Автор Тема: Вашите материали в сайта  (Прочетена 652 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gatakka

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 19
  • Публикации: 681
Вашите материали в сайта
« -: 27 Декември 2009, 20:51:05 »
Здравейте, понеже много пъти вече ме питате дами може да качите ваши материали в сайта, ето моят отговор:
ДАВАЙТЕ
[/b]
Естествено, че нямам нищо против, даже си мисля как да ви мотивирам да го правите.
Този сайт не е за мен. Този сайт е за вас, този сайт е всички ни да споделяме и обменяме знания, защото:
 " Ако аз имам една ябълка, и ти имаш една ябълка, ако си ги разменим, пак ще имаме по една ябълка. Но ако аз имам една идея, и ти имаш една идея, и си ги размени, тогава и двамата ще имаме по две идеи "
Естествено има си някой  " правила " . Материалите могат да са в 3 различни формата:
-Видео
-Аудио
-Статия
Всички материали трябва да отговарят на следните условия:
-Да са авторски.
-Ако не са авторски тяхното използване НЕ трябва да нарушава по никакъв начин авторското право
-Да са по една тема. Тоест не да се опитвате са обясните цялата вселена в едно
-Да са на тема, която смятате, че ще е интересна за всички.
-Да не подвеждате с грешна информация
-Да не обиждате или злепоставяте лица, фирми и организации
-Да не рекламирате в тях.
-Може да сравнявате различни марки, фирми и технологии. Това не се брои за реклама.

Аудиото, или така наречените podcast са записи в MP3 формат, Те са монолози или диалози по дадена тема. За сега сайта няма такива, но не пречи да има :)

Видеата трябва да са в резолюция:
-Минимум 800x600
-Максимум 1024х768
Видеата трябва да са в максимум 24 FPS (заради размера)
Записите трябва да са ясни, а дикцията ви трябва да е прилична. Жаргон, силни селски диалекти и подобни НЕ са желани.

Статиите са просто текстово представяне на информацията.

Ако имате желание може да направите всеки един от тези 3 вида уроци.
За да няма неразбрали, всички теми са добре дошли: Adobe,PHP,.NET,Java, C,C++,HTML,JS,Python,CSS,  " Как да си сменя крупката " ,  " Как да си изчистя вентилатора на компа " ,  " 10-те най-лесни начина да забиете Windows " .
Тоест всичко, което смятате, че ще е интересно :)
Естествено, вие сте автор на материалите и вие пазите авторските права. Вие ще бъдете записан и показан като автор в сайта. Понеже материалите са ваши, може да ги разпространявате както искате, където искате. Аз просто хоствам.
Всички материали ще бъдат подложени на цензура преди да се публикуват. Това е единствения начин да запазя нивото на информация на прилично ниво.

Ако имате материал и искате да го хостна трябва да направите 2 неща:
-Да имате регистрация в сайта :)
-Да се свържете с мен през форума или формата за контакт, за да уточним как ще ми дадете материалите и всякакви други подобни.
ДАВАЙТЕ
[/b]
За да знаеш трябва да питаш,
но за да знаеш някой трябва да ти отговори на питанията.
Добре дошли в Научи Ме!