Автор Тема: Въпрос за QT Creator  (Прочетена 2251 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

haccac

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 80
Въпрос за QT Creator
« -: 16 Януари 2011, 21:27:44 »
Някой има ли мнение за QT Creator? т.е как е като среда за разработка?

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 1
  • -Получени: 48
  • Публикации: 906
Re: Въпрос за QT Creator
« Отговор #1 -: 16 Януари 2011, 21:36:04 »
Ами не съм работил с него, но от Nokia си го препоръчват за десктоп и за мобилни приложения. Вкарали са на едно място designer-a и едитора и като гледах демота сякаш се работи лесно с него. Внедрили са и поддръжка на QML. Съветвам те да го разгледаш и сам да си направиш изводите.
Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 72
  • -Получени: 93
  • Публикации: 4836
« Отговор #2 -: 16 Януари 2011, 21:51:06 »
според мен е добър, уюзър сега работи май с него питай го особено за графика на QТ e ок
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?
<iframe src="http://www.corbindavenport.com/ubuntu/widget.html" style="width:

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 85
  • -Получени: 49
  • Публикации: 2761
« Отговор #3 -: 17 Януари 2011, 20:34:39 »
А бе не знам защо всички викат, че е добър, даже Василев. Аз не мога да го понасям. Предпочитам боба или катето. И колкото и да е чудно боба е по-добър с това, че дописва кода и цъкаш на иконка вместо да пишеш qmake && make непрекъснато.
Мъдростта на патилото
Perl Monks: PHP - it's "training wheels without the bike" -- Randal L. Schwartz

Дееба... чувствам се все едно обяснявам на майка ми как да си отвори пощата
"не работи"
WTF?!?!? к'во значи че не работи?
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #4 -: 17 Януари 2011, 22:18:39 »
@wuser е нали си има бутон за компилация в qtcreator-a. Не, че съм го ползвал ама като гледах демо-то от нокиа на пича си му дописваше всичко и си компилираше с бутончето :)
Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #5 -: 17 Януари 2011, 22:40:41 »
Да прав си определено. Просто това нещо няма функция да импортира цял проект, което смятам за огромен минус. И като допънение поне на мен ми е много разхвърлян интерфеиса, може би защото съм свикнал с боба. Имам чувството (може гр-р-решно), че това е направено по принципа на огризката- лъскавко, но не ставащо за нищо и безсмислено.
Мъдростта на патилото

"не работи"
Не ти се компилира, дава ти грешка, вади ти грешни резултати, компютърът ти се изключва като го напишеш или на целия квартал му спира тока?
Stilgar

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #6 -: 17 Януари 2011, 23:03:43 »
@wuser Малко съм се занимавал с QT ама нали имаше някаква опция на qmake която правеше проект .pro файл мисля. И би трябвало така да се импортват. В смисъл те са си го правили за използване само с QT и не се стремят да използват познатото от netbeans и eclipse импортиране на папка. Поне аз така мисля де :)
Малко съм пристрастен в смисъл се кефя на продуктите на Nokia.

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #7 -: 18 Януари 2011, 07:54:31 »
Боровак За .pro си прав. Работи си и на Василев нещата имат подобно нещо, щото Гоше нали знаеш че съм го компилирал (ако помниш). Просто му е друга логиката, което и нам мен ми е малко неудобно, ся да уча на ново друга логика (аз за това и не ползвам еклипс)
Боровак нокия е от скоро собственик на библиотеката и някой неща са си от преди това :)
Днес Печатарите използват парите за да купят мозъците на онези, които ги превъзхождат, за да ги накарат да им служат и така да се превърнат в жертва на посредствеността. Това ли е причината, поради която ги наричате благо?

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #8 -: 18 Януари 2011, 08:06:43 »
@echeveria За библиотеката знам от кога е собственик Nokia ( помня времената на KDE 2 от RedHat-a :) ). Ама нали те го написаха това IDE та затова вкарвам Nokia в дискусията ...

п.с. Пак направихме много офтопик и ще се трием сами. :)

wuser

• Administrator
  • Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #9 -: 18 Януари 2011, 19:35:33 »
Трии и се не бой  ;D По времето на двойката бях фен на Мандрейк, тогавашния Ред Хат бе ше бая бъгав.
Мъдростта на патилото

"не работи"
Stilgar

haccac

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 80
« Отговор #10 -: 24 Януари 2011, 13:33:29 »
Здравейте разгледах го обстойно, според мен е доста по-добро от MFC на MS. А относно минуса за който спомена колегата по-горе просто съберете необходимите dll файлове от bin папката при exe файла след като компилирате приложението и вижте резултата. А факта, че после приложението върви и на други операционни системи не само на Wndowsми ми стига за да седна да се занимавам сериозно с това. Препоръчвам ви да го разгледате по-детайлно  сигурен съм че ще ви хареса. :)

echeveria

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #11 -: 24 Януари 2011, 13:39:02 »
Здравейте разгледах го обстойно, според мен е доста по-добро от MFC на MS. А относно минуса за който спомена колегата по-горе просто съберете необходимите dll файлове от bin папката при exe файла след като компилирате приложението и вижте резултата. А факта, че после приложението върви и на други операционни системи не само на Wndowsми ми стига за да седна да се занимавам сериозно с това. Препоръчвам ви да го разгледате по-детайлно  сигурен съм че ще ви хареса. :)
Сигурно е страхотно, само едно нещо ме отвращава - С++! Ако искам преносимост бих ползвал жава или питон с някоя библиотека, но не и С++ библиотека!

borovaka

• Hero Member
  • Благодарности
« Отговор #12 -: 24 Януари 2011, 13:59:32 »
Еч, какво толкова имаш против C++ в смисъл кое не ти харесва в модела му на работа. А специално при QT имаш доста готови неща ... няма да познаеш, че пишеш на С++ :)