Автор Тема: MVC - model - database - част първа.  (Прочетена 7576 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

antony

• Jr. Member
  • **
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 60
Re:MVC - model - database - част първа.
« Отговор #15 -: 08 Февруари 2011, 12:32:48 »
Привет,

Може ли някой наистина да се хване и да довърши серията, за да може да стане ясна връзката м/у controllers, models и views.

Аз мога да предложа на какво да се наблегне при уроците, тъй като съм абсолютен junior в ооп(Лично мен ме интересува):

- Връзката м/у обектите  в controllers, models и views?
- Как може url-то  да изобразява имената на класовете както при Codeigniter?
- При връзка с база данни, дали е нужен шаблон за дизайн и кой е той. Къде са полезни шаблоните и кои са полезни?
- За самите views, какви са най-добрите практики, темплейтни системи ли (като Smarty) или пък начин на създаване на темплейтна системка?
- Като цяло може да се направи едно изцяло MVC завършено приложенийце (както уроците на Иван за форум,галерийка и адресната книга (мисля че беше) за процедурно PHP).
- Освен това всички гурута правещи уроци в сайта имайте в предвид, че е пълно с juniors като мен и като използвате някакви клавишни техники в средите за разработване, моля споделяйте ги  ;) !

Ако някое гуру на php, oop и mvc направи такава серия от уроци, това ще е напълно достатъчно за старт на всеки junior.

Извинявам се, ако е прозвучало нахално, това е предложение за структуриране на урок, от който аз лично ще се възползвам на 100%.

Като цяло благодаря на всички вас, които сте се постарали и изгубили от времето си за  juniors като мен.
Сега от както Иван няма възможност да помага с уроците си, наистина е много трудно да се намери добре структурирана информация в нета. Неговата серия за ООП е много полезна, но недостатъчна (лично за мен де).

Благодаря и желая приятно настроение!
« Последна редакция: 08 Февруари 2011, 14:18:54 от antony »

federer_11

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 1
  • Публикации: 931
  • ULTRAS LEVSKI
Re:MVC - model - database - част първа.
« Отговор #16 -: 04 Април 2011, 20:45:10 »
Аз пък в тоя урок не видях нищо свързано с MVC, ама не искам да настават разправии.:)
(x)HTML, CSS, PHP, MySQL, XML, WML, JavaScript (jQuery)

smarfy02

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 13
  • -Получени: 0
  • Публикации: 907
  • https://www.facebook.com/pages/Стилияне-ние-сме-с-
    • smarfy02
Re: MVC - model - database - част първа.
« Отговор #17 -: 26 Март 2012, 14:52:33 »
чудесен урок , а как да изкарам цялата информация от таблицата си в бд ?
https://www.facebook.com/pages/Стилияне-ние-сме-с-теб-Победата-е-твоя/