Програмиране > Програмиране

какво ще кажете за типизацията на езиците?

(1/10) > >>

echeveria:
Дълго време ползвах слабо типизирани езици. Макар че първия ми сблъсък със С не бе такъв :) Обаче тази година се жабарствам доста (поне лятото) и смятам че силното типизиране не е проблем а даже може да бъде и плюс. Което си е число си е число което си е стринг си е стринг и не говоря за проблема с паметта (то такъв май вече няма ако не си на някакви микроконтролери)
Какво мислите вие?

Stilgar:
Ц е слабо типизиран език. Да не би да бъркаш силно/слабо със статично/динамично?

wuser:
Чакай сега или аз нямам спомени от часовете по ЕИМ в училище или в Ц всички променливи се декларираха. По между другото аз съм против. В любимия ми питон не се декларират, в PHP, които ползвам по vox populi също, а и Пърл пак. По между другото да се оплача Стил, на perl програмирам под windows и то с win32api.

Stilgar:
Това дали се декларират променливите също е съвсем отделна тема различна от статично/динамично типизиране и различна от силно/слабо типизиране.

BTW ти какво разбираш под деклариране - да споменеш  " съществува такава променлива "  или  " съществува такава променлива с такъв тип " .

echeveria:
както винаги се изразявам неправилно, обаче темата е отворена и за цялата разновидност на  " проблемите "  с деклариране и типизация. Общо взето идеята ми дойде покрай жабата, паскал например даже не съм виждал :)
Обаче като се замисля да, наистина малко бъркам понятията за динамичност и типизиране.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия