не е сложен за разбиране.  Иначе на ЛС мога да ти дам един линк.
Линк към уроци на английски език ли?

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #7 -: 15 Август 2011, 07:26:42 »
На български език е ! Ама вземете да го научите този английски език.  Все пак който се интересува да ми пише на Лично.

jazzman

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 25
  • -Получени: 190
  • Публикации: 3624
« Отговор #8 -: 15 Август 2011, 15:30:00 »
Не е достатъчно само да се знае технически английски, натам където си тръгнал той е по-важен дори и от езика на който програмираш..
Ами нали след време ще искаш да разшириш кръгозора си. Ще искаш да задаваш въпроси и във форуми извън БГ. Ще искаш да добавиш към месинджъра си хора, които знаят много  повече и ще ти е приятно да разговаряш или най-малкото да си чатиш с тях. След време ще искаш да кандидатстваш за работа или да емигрираш навън и т.н и т.н...
Откъдето и да го погледна английският си трябва и то много....
Ще дам един пример:
Имам приятел оригинален канадец, който се ожени за българка, ( в събота му беше сватбата) и решиха да живеят в България.
Там е вече 3-ти месец, на 2-ят месец, той си намери работа по специалноста, като знаеше точно 10 изречения на български.
Спроред него е по-добре да се знае само английски, а не български за да се намери по-добре платена работа в IT сферата в BG.
Java is to Javascript as fun is to funeral.

http://nau4i.me/forum/index.php/topic,15129.0.html

kerkenez

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 2
  • -Получени: 14
  • Публикации: 1205
« Отговор #9 -: 17 Август 2011, 20:19:17 »
Първо режеш дизайна, после пишеш Html-a, a след това пишеш css-a. Накрая добавяш малко jquery и си готов.  Из мрежата, включително и тук има много добри уроци по темата. Разгледай ги.
Не се прави така, защото ако първо нареже дизайна ще има папка пълна с картинки, които са парчета от общата част и ако дизайна е по-засукан ще му е доста сложно да сглоби пъзела.
Правилното е всичко се прави успоредно (рязане и кодване) като в самото начало се пише html-а + css и се прави грубо позициониране на елементите, след това лека полека се стилизират и режат отделните елементи.

HD

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #10 -: 21 Август 2011, 01:04:35 »
То реално така се прави наистина. Само че при мен обикновенно нещата идват нарязани..

Александър Видов 2

• Full Member
  • Благодарности
  • -Казани: 17
  • -Получени: 2
  • Публикации: 197
  • engineering
    • Multy.PRO
« Отговор #11 -: 09 Август 2013, 11:22:11 »
Колега!
Ето нещичко и от мен:
http://academy.telerik.com/student-courses/web-design-and-ui/slice-n-dice/video
Съветвам те да прегледаш изцяло академията на "Телерик". Има страхотни видеа.
Поздрави!
Love, passion, punch & will = Victory