Усещам fail в PHP парсера:)
В момента пиша само js.
Еч, изтеглил съм php пакета на netbeans.
Иначе изтрих ненужните плъгини като CVS, subversion и още няколко и май се позадържа... въпреки че пак позацикля леко но мисля че това вече е щото работя върху сървър а не локално.
И все пак - имаше един плъгин който изключваше сканинга на проектите, ако някой се сети как точно се казваше този плъгин да казва.